623 Shares 9582 views

odt ekspansja – co to jest i dlaczego?

Ostatnio, coraz więcej ludzi w obliczu odt plików, który sprawia, że logiczne pytanie, co jest rozszerzeniem ODT, i jakie pliki są ukryte za nimi. Należy zauważyć, że odt ekspansja staje się coraz bardziej popularne, a większość z nich są zainteresowani – studenci, pracownicy biurowi i inni ludzie, którzy pracują z formatów tekstowych. Faktem jest, że pliki ekspansja ODT są tworzone w edytorze tekstu – OpenOffice.


Do niedawna większość użytkowników komputerów do zastosowania jedynie do możliwości programów Microsoft Office i formatach doc lub docx. I nikt nie był zainteresowany, że takie rozszerzenie odt, otworzyć plik, i tak dalej. N. Jednak zaostrzenie kontroli nad przestrzeganiem praw autorskich doprowadziła do tego, że wiele organizacji poniesione w wyniku kontroli przez organy regulacyjne. Należy zauważyć, że grzywny są dość wysokie, a koszty licencjonowanej wersji produktu firmy Microsoft jest również znaczna.

Doprowadziło to do poszukiwania alternatyw. Jednym z nich jest z OpenOffice, który jest potężnym narzędziem do pracy z tekstem ma dość dużą pojemność. W ogóle, to wygląda program powłoki zawarte w pakiecie Microsoft Office, ale niektóre funkcje i algorytmy są realizowane w różny sposób. Jest to trochę niewygodne, ale w przeważającej części to kwestia przyzwyczajenia. Najważniejsze – co ze wszystkimi jego zalet Program jest całkowicie darmowy i pozwala na pracę ze wszystkich popularnych formatach tekstowych. Począwszy od wersji 3.0, a później stało się wsparcie i nowy format firmy Microsoft – docx.

odt ekspansja jest "native" do OpenOffice. Główną wadą nie zawsze jest poprawne wyświetlanie formatu. Zwłaszcza jeśli chodzi o objętość dokumentów tekstowych, obfitych wzorów, wykresów, tabel i tak dalej. Ci, którzy są przyzwyczajeni do programu firmy Microsoft, to będzie trudno znaleźć proste rzeczy – takie jak, na przykład, parametry strony lub ich numeracja itp

Należy zauważyć, że bezpośrednio z OpenOffice można zapisać plik w dowolnym formacie za pomocą „Zapisz jako …”. Dlatego ci, którzy ustawić edytor tekstu, można dać rady, aby zapisać pliki nadal w znanym DOC, XLS, itp Aby uczynić je jako uniwersalne, a nie do innych użytkowników w niezręcznej sytuacji, zmuszając je do poszukiwania, należy otworzyć plik ODT.

Jednak dla użytkowników Microsoft Office posiada wyjście z tej sytuacji, która jest w użyciu specjalnej wtyczki. Dzięki niemu, proces konwersji, który pozwala na otwieranie plików z rozszerzeniem ODT.

Należy zauważyć, że gwałtowny skok wzrostu popularności tego formatu doprowadziło wielu programistów liczyć się z nim. Dlatego wszystkie nowe wersje edytorów tekstowych jakoś wspierać pracę z plikami utworzonymi w OpenOffice.

Tak więc, odt – rozszerzenie OpenOffice i poprawnie wyświetlić te pliki byłoby lepiej, aby zainstalować oprogramowanie bezpośrednio do siebie. Ci, którzy nie potrzebują lub pragną zapoznać się z Microsoft Office alternatywa, to jest całkiem odpowiednia instalacja wtyczki, która rozwiąże problem z konwersją „rodzimy” dla formatu OpenOffice.