135 Shares 6858 views

Jak układać mozaiki: przygotowanie powierzchni i instalacji. mozaika

Segment materiałów wykończeniowych jest jednym z najbardziej rozbudowanych w branży budowlanej. Bogactwo i różnorodność propozycji spowodowane cech technicznych i operacyjnych oraz różnice fakturalne. A tendencja jest wyraźnie widoczne eliminację wyraźnych barier stojących między grupami poszczególnych materiałów. Dowodem na to jest mozaika używane w projektowaniu powierzchni elewacji, w dekoracji wnętrz ścian i tym podobnych. D.

Co jest mozaiki?

W istocie, jest to klasyczny płytki ścienne, ale w specjalnym formacie. Wyróżnia się przy wytwarzaniu materiałów, małych rozmiarów oraz konfiguracji instalacji. Główny podział w tej kategorii w oparciu o materiał wykończeniowy. Najczęstszymi płytki ceramiczne, charakteryzujące się trwałością i uniwersalność. Zazwyczaj płytki mozaika na podstawie ceramiki wykonane na miejscu z agresywnymi mediami i wysokiej wilgotności.

Jakość powierzchni ceramicznych nie są po prostu w przeciwieństwie do czynników pasywnych wpływu, ale również ukierunkowane leczenie detergentów w procesie czyszczenia. Ciekawym rozwiązaniem we wnętrzu może być również szkło kafelki mozaiki.

Według charakterystyki technicznej i operacyjnej, przypomina ceramikę, ale zapewnia niepowtarzalny efekt dekoracyjny, odzwierciedlając skierowane promienie słoneczne lub sztuczne światło.

Jeśli chcesz bardziej trwałego materiału do nawierzchni zewnętrzną, należy preferować konkretnych i płytki, które wypadają korzystnie z tych, odporny na uderzenia mechaniczne. Ale jeśli wybranego mozaika w kuchni lub łazience, to lepiej, aby dać pierwszeństwo do szkła ceramiki.

Betonowa podstawa nie jest tak tolerancyjny wilgotności i bardziej zorientowane na aplikacje o zwiększonej aktywności fizycznej.

Gdzie wskazane jest użycie materiału?

Nadal, materiał stał się popularny ze względu na swoje walory dekoracyjne. Dlatego taka powłoka jest często stosowane w projektowaniu basenów, werandy, tarasy, balkony i poszczególnych obiektów elewacyjnych. Utylitarne zastosowanie mozaiki w kuchni, jak i jako uzasadnionej decyzji projektowej, jak i praktycznego okładziny opcji, mało wymagające w opiece.

Szczególne rozmieszczenie nie ma szczególnego ograniczenia – i może być umieszczony w całości na całej powierzchni, i oddzielnej strefy. Stacking odbywa się na podłodze i na ścianie. Problemy mogą pojawić się dopiero po wprowadzeniu nierówności i sufit.

Pytanie, jak położyć płytki mozaikowe na pochyłych powierzchniach uprościć samych producentów, oferując specjalny sprzęt. Ogólnie do tego celu są wytwarzane panele siatkowe, które są łatwo mocowane do powierzchni docelowej.

Głównym zadaniem Komitetu Wykonawczego – technicznie zapewnić docisk w czasie przewidzianym dla określonego zastosowania technologii klejenia.

Przygotowanie powierzchni do układania

Wymagania do powierzchni, na której planowane zastosowanie mozaiki, bardziej rygorystyczne niż w konwencjonalnych płytek. musi spełniać pewnych chorób, w tym gładkość, gładkości, bez zanieczyszczeń i wystarczającej zdolności klejącej. wykonywania stripping metalowych szczotek może być konieczne, aby osiągnąć te cechy, starterów i zdarzeń kit.

Ale nawet w idealnym stanie technicznym, nie każda powierzchnia jest odpowiednia, jeżeli nie mogą zapewnić sprzężenie z roztworem kleju. Zwłaszcza jeśli mówimy o obszarach o stale wysokiej wilgotności. Na przykład, na pytanie, w jaki sposób umieścić płytki mozaikowe w łazience, to może być trudne ze względu na niską stabilność podstawowego projektu powłoki na wilgoć.

Ten sam skład cementu lub zwykłego tynku może również zachować oryginalne dane, ale nie będzie w stanie stworzyć optymalne warunki dla przyczepności. Jak rozwiązać ten problem?

Ze względu na odpowiedni dobór podstaw uziemienia. W tym kontekście jest to konieczne nie tylko do wypełniania ubytków, ale również w celu zapewnienia przyszłego wiązkę szorstkiej powłoki, kleju i płytek.

Wybór kleju

Rozmieszczone dwa rodzaje roztworu kleju, który może być stosowany w procesie układania-mozaiki materiałów sąsiadująco. Ten zmodyfikowany cementujące kompozycje i bardziej nowoczesnych mieszanki polimeru. Druga grupa specjalistów w konkretnych sugestii Ceresit linia, którą można znaleźć w uniwersalnych środków dla różnych powłok.

Najwyższe wymagania są kompozycje, przyklejanie płytek w basenach i innych miejscach narażonych na intensywne nie tylko wodę, ale woda. Jak przykleić płytki mozaikowe w takich warunkach? Technika klejenia będzie średnia, ale szczególną uwagę należy zwrócić na początkowo zdolność uszczelniania mieszaniny.

Typowe rozwiązania wodoodporne, cementu i na bazie polimeru jest mało odpowiedni. Pożądane jest bezpośrednio w kontakcie z ciekłą kleje lateksowe, które mają wysoki stopień zwilżalności i elastyczności. Obejmują one, na przykład, lateksu, jak plastyfikatory i Isolastic Latexkol-M.

Jak mozaiki?

Między tradycyjnej dachówki i płytki istnieje różnica w postaci wielkości. Dachówka zwykły jest większy, a to powoduje, że różnice w podejściach do instalacji. Ale elementy mozaiki może mieć, jeśli małe, średnie ustawienia pośrednie. Taki materiał może być nakładana na klasycznej technologii.

Praca rozpoczyna się od stosowania masy klejącej do obszaru roboczego. Odbywa się to za pomocą pacy zębatej. Zęby są przeznaczone do utworzenia nierównego układania kleju z falami – muszą być poprawa przyczepności.

Teraz kolejne pytanie – w jaki sposób umieścić mozaiki spotkać jednolitość? Zacznij od środka i przetwarzania kleju każdy kawałek. Układanie aby umożliwić centralna część dokonać ewentualnych niespójności w skrajnych obszarach, gdzie brzydkie linie nie będą tak zauważalne.

W pełni zabezpieczyć się od nierówności nie będzie działać, ponieważ niemożliwe jest dokładnie obliczyć r powierzchnię materiału mozaiki. Ewentualnie, krawędzie pozostają dachówka Okap, ale jest też naturalny dla tego rodzaju materiałów.

Jak położyć płytki, mozaiki na siatce?

Płytka funkcja oczek jest, że stylizacja jest nie odbywa się w oderwaniu od każdego fragmentu, a cała płyta. Ten rodzaj elementów modułowych gotowych do układania podłóg, które mogą znajdować się dziesiątki lub nawet setki przedmiotów.

mozaika jest umieszczone na siatce do powyższego schematu kleju. Aby operacja bardziej wygodne z tego powodu, że jedno podejście pozwala natychmiast wklej powierzchnię średnio o 50-50 cm. Oczywiście, istnieją inne formaty uwolnienia.

Podstawa, na której umieszczone są mozaiki fragmenty zwykle reprezentowane przez syntetycznego materiału polimerowego. Jego konstrukcja jest wyposażony w optymalnych właściwości, jak przyczepność i uszczelniania. Co jeszcze jest ważne, mozaiki na siatce pozwala na możliwość cięcia całego panelu na odrębne fragmenty.

wyrównanie

Konwencjonalne płytki wielkoformatowe jest regulowana indywidualnie. Master może przez oko w celu ustalenia, czy zostały precyzyjnie dostosowane fragmenty do siebie. W przypadku mozaiki jest bardziej skomplikowana. Jeśli panele siatkowe dzięki oryginalnej lokalizacji na podstawie zezwolenia na wysokości minimalnego poziomu odchylenia poszczególne małe kawałki trzeba wyrównać dalej.

Odbywa się to za pomocą roboczego gumową szpachelką prikladki przez materiał. Ale jest też inna kwestia – jak położyć płytki mozaika na podłodze, tak że w procesie stosowania fragmenty nie zestrzelił położenie materiału?

W takim przypadku osiowanie jest wykonane co najmniej w kierunku układania wykonawcy do wyjścia. To samo narzędzie można wciśnięty ugrupowań grup na powierzchni, regulacji położenia wysokości, długości i szerokości.

Czyszczenie i uszczelnianie przegubów

W końcowym etapie jest niezbędne w celu doprowadzenia powłokę i estetycznie atrakcyjny warunek. W tym celu, powierzchnia musi być oczyszczona z pozostałych cząstek roztworu kleju. Nawiasem mówiąc, na tym etapie może słusznie być pytanie – jak umieścić mozaika z tworzeniem równych szwów?

Zazwyczaj mozaika jest stosowany do dowolnych parametrów szczeliny, która jest decyzja projektowa. W przypadku paneli z siatki szwach i już prawie idealny – są symulowane luk w internecie.

W razie potrzeby w celu wytworzenia linii geometrycznie prostego można stosować bariery technologiczne są umieszczone pomiędzy poszczególnymi mozaiki fragmentów. Po ułożeniu ich usunięcia, a połączenia są wypełnione specjalnym szczeliw, podkładów lub w tym samym kleju.

wniosek

Mozaika wykładziny dla wszystkich trudności r dają niepowtarzalny efekt dekoracyjny. Nie jest to nowy rodzaj okładziny, ale dziś przeżywa kolejną falę popularności.

Dodatkowa uwaga konsumentów ze względu na fakt, że mozaika we współczesnej kolekcji oferuje szeroki wybór faktury i tekstury. Producenci opracowanie i wydanie klasycznych formatów neutralnych odcieni dla tej samej wannie lub basenie i stylistycznych wariacji, które odtwarzają naturalną fakturę.

Oczywiście, niektóre serie są dedykowane i konkretne przedmioty, dzieła sztuki, i tak dalej. D.