367 Shares 2570 views

ntuser.dat elementem: jaki rodzaj pliku

Dziś pokażemy, dlaczego musimy ntuser.dat, jaki jest ten plik i jak go używać. również mamy do czynienia z osobliwości usuwania materiału. To może spotkać w różnych wersjach systemu operacyjnego Windows.


Element ntuser dat: jaki rodzaj pliku

Na początek powiedzmy kilka słów o możliwości jego usunięcia. Wykluczyć ntuser.dat nie zawsze jest możliwe. W przypadku systemu operacyjnego Windows ma tylko jeden członek, usunięcie tego materiału może prowadzić do wielu problemów. Są chwile, gdy komputer nie jest jednym ntuser.dat. Wiele z tych plików oznacza, że dane PC jest używany przez kilka osób. Faktem jest, że każda nazwa użytkownika w systemie Windows odpowiada pojedynczy element z znajomą nazwą i rozszerzeniem.

dlaczego

Jedno pytanie o pliku ntuser.dat (jaki rodzaj pliku) mamy krótką odpowiedź, a teraz starają się je klasyfikować. Zacznijmy od tego, że jest to kompozyt rejestru elementem. Ponadto, każdy z tych plików odpowiada jednemu z profilami użytkowników. Jeśli masz już pomysł rejestru Windows, prawdopodobnie zna jego oddział z następującymi danymi: HKEY_CURRENT_USER, jej wartościami i zapamiętuje poz. Wprowadzać żadnych zmian w rejestrze, nie zalecamy bez wystarczającego doświadczenia.

ustawienia użytkownika

Nadal zrozumieć pytanie, dlaczego istnieje ntuser.dat plik i co z nim zrobić. Element znajduje się na dysku podstawowego na użytkowników katalogu / user. Domyślnie ten plik jest ukryty. Aby go zobaczyć, musimy aktywować specjalny parametr. Mówimy o wyświetlanie ukrytych plików w systemie Windows. Przeprowadzenia niezbędnych operacji może być przechodząc do „Panel sterowania”, a następnie przejdź do sekcji „Opcje folderów”. W długiej i szczegółowej listy ustawień znaleźć i zaznaczyć element, który jest odpowiedzialny za wyświetlanie ukrytych plików i folderów.

odłączenie

Czy zastanawiasz się, jak usunąć Ntuser.dat plik? Zdecydowanie nie polecam tego. Takie działania pociągają za sobą zakłócenia parametrów użytkownika, który nieodwracalnie zrujnować mój profil. Jeśli system Windows tworzy wiele kont, można usunąć niechciane przechodząc do „Panel sterowania”. Kiedy nie jest konieczne, aby bezpośrednio współdziałać z ntuser plików. Jeśli trzeba, z jakichkolwiek przyczyn, aby usunąć pozycję, trzeba mieć uprawnienia administratora. Również w tym przypadku, nieważne logowania przez profil ntuser.dat które powinny zostać usunięte.

Plik w Eksploratorze Windows

To nie jest jedynym elementem, który należy omówić. Plik o nazwie ntuser.dat dziennika znajduje się w tym samym katalogu. Zawiera on informacje potrzebne do przywrócenia DAT-profil w systemie Windows. Jeśli są jakieś błędy z konta, system stosuje ntuser.dat, aby je naprawić. Jeśli zmienisz rozszerzenie pliku do .man ntuser utworzony profil, której parametry Jest to niemożliwe, aby dokonać zmian. W tej sytuacji, za każdym razem, gdy logujesz się do ustawienia okna wykonane są zerowane, powracając do stanu w momencie faktycznej zmiany nazwy. Między innymi, można spotkać ntuser pliki, które mają .blf wewnętrzny i .regtrans-MS. W tym przypadku mówimy o materiałach czasopiśmie. Są one wyświetlane podczas tworzenia nowej kopii zapasowej. Jeśli tak jest, nie jest już potrzebna, a materiały tego typu stały się zbyt wiele, można spróbować je usunąć. Takie działania nie powinny powodować awarie i usterki w systemie.

baza danych

Jak wspomniano powyżej, ntuser.dat jest integralną częścią rejestrze systemu Windows. Dlatego też, jeśli planujemy wchodzić w interakcje z rzeczy, trzeba wiedzieć o rejestrze Windows jak najwięcej i skupić ją. Pozwoli to uniknąć ewentualnych błędów. Tak więc, na wzmiankę o rejestrze jest hierarchicznie strukturyzowane ustawienia i parametry na bazie. Jest on dostępny w większości systemów operacyjnych Microsoft Windows. W tym przypadku, rejestr zawiera informacje i ustawienia dla profili użytkowników, a także oprogramowanie i sprzęt presetów.

Większość zmian na liście zainstalowanych programów, polityk, skojarzeń plików systemowych i „Panel sterowania” w rejestrze. Element ten został wprowadzony w celu usprawnienia informacji, który został zapisany pierwszy w wielu plikach. Tak więc, konfiguracja pojedynczy mechanizm odczytu został stworzony. Było to możliwe, aby rozwiązać problem z krótkimi nazwami i odróżnić od prawa dostępu. Rejestr jest utworzony z różnych danych.

Podczas instalacji, jak i konfiguracji systemu operacyjnego na dysku są pliki, które przechowują niektóre dane o konfiguracji systemu Windows. Następnie obiekt REJESTR generowane za każdym razem przy starcie systemu operacyjnego, jak również w momencie wejścia i wyjścia użytkowników w swoich profilach. Dane do wypełnienia rejestru pochodzą z różnych źródeł. Niektóre z nich są przechowywane w samych plikach.

Edycji, przeglądania i odkrywania rejestru w systemie Windows są wykonywane poprzez dostęp do swoich oddziałów. Wszystkie zmiany dokonane w systemie są rejestrowane natychmiast w specjalnych plikach. Aby pracować z rejestru mogą być używane jako podstawowych narzędzi systemu operacyjnego i programów stworzonych przez niezależnych programistów.

Wnioski o optymalizacji, a także instalatorów bezpośredniej interakcji z poszczególnymi funkcjami elementu systemu. Rejestr przechowuje i tworzenie kopii zapasowych informacji o zrealizowanych transakcjach. Mieszczą się one na północy co dziesięć dni przez „Task Scheduler.” Systemy 64-bitowe, rejestr ma dwie części, jedna z nich działa z danych 32-bitowych. Specjalne sklepy Branża Wszystkie ustawienia aktywnego użytkownika, który jest zalogowany w końcu. Zawiera folder właściciel PC ekran określony kolor, jak również ustawienie „Panel sterowania”.

Więc zrozumieć podstawowe funkcje ntuser.dat, co to za plik i do czego służy, teraz już wiesz.