492 Shares 2907 views

Nur Ikhlas, Taub, Victory Park … Naberezhnye Chelny – połączenie tradycji, kultury i nowoczesności

Rosja słynie z atrakcji turystycznych. W każdym okręgu, kraj, miasto jest coś do zobaczenia. Podróżując po kraju, turyści przejść do Tatarstanu. NMSRR kolorowe i wszechstronny na wiele sposobów, niektóre nawet wyjątkowy. Kazan, Naberezhnye Chelny, Nizhnekamsk, Bolgar, Sviyazhsk, Bugulma – być może jest to niepełna lista miast, które są dobrze znane atrakcje. Niniejszy artykuł poświęcony będzie drugim co do wielkości osiedli Republiki. Wizyta Victory Park (Naberezhnye Chelny), atrakcje miasta, jego zabytków i pomników, meczety i kościoły, muzea i teatry, i upewnić się, że to miejsce jest naprawdę wspaniałe.


Victory Park w mieście Naberezhnye Chelny

Oczywiście, wiele atrakcji w mieście, ale chcę podkreślić niektóre z nich. Ludzie przychodzą tu nawet turyści zagraniczni odwiedzić słynny Park Zwycięstwa. Naberezhnye Chelny – kolorowe miasto o bogatej historii. Po rekonstrukcji niektórych obiektów, które chcą zweryfikować prawdziwość tych słów staje się coraz bardziej.

Weźmy, na przykład, w Parku Zwycięstwa. Naberezhnye Chelny odbyło przebudowę obiektu. Od budowy parku, on nigdy nie został poddany poważnej naprawy. Ale to jest przyjemność spędzić czas nie tylko na spacery po parku, ale także 50 różnych atrakcji. Wśród nich są „Caterpillar”, „Orbita”, „Zodiak”, „Latający Holender”. Zainteresowani mogą odwiedzić strzelnicę i tor kartingowy, pograć w tenisa stołowego lub bawić się na trampolinie.

Ze względu na remont tutaj ma kilka atrakcji, które są jednymi z najlepszych w kraju. Diabelski młyn, wzniesiony w 2016 roku, konkuruje z jego rywali w rosyjskich miastach. Ozdobą parku, być może, może być małe, ale bardzo ładne fontanny. W gorące letnie dni, gości, ciesząc się chłód wody, zdarza się dużo.

Aleja pracowników z tyłu znajduje się w odległości spaceru od obszaru pamięci poległych w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej. Tutaj jest to możliwe, aby kontemplować sprzętu wojskowego: haubice, ciężki czołg IS-3, z własnym napędem „goździk” pistolet MT-12.

Borovetskaya kościół

Naberezhnye Chelny miasto słynie z kulturalnych zabytków architektonicznych. Wśród nich są te, które odnoszą się do miejsc pamięci o znaczeniu krajowym. Są one chronione przez państwo. Należą Wniebowstąpienia Kościół Świętego. Należą do nich kościół Borovetskaya.

Początkowo miała ściana drewniana, później stał się kamień. Trohprestolnaya Borovetskaya kościół został wybudowany (w większości) kosztem znanego pisarza i Elabuga kupca Dmitrij Iwanowicz Staheeva.

Przed rewolucją, parafia kościoła wyniosła 2000 osób. Po rewolucji budynek pozostał prawie ruiny. Tylko parafian wysiłki pracowników i budowniczych w 1989 roku pomógł odbudować świątynię (nawiasem mówiąc, najwyższy w regionie). Dzięki ich staraniom kościół ma nowy wysokiej dzwonnicy; piękne ażurowe ogrodzenie otacza teren parafii. A teren wokół świątyni jest bardziej jak park.

Meczet Nur Ikhlas

Około 20 lat temu, w mieście była największa muzułmańska budowla religijna. „Nur Ikhlas” (tłumaczone jako „Fidelity”) – konstrukcja, zbudowana według kanonów naszych czasów, ale styl jest bardziej jak post-nowoczesnej architektury.

Według różnych źródeł, budowa meczetu rozpoczęto w 1993 roku i trwała do 2005 roku, w ramach projektu był architekt VA Manukyan. Obiekt może pomieścić 500 osób. Jest godne uwagi, ale mężczyźni i kobiety są różne wejścia. Wysokie portale na drzwi, półkolista kopuła, wielkość raznovysotnyh meczet, płaskie powłoki, wysokiej shpileobrazny minaret – Wydawałoby się, to wszystko nie pasuje. Ale jak piękne i powściągliwy jednocześnie odzwierciedla kulturę architektury kamiennej Volga Bułgarii i nowoczesnym stylu tatarskim.

Jak cudownie byłoby, jeśli mogę odwiedzić Victory Park. Naberezhnye Chelny i kiwać, aby zobaczyć zabytki kulturowe i architektoniczne. Nur Ikhlas – jedyny w swoim rodzaju i meczet w wielkości i piękna. Malownicze skład objętościowy przyciąga turystów dzięki unikalnej kombinacji Wschodniej muzułmanina, tradycyjnej Tatarski i bułgarskiej kultury w wewnętrznej i zewnętrznej dekoracji struktur religijnych.

Taub meczet

Nie tylko w Parku Zwycięstwa Naberezhnye Chelny zaprosić swoich gości. Turyści awe odwiedzenia zabytków, kulturowych i religijnych. W starej części miasta jest charakterystycznym punktem orientacyjnym, znany jako Tauba (tłumaczone jako „skruchy”).

Meczet został zbudowany w latach 1989-1992. z okazji jubileuszu: w 1100th rocznicę przyjęcia islamu przez państwa bułgarskiego. Według autorów struktury projektu został zbudowany w stylu secesyjnym, z dachem czterospadowym pokrycia hali i minaret pozostał tradycyjny. Na przeciwległych bokach elewacji istnieją oddzielne wejścia dla kobiet i mężczyzn. Po północnej stronie znajduje się 53-metrowy minaret, zwieńczona pozłacaną półksiężyc, w których rzemieślnicy wygrawerowanym powiedzonka z Koranu.

Szczególnie godne uwagi są jasne witraż formować. Stały się ozdobą północnej elewacji meczetu. Są one urządzone wnętrze Taub białego marmuru z rzeźbionymi ornamentami roślinnymi i medaliony.

Oczywiście, to jest daleko od wszystkich atrakcji wyjątkowym mieście. Warto odwiedzić, aby cieszyć się pięknem i bogatą historię starożytnego miasta.