288 Shares 8617 views

Główne rodzaje depilacji: Co należy wiedzieć

Gładka skóra bez zbędnego owłosienia – to o tym śnie prawie każda kobieta. Nowoczesna kosmetologia oferuje płeć piękna jest kilka metod usuwania włosów. Z ich pomocą można pozbyć się niechcianej roślinności na stałe w dowolnym miejscu na ciele.


Najbardziej popularne są następujące rodzaje depilacji:

1. IPL. Metoda ta polega na użyciu wiązki światła, która jest przekształcana w energię cieplną i ma wpływ na mieszek włosowy, ich zniszczenia.

Metoda ta jest uniwersalna, ponieważ może być stosowany do usuwania włosów z dowolnym kolorze. Laserowe usuwanie włosów jest również doskonale nadaje się do zastosowania w dowolnym miejscu na ciele, w tym bikini obszaru, twarz i pachy.

Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. Wrażliwych obszarów zastosowanego żelu chłodzący, który usuwa wszystkie nieprzyjemne odczucie w razie potrzeby. Czas trwania leczenia wynosi jeden 5-30 min.

2. Skuteczna i efektywna metoda laserowego usuwania włosów. Rodzaje promieniowania stosowanych w trakcie procedury: rubin (obecnie praktycznie nie używają), neodym (bardzo bolesne), diody (bardziej nowoczesne i wydajne) i aleksandrytowych (bardzo popularne i popytu w ostatnich latach).

Laser działa na mieszków włosowych, co powoduje pigmentu cebulki włosa zostaje zniszczona, a wzrost włosów zatrzyma.

Metoda ta pozwala zawsze mieć gładką skórę. Jednakże, laser ma wpływ jedynie na pęcherzyki w aktywnej fazie wzrostu, w związku z tym całkowite usunięcie roślinności na ciele lub na twarzy postępowania trzeba powtarzać 3-4 razy.

Rodzaje depilacji laserowej:

– obserwacji – zastosowane w urządzeniu do usuwania włosów (pasmo czoła, brody, górna warga, halo brodawki nóg);

– objętość – pozwala na pracę na dużych obszarach skóry (nóg, pach, okolic bikini i dłonie).

Metoda ta jest odpowiednia dla właścicieli ciemne włosy, ponieważ jasny promień lasera nie widać, a pozytywny wynik w tym przypadku nie jest warta czekania.

3. Elektroliza – jest skutecznym i sprawdzone sposobem na pozbycie się niepożądanej roślinności. Podobnie jak w przypadku innych rodzajów depilacji, ta metoda pomoże zapomnieć o niechcianych włosów na zawsze.

Postępuje się w sposób następujący: a specjalną igłę wprowadza do lampy, w której znajduje się pod wpływem prądu załamania. Elektroliza jest przeznaczona głównie dla pojedynczych włosków, ponieważ proces jest bardzo długi. Na przykład, może upłynąć więcej niż 50 godzin w pełnym leczeniu nogi.

Istotną zaletą tej metody jest możliwość wpływania na włosy z dowolnego koloru. Aby osiągnąć idealnie gładka skóra będzie musiał odwiedzić kosmetyczkę 5-10.

4. Elos depilacji – to najbezpieczniejsza metoda. Dzięki niemu można bezboleśnie usunąć niechciane włosy z dowolnego koloru i rodzaju. Metoda ta obejmuje wszystkie korzyści, które zawierają inne rodzaje depilacji.

W trakcie zabiegu, mieszek włosowy eksponowane są dwa rodzaje energii (impuls świetlny obecna). Niszczą mieszki, nie pozostawiając podrażnienia i oparzenia.

Należy zauważyć, że wszystkie rodzaje depilacji posiada następujące przeciwwskazania:

– obecność złośliwych narośli skórnych;

– cukrzyca;

– chroniczne choroby skóry;

– żylaki (w miejscu, w którym procedura będzie miała miejsce);

– opryszczki i innych chorób zakaźnych;

– nadciśnienie tętnicze i choroba niedokrwienna serca;

– w obecności choroby psychicznej i ciąży może wykonać procedurę wyłącznie za zgodą lekarza.

Aby właściwie wybrać, która metoda jest bardziej właściwe, konieczne jest zwrócenie się do kosmetyczki o poradę.