604 Shares 3306 views

Okienko wyskakujące w [usunięte]. Jego poglądy i cel


Wiadomym jest, że strony witryn internetowych tworzonych w języku Hypertext Markup z której przeglądarka komunikuje się podstawowe informacje na temat elementów składowych takiej strony na ich położenie w stosunku do okna przeglądarki, a każda inna, wielkość rzędu. Na „ożywienie” w miejscu i dostosowania go do barwnym widokiem wykorzystuje kaskadowe arkusze stylów są wyjmowane, co do zasady, na zewnątrz głównej treści strony – HTML-kodu. Korzystanie z HTML i CSS pozwala na realizację najbardziej pomysłowego projektanta pomysły internetowej. Jednak taka strona, bez względu na to jak jest kolorowy, nie jest interaktywny, który jest w stanie komunikować się ze użytkownik siedzi przed monitorem komputera.

Wszelkie nowoczesna strona jest tworzona przy użyciu wielu języków programowania, jego miejsce wśród nich należący do JavaScript.

JavaScript (JS) – język programowania używany do tworzenia interaktywnych stron internetowych. Natychmiast należy przypomnieć, że JavaScript i Java – dwa oddzielne języka, które wykonują różne funkcje. JS bazowych aż skrypty – małe programy, które zawierają szereg konkretnych poleceń mają być przeprowadzone na miejscu w danym czasie. Programy te mogą być umieszczane bezpośrednio w korpusie głównym widoku dokumentu HTML lub być przekazywane poza nim w osobnym pliku i połączyć się z nim za pomocą specjalnego c atrybut, wskazując lokalizację pliku. Z JS łatwo można „ożywić” na stronie witryny, tworząc pop-up ekran powitalny, aktualny kalendarz lub zegar, formularz do pisania i wysyłania tekstu, itd.

Porozmawiamy więcej na temat reklam pop-up, napisany w JavaScript i które są często mały prostokąt, który powstaje automatycznie w górnej części głównego okna przeglądarki, gdy użytkownik popełnienia manipulacji (na przykład, gdy po najechaniu na określone słowo, obraz). W niektórych przypadkach pojawia się okienko pop-up na ekranie natychmiast po stronie otwarcia serwisu. JS służy trzy rodzaje tych okien:

– Sygnał jest stosowany w przypadkach, gdy wszystkie informacje powinny być przekazywane do gwarantowanych z serwisu. Dalsze działania na miejscu w takim przypadku możliwe jest tylko po naciśnięciu przycisku „OK”, sam użytkownik.

– Monit pop-up jest stosowany, gdy chcemy, aby upewnić się, że użytkownik przed wejściem na stronę, wprowadził pewne dane.

– Okno z potwierdzeniem mogą być stosowane do użytkownika zgodził się na wszystko. W tym przypadku, będzie musiał kliknąć „OK” wartość lub „Anuluj”.

Napisz wyskakujące okienko skryptu tylko tyle. Aby to zrobić, trzeba mieć podstawową wiedzę na temat języka JavaScript. W celu sprawdzenia prac pisemnych, czy nie, trzeba uruchomić dowolną przeglądarkę internetową. Na przykład, skrypt: alert ( «Hello") będą wyświetlane w przeglądarce Internet Explorer w oknie z napisem «Hello» w górnej części głównego okna. Przy pomocy JS można zmienić okno pop-up (szerokość, wysokość, lokalizacja), upewnij się, że nie pojawiają się natychmiast po goście udali się do strony, a potem zrobił jej kilka manipulacji.

Przy opracowywaniu witryn powinna uwzględniać wiele niuansów. Zrozumiałe jest, że zasoby online, oczywiście, przyciąga uwagę zwiedzających i daje im do niej. Nie należy jednak zbyt ponieść skryptów piśmie, w szczególności, pop-upy. Wielu użytkowników mają tendencję do drażnić. Nowoczesne przeglądarki dają elementy blokowanie takich stron na swoim miejscu, co pozwala na usunięcie wyskakujących okienek poprzez wyłączenie odpowiedniej opcji w ich menu. Jeśli to konieczne, należy ponownie wejść do menu i przywrócić możliwość wyświetlania danych przez skrypty przeglądarki.