341 Shares 3876 views

I wiesz co CMS?

Jak odpowiedzieć na pytanie, czym jest CMS? Wraz z pojawieniem się w Internecie, wiele z nich zainteresował się nowymi funkcjami. Teraz każdy może stworzyć stronę internetową lub nawet stronę z informacjami o sobie. Jednak trzeba wiedzieć, co najmniej saitostroitel'stva Podstawy: HTML, umieszczenie w sieci. I to nie jest dostępne dla wszystkich.


Z biegiem czasu, strony internetowe stają się coraz trudniejsze, wymaga dużo możliwości komunikacji, prowadzenie statystyki i inne. Zajęło wyjątkowych ludzi do śledzenia zasobów internetowych. Proces ten zajmuje sporo czasu i wysiłku. Aby zautomatyzować tę operację, duże korporacje zaczęły tworzyć specjalnego oprogramowania. Więc było to system do pracy z treści. Więc co to jest CMS? Jest skrótem od angielskiego "Content Management Software" – oprogramowania do zarządzania treścią.

Rozwój CMS

Pierwszy CMS-System jest znacznie różni się od dziś, choć i zautomatyzować znaczną część działalności. Jednakże mechanizm był tak niedoskonały, że często jest to konieczne, aby zatrudnić osobę, która przyglądała mu działać. I to nie przyczynia się do lepszych stron administracji i zapisywanie jako całości. Nawiasem mówiąc, systemy CMS były dość drogie, ale przestraszony zarządzanie firmą, a mianowicie złożoność użytkowania.

Z bardziej ewoluowały w czasie, takich układów i pozwoliło nie tylko na stworzenie prostej strony informacyjnej, ale również na dużych projektach. Obecnie zasoby internetowe są możliwości: dodanie blogi, fora, aktualności, zarządzanie subskrypcji i więcej.

Co to jest CMS? Wraz z pojawieniem się to niewątpliwie użyteczne narzędzie, każdy użytkownik, nawet bez znajomości języka HTML i PHP, można łatwo stworzyć własną stronę internetową i przez strony, jak również do ich podawania.

Nowoczesny CMS-System

Teraz za pomocą CMS nie jest zaskoczeniem. Koszt takiego systemu jest stosunkowo niewielka, a funkcje będą zarządzać stronie nawet bez specjalnej wiedzy. Co to jest CMS w nowoczesnym tego słowa znaczeniu?

Pierwszym z nich jest zdolność rozdzielania do poziomu wiedzy. Taki system jest podzielony na użytkownika i części administracyjnej. Pierwszym z nich jest pojawienie się w miejscu, ale z dodatkowymi funkcjami: Dodaj strony i sekcje lub je edytować. Ta część może być obsługiwany przez dowolnego użytkownika, na przykład kierownika odpowiedzialnego za informacyjny składnika miejscu. Drugi, bardziej szczegółowe, a raczej dla administratorów. Oto sprawdzić wydajność, ustawienie systemu pocztowego, wszelkiego rodzaju dodatki do istniejącej funkcjonalności.

Przykłady systemów CMS

Obecnie istnieje już wiele systemów zarządzania treścią – od komercyjnej 1C-Bitrix i Netcat do Wolnych WordPress i Joomla. Wszystkie z nich „są w stanie” kontrolować zawartość zasobów internetowych i żadnego odpowiedniego wsparcia technicznego.

podsumować

Co to jest CMS-System? Jest to sposób na zarządzanie witryny bez pomocy specjalistów. Użyj takiego systemu może być trochę każdy użytkownik komputera. Wszystko to sprawia, że przeglądanie stron internetowych to proste, niedrogie i wygodne.