871 Shares 9142 views

Berry budyń: przepis w domu. Jak ugotować budyń z mrożonych jagód

Owoce jagodowe pudding – nie tylko smaczne, ale również bardzo przydatne pić. Zaleca się używać dla osób cierpiących na zapalenie błony śluzowej żołądka i choroby wrzodowej żołądka. Jest gotowane w kilku różnych receptur, z których najciekawsze zostaną opisane w dzisiejszym artykule.


zalecenia ogólne

Zazwycz użyć mrożone lub świeże owoce jako podstawa do galaretki. Przed rozpoczęciem procesu porządkowania i uwalnia się od kości. Przygotowany w ten sposób jagody Napełnić wodą, gotowane i przesączono. W celu uzyskania żądanej konsystencji w napoju dodaje skrobia ziemniaczana lub kukurydziana. Produkt ten rozpuszcza się w małej ilości zimnej wody wylano na patelnię i całkowitą zrumieniać wykonane. Z reguły, na litr roztworu dodano 1,5-2 łyżki skrobi. Konieczne jest, aby hodować podczas gotowania syropu. Jeśli zrobisz to wcześniej, to skrobia osiądzie na dnie naczynia.

Niektóre gospodynie domowe zastąpić jagody kompot lub dżem. Z tego smaku gotowego napoju nie ulegnie pogorszeniu. Aby uzyskać więcej smak podstawowy przepis jagody galaretki dodatek cynamonu, wanilii, ani istoty. Napój jest przeznaczony wyłącznie dla dorosłych, można dodać trochę brandy lub likieru. Pudding, gotowane z przesadnie słodkich jagód, które można umieścić trochę kwasu cytrynowego. To daje słodkich napojów przyjemną świeżość.

Jeśli ugotować kisiel mrożonych jagód, to niepożądany narazić gotowany długo. W tej sytuacji można wyłączyć ogień kilka minut po dodaniu skrobi. W przeciwnym razie, napój będzie zbyt rzadka. Że nie wydaje filmu, jego powierzchnia posypane cukrem lub sproszkowane.

W odniesieniu do zgłoszenia, gęsta galareta, pożądane jest, aby nie zalać zwykłego szkła, a w specjalnych miseczkach lodów. Jako dekoracji, można użyć świeżych owoców. Ciekły napój doprowadza się piękne płytki, której krawędzie zostały wstępnie zwilżone wodą i ostrożnie posypane cukrem w postaci granulek.

Opcja z wiśniami

Oczywiście, lepiej jest przygotować napój w środku owocu sezonu. Ale jeśli chcesz zrobić to w zimie, można użyć mrożonych jagód. Napój ten różni doskonały smak i przypomni wam ciepłym latem. Galaretki wiśniowe gotować w domu, trzeba mieć prosty zestaw składników. W kuchni musi być:

 • 7-8 łyżki cukru.
 • Para szklanki mrożonych wiśni.
 • 3-4 łyżki łyżki skrobi.
 • Litrów filtrowanej wody.

Kolejność działań

Przed ugotować budyń mrożonych jagód, trzeba czekać do odwilży owoców. Następnie wyrzuca je w cedzidło i przemyto zimną wodą. Jeśli to konieczne, bez pestki wiśni. Otrzymany w ten sposób jagody zimną wodą i wysyłane do ognia. Po gotowaniu, ciecz w nim dodać cukier i gotować przez pięć minut.

W międzyczasie można wziąć skrobię. Cztery łyżki tego składnika rozpuszcza się w pół szklanki zimnej przegotowanej wody, dobrze wymieszać, aż do zniknięcia najmniejszych grudek i wlać cienkim strumieniem do przyszłego receptury berry budyń z pewnością zająć jego miejsce w osobistej książce kucharskiej. Zagęszczony napój ponownie doprowadzić do wrzenia i dosłownie chwilkę usunięty z płyty grzejnej. Aby nie tworzą gęstą warstwę na powierzchni galaretki, jest niezbędne, żeby mieszać. To jest serwowane schłodzone. Na wniosek napoju ozdobione świeżymi jagodami.

Opcja z truskawkami

Jest to jeden z najbardziej popularnych owoców w naszych szerokościach geograficznych. W dobrym roku jest tak dużo, że nie można po prostu wystarczy jeść truskawki, ale również zamrozić go na zimę. Takie preparaty domowe uzyskuje smaczny i pachnący napój. Ten prosty przepis na truskawki galaretka polega na wykorzystaniu minimalnego zestawu składników. W tym przypadku, masz pod ręką musi być:

 • 6 łyżki cukru.
 • Funt mrożonych truskawek.
 • Para pełne łyżki stołowe skrobi.
 • 2 litrów filtrowanej wody.

Opis procesu

Przed ugotować budyń z mrożonych truskawek, nie trzeba czekać aż do odwilży. Owoce natychmiast zanurzono we wrzącej słodzone wody. Gdy na powierzchni pęcherzyków doniczkowych pojawiają się ponownie, syrop truskawkowy i wyjęte z ognia Bates.

Jagody sami umieszcza się w mieszarce i miele aż do uzyskania jednorodnego stanu puree. Po tym nadszedł czas, aby podjąć skrobię. Produkt ten rozpuszcza się w małej ilości wody i chronione sączyć wylano do wrzenia syropu. Istnieje również wysłał truskawkowe puree. Prawie gotowy przepis budyń jagoda charakteryzuje się wyjątkowo proste, dokładnie wymieszać, doprowadzić do wrzenia i zdjąć z ognia. To jest serwowane schłodzone. Ci, którzy nie lubią zbyt słodkie napoje, polecam dodać do garnka trochę kwasu cytrynowego. To daje piękny truskawkowy Kisiel niezwykły smak.

Opcja z borówkami i żurawiną

Ta witamina napój można łatwo gotować w domu. Galaretka wykonane przez niżej opisanej technologii ma lekką słodko-kwaśny smak i przyjemny aromat. Aby zrobić to, trzeba będzie:

 • Na pół szklanki żurawiny i borówki brusznicy.
 • 3 łyżki skrobi ziemniaczanej.
 • Szklanka rokitnika jagody i cukier.
 • 4 litry z przefiltrowaną wodą.

algorytm

Ten przepis berry jelly tak prosta, że będzie przygotować bez żadnych problemów, nawet niedoświadczony gospodyni. W garnku z wrzącą wodą przemywa się delikatnie zanurzone żurawiny i brusznicy jagody, że gotuje się gotować przez dziesięć minut. Następnie syrop filtruje się przez sito. Owoce wyrzucane do pojemnika, a ciecz jest zawracana do naczynia i jest połączony z cukrem i z rokitnika zwyczajnego, wstępnie rozdrabnia się pyurepodobnogo stanu.

Po następnym galaretki sprowadza to sączyć wlano roztwór skrobi i delikatnie wymieszano. Po około pięciu minut z patelni gotowy jagód galaretki jest usuwany z ognia i odstawić na bok. Podawaj pić schłodzone.