217 Shares 9867 views

Czyszczenie "Android" ze szczątków i plików śmieci

W trakcie korzystania z dowolnego urządzenia na platformie Android system operacyjny urządzenia jest zatkany każdego dnia, gromadząc wiele niepotrzebnych informacji: historię pobierania plików z przeglądarki i przeglądarek, niektóre niekompletne procesy, różne dzienniki narzędzi, pamięć podręczną gier i wiele innych. Wszystkie te dane gromadzą się stopniowo, a nie tylko zajmują miejsce na gadżecie, ale także spowalniają cały system.


Spróbujmy wyznaczyć listę najbardziej użytecznych i popularnych narzędzi, które będą inteligentnie czyścić urządzenie bez większych problemów.

Trochę o "śmieci"

Głównym źródłem "śmieci" na gadżetach z systemem "Android" – pamięć podręczna (gotówka), czyli specjalny obszar przechowywania często używanych informacji. Mogą istnieć pewne kopie plików z edytorów tekstowych, słuchana muzyka w aplikacjach, zdjęcia przeglądarki, mapy z Google Mags i wiele innych, absolutnie nieuwzględnionych rzeczy.

Pamięć podręczną może być przechowywana na karcie pamięci, w części roboczej urządzenia lub we wbudowanym sprzęcie. Jednym z mniej lub bardziej istotnych powodów, dla których można przechowywać wszystkie te śmieci, jest oszczędzanie ruchu internetowego wraz z przyspieszonym ładowaniem strony, ale teraz jest to już przeszłość. "Duża trójka" (MTS, Beeline, Megafon) zajmowała się atrakcyjnymi taryfami internetowymi z dużym marginesem ruchu i prędkością 4G. Więc dla wielu, czyszczenie telefonu "Android" ze śmieci staje się rutynowym problemem.

W dobrze znanej aplikacji "Google Play" znajdziesz wiele ciekawych programów, które nie tylko pozbędzie się pamięci podręcznej, ale również złoży zamówienie w plikach systemowych. Najlepsza aplikacja do czyszczenia śmieci na "Android" jest trudna do wyboru ze względu na różnorodność takich narzędzi, dlatego też przyjrzymy się najbardziej rozsądnym programom, biorąc pod uwagę opinie specjalistów i opinie od zwykłych użytkowników.

Czysty Mistrz

Aplikacja jest opracowywana przez Cheetah Mobile i jest bezpłatna. To chyba najlepsze czyszczenie śmieci "Android". Narzędzie zawiera wiele użytecznych narzędzi do wprowadzania plików systemowych do telefonu. Ponadto, aplikacja ma bardzo przyjazny interfejs w klasycznym stylu minimalistycznym.

Narzędzie to może pracować jako menedżer zadań, menedżer aplikacji i monitorować bieżące procesy. Program czyszczenia dla Android Clean Master radzi sobie ze wszystkimi rodzajami zanieczyszczeń: schowka, tymczasowych plików aplikacji, plików cookie, historii wyszukiwania w przeglądarce, pamięci podręcznej i wielu innych.

Narzędzie przede wszystkim zwraca szczególną uwagę na duże pliki (> 10 MB). Następnie aplikacja tworzy szczegółową listę znalezionych problemów, w których można usuwać elementy, których nie potrzebujesz, zaznaczając pole znajdujące się naprzeciw. Ponadto w pamięci RAM urządzenia występuje czyszczenie "Android" z gruzu. Wszystkie uruchomione procesy można wyświetlać w czasie rzeczywistym i wyłączyć je, jeśli są zbędne i obecnie nie są używane. Ponadto narzędzie jest w stanie monitorować wszystkie zainstalowane programy wraz z pamięcią podręczną, co pozwala zobaczyć rzeczywistą przestrzeń zajmowaną przez aplikację w wewnętrznej i zewnętrznej pamięci urządzenia.

Zalety Czysty mistrz:

 • Przejrzysty i bardzo przyjazny interfejs;
 • Inteligentny projekt w klasycznym stylu "Android";
 • Dobra prędkość przetwarzania danych;
 • Dostępność dodatkowych funkcji do optymalizacji platformy.

Wady:

 • W przypadku niektórych funkcji wymagane są uprawnienia administratora (superużytkownik).

Czyszczenie pamięci podręcznej aplikacji

Narzędzie firmy INFOLIFE LLC, jak również w pierwszym przypadku, jest rozprowadzane bezpłatnie. Czyszczenie "Androida" z gruzu następuje po naciśnięciu jednego przycisku. Niepotrzebne jest natychmiast usuwane wraz ze zgromadzoną pamięcią podręczną.

Automatyczne czyszczenie urządzenia w odpowiednim czasie jest bardzo wygodne, istnieje również funkcja ograniczania pamięci dla wybranych programów, dzięki czemu aplikacje, takie jak mapy Google lub gry, nie będą poddawane całkowitym sprzątaniu.

Korzyści z narzędzia:

 • Wygodny, zrozumiały i kompetentnie zlokalizowany interfejs;
 • Zdolność do czyszczenia systemu w harmonogramie z określonym przedziałem;
 • Prostota aplikacji.

Wady:

 • Wąsko ukierunkowane narzędzie (tylko gotówka).

1-Kliknij przycisk Wyczyść

Bezpłatne aplikacje od autora OPDA Appublish Co. Naciśnięcie jednego przycisku spowoduje wyczyszczenie "Android" śmieci: pamięci podręcznej, dziennika połączeń, skumulowanego SMSa, historii przeglądarki, plików tymczasowych itd. Po prostu nie ma żadnych dodatkowych ustawień lub funkcji, co czyni program bardzo łatwy w obsłudze.

Aby uzyskać bardziej komfortową obsługę platformy, można wyświetlić skrót programu na pulpicie: jednym kliknięciem – a aplikacja do usuwania śmieci w "Android" 1-kliknij przycisk Wyczyść spowoduje usunięcie wszystkich niepotrzebnych informacji. Jedyną wadą, że grzechy użytkowe są niezręcznie zlokalizowane. Program został opracowany przez Japończyków we właściwym stylu, więc niektóre gałęzie menu są po prostu nieokreślone, a czasem trzeba pracować z ustawieniami, wpisując.

Zalety 1-Click Clear:

 • Łatwa obsługa – za jednym kliknięciem;
 • Stosunkowo szybkie czyszczenie platformy;
 • Widoczność wskaźników.

Wady:

 • Niektóre gałęzie menu są złe lub w ogóle nie zlokalizowane.

Zaawansowany menedżer zadań

Inny przedstawiciel inteligentnego oprogramowania od autora INFOLIFE LLC. Czyszczenie "Android" z gruzu następuje po przeprowadzeniu analizy jakościowej całej platformy. Aplikacja jest w stanie znacznie zoptymalizować urządzenie przez monitorowanie niepożądanych procesów.

Starannie przeszukiwając menu, możesz osiągnąć niemal idealną czystość gadżetu "Android". Wszystkie podejrzane lub niepotrzebne procesy w trybie automatycznym zostaną zniszczone natychmiast po uruchomieniu platformy lub po wykonaniu niektórych czynności z ich strony.

Zalety Zaawansowanego Menedżera zadań:

 • Przejrzysty, wygodny i ogólnie przyjazny interfejs;
 • Klasyczny design bez zbędnych dzwonków i gwizdków (wszystko na swoim miejscu);
 • Wiele przydatnych i konfigurowalnych funkcji do kompleksowego czyszczenia platformy;
 • Kompetentna rosyjska lokalizacja.

Wady:

 • Mnóstwo widżetów reklamowych, okien i spamu (rozwiązanych płatną opcją).

Monitor rejestru połączeń

To narzędzie ma przede wszystkim na celu optymalizację i czyszczenie dzienników połączeń i SMS-ów. Jeśli istnieje potrzeba, w ustawieniach można włączyć automatyczne usuwanie wszystkich dzienników po zakończeniu połączenia lub wysłanej wiadomości.

Aplikacja ma dość przyjazny interfejs i jest niezbędnym asystentem dla właścicieli serwisowych urządzeń "Android" i innych "szpiegów". Oprócz kasowania dzienników połączeń, program pozwala na fałszywe wywołania dzienników. Ponadto narzędzie może zostać ukryte przed pulpitem i usunięte z ogólnej listy aplikacji przed wzrokiem. Główny interfejs programu pojawi się dopiero po wybraniu numeru # 9999.

Zalety monitora połączeń:

 • Bogate i zrozumiałe funkcjonowanie;
 • Proste ustawienia automatycznych trybów;
 • "Spyware";
 • Kompetentna lokalizacja;
 • Absolutnie bezpłatny produkt.

Wady:

 • Nie ma wbudowanego widżetu dla narzędzia.

Historia programu Eraser

Bardzo wygodne i bardzo ukierunkowane narzędzie inteligentnego dewelopera INFOLIFE LLC. Program współpracuje ze wszystkim, co ma historię: przeglądarki, dzienniki połączeń i SMS, wyszukiwania, mapy, YouTube, Google Play itd. Jeśli chcesz oczyścić system dla siebie, aplikacja ta jest idealną opcją.

Ponadto program może szybko pozbyć się skumulowanej pamięci podręcznej. To prawda, że oprogramowanie usuwa wszystko w sposób niedyskryminacyjny, czyli całą pamięć podręczną i we wszystkich aplikacjach. Jest to nieco niewygodne, ale jako dodatkowe funkcjonalne będzie działać.

Historia gumki:

 • Czyszczenie dowolnej historii za jednym kliknięciem;
 • Nawet jeśli jest przeciętny, ale pracuje z pamięcią podręczną;
 • Czyszczenie "Android" ze śmieci poprzez komputer o tym samym oprogramowaniu (systemy operacyjne Windows i Mac).

Wady:

 • Wąskie funkcjonowanie;
 • W menu i czasopismach znajduje się nieprawidłowa cyrylicy.

Podsumowując

Wszyscy respondenci, przedstawieni powyżej, doskonale radzą sobie z zadaniami im powierzonymi i regularnie wykonują swoje obowiązki. Większość z nich jest bardzo skoncentrowana, więc czasami trzeba zainstalować kilka narzędzi (znowu zatykać platformę).

Jedynym wielofunkcyjnym, ale trudnym dla wczesnych wersji oprogramowania "Android" jest Czysty Mistrz. Dzięki możliwościom nie można się obawiać czystości systemu, a jeśli zakupisz dodatkową płatną subskrypcję, narzędzie stanie się nieodzownym asystentem obsługi technicznej platformy ze względu na znacznie rozszerzoną funkcjonalność.