744 Shares 9477 views

Kwestia czasu: jak format daty, a gdzie znaleźć datę istotę

Czas nie jest przerwany. W kontekście programowania ma swój początek i koniec zawartości. Po rozpoczęciu pracy, program jest uruchomiony, w tym skrypty, otworzył stronę … Po raz pierwszy w programowaniu stała „dane”, czyli „nic”, ale po wielu latach od początku odzyskała status prawny.


Komputer zaczął z zegarem (dowolny procesor działa timer): brak wyraźnych sygnałów czasowych lub cyfrowych lub analogowych lub naturalny – po prostu nie istnieje. Czas zawsze i wszędzie obecne, ale jak to jest przedstawiane i brane pod uwagę zależy od jakości programu, a to jest bardzo ważne w czasach, tylko jak długo będzie istnieć.

filozofia czas, który ma znaczną wartość

W różnych okresach różnych językach mają różne postrzeganie czynnika czasu i miał konkretny format daty. Ale jeśli nie bierzemy systemów czasu rzeczywistego z przeszłości, zrozumienie właściwego znaczenia (w masie, zwłaszcza) ma pochodzić od niedawna.

Na początku, w rzeczywistości jest słabo widoczne w programowaniu. Twórcy starali się wykonać zadanie, ale nie zawsze, mieć świadomość, ile czasu ma znaczenie.

будет иметь катастрофическое значение. Niespodziewanie, nawet w myślach, nikogo nie było, wielu deweloperów i użytkowników oprogramowania nawet nie pomyślał w końcu ubiegłego wieku, że problem liczby cyfr w formacie daty w oznaczeniu roku będzie mieć wartość katastrofalne.

Dopiero kiedy podszedł 2000, nagle myśleć o tym, co zakres formalny są blisko, a nie tylko dla programisty wynalazł sobie poprzez rozwijanie swojego algorytmu.

Kiedy namiętności opadła liczbę cyfr roku, nowy pomysł: lokalizację. Okazało się, że data jest bardzo zależny od miejsca zastosowania, a pojęcie formatu daty ostatecznie przeniósł się z prostych pomysłów do kategorii danych strukturalnych.

Zadania kosmiczne i obliczenia matematyczne

Niewątpliwym sukcesem języka Fortran, który jest przypisany do pierwotnego nastawienia wobec dużych obliczeń, powołany do życia tylko jeden skutek. Komputer nie był wystarczająco szybki, aby rozłożyć krzywe na trapezie, obliczanie różnic i całek. Nie wszyscy zrozumieli głęboki sens matematyki wyższej, ale czas, że komputer wydaje na obsługę formułę, zauważy wszystko.

Czas przetwarzania danych w dużych ilościach lub na długich dystansach staje się istotnym czynnikiem czas: błąd może również być równa wartości kosmicznych, odleciały w złym kierunku, tylko dlatego, że nie był zaangażowany lub, że silnik w odpowiednim czasie.

format daty JavaScript (język przeglądarki)

Prawdopodobnie Internet doprowadził do czasu rosnące zainteresowanie jako ciągły i znaczący to nie jest tak ważne. Wszystkie nowoczesne języki programowania mają jako tymczasowy element obiektu lub konstrukcji, wyposażonej w odpowiedniej strukturze i własnych semantyki.

W szczególności, w języku JavaScript w przeglądarce data formatu Twojego wygląda obiektu Date:

Tutaj PADL () funkcja po prostu dodaje się liczbę do dwóch cyfr. W tekście jest oczywiste, że jest to data w JavaScript – wszystko jest bardzo proste, wskazany jest dokładny i łatwy w użyciu.

format daty Java (koncepcja Sun)

Inny stosunek do tej pory w Javie. Format daty jest przedstawiony tutaj nie jest klasa abstrakcyjna. Jednak bogactwo jego metod zasługuje na osobny artykuł. Formatowanie wygenerowana w oddzielnym obiektem, który pozwala na operacje uwzględniać format daty narodowe, czyli datę wystawienia w języku, w którym jest to potrzebne.

Programista może użyć klas: DateFormatSymbols, kalendarz, kalendarz gregoriański, czasowej, MaskFormatter i innych. Prezentacja format daty jest znacznie szerszy niż w innych językach. Każda klasa ma swój cel.

To nie ma znaczenia, którego zasługą globalizacja format daty. Finansowej i wysokiej technologii firmy Sun dokonywania uprzednio poważny stosunek do pojęcia czasu, albo idei globalnej informacji i potężnej bazy danych Oracle. Ale język Java okazało prosty pomysł formatu daty w różnych obiektach i globalizacji jego realizację.

Kalendarz dla jQuery

Doskonałe, proste i niedrogie data realizacji jest niewątpliwie datapicker. Korzystanie z mechanizmu jQuery, jest niezwykle prosty w użyciu, pozwala na szybkie wstawianie na każdej stronie, aby wybrać dokładny czas lub okres czasu i przedstawi wynik w terminie format string.

'#dateField' ).datepicker() календарик, у которого можно изменить не только внешний вид соответственно тематике страницы, но и локализовать под нужный язык. Wprowadź tag, odbieranie fokus wejścia, wyświetlacze metodą na $ ( „#dateField”) .datepicker ( ) kalendarze, które mogą zmienić nie tylko wygląd przedmiotu strony, odpowiednio, ale także, aby zlokalizować żądany język. Można zainstalować nie tylko dzień, ale również czas i dni tygodnia.

Początkowo datapicker pojawił się w polu wejściowym, ale może być stosowany do innego elementu – działkę lub zakres, na przykład. Wynik nie mogą być wprowadzane bezpośrednio w polu jako sformatowany rzędu (to jest możliwe w prosty sposób zmianę zawartości warunkach), ale również jako zmienną.

Datapicker – to z pewnością nie jest format daty wydajność z Oracle / Java, ale możliwość to widget, aby zaspokoić najbardziej wyrafinowane gusta. Deweloper nie trzeba napisać własną wersję daty złożenia i algorytmów pracujących z nim – on dostaje nie tylko poręczny kalendarz, ale także dialog (zestaw funkcji dla ruchu przez dni, tygodnie, miesiące. Można ustalić datę początkową i końcową.

Nawet jeśli witryna wymaga własną wersję czasie prezentacji na początkowym etapie rozwoju uzasadnione jest użycie datepicker.