541 Shares 7307 views

Jarosławska dzielnica Moskwy (NEAD)

Powstała w końcu XX wieku dzielnica Jarosławska w Moskwie, położona na północnym wschodzie stolicy i zajmuje powierzchnię 850 ha. Teraz tu mieszka ponad 90 tysięcy osób. Jest częścią północno-wschodniej części administracyjnej. Obszar ten jest bardzo dobrze rozwiniętymi infrastrukturą, dogodną dojazdem do autostrady i cichymi centrami.

Historia okręgu jarosławskiego (Moskwa, Rosja)

Od połowy XVIII wieku można śledzić historię dzielnicy. Zgodnie z dokumentami archiwalnymi, w tym czasie był Taininskoye volost i wieś Malye Mytischi. Nazwa wsi pochodzi od słowa "Myt", co oznacza "zbieranie obowiązku". Cło zostało zebrane na skrzyżowaniu Yauza w Mytishchi. Wieś znajdowała się w pobliżu rzeki Ichki. Osada ta była niewielka i liczyła około 200 osób. Znajduje się bezpośrednio przy skrzyżowaniu rzeki Iki i drogi, która była jedynym sposobem dla kupców i pielgrzymów. Ludność wsi prowadziła połowy, łowiectwo i handel. Ponieważ droga główna była bardzo zatłoczona, w połowie XVIII wieku zbudowano dużą chałupę handlową, gdzie pielgrzymi często chcieli zatrzymać się.

Na początku XIX w. Zbudowano rurociąg wodny w kierunku cesarzowej Katarzyny II. Dostał Muscovites czystą wodą. Do tej pory ludność wsi podwoiła się. Pod koniec XIX wieku kolej żelazna została rozlokowana i eksploatowana do miasta Jarosław. To przyciągnęło dużą liczbę letnich mieszkańców, ponieważ bogate zasoby naturalne, rzeka, jezioro i las stały się bardziej dostępne, a dzięki "Losiny Ostrov", która jest teraz graniczy z terenem, zawsze było piękne świeże powietrze leśne.

Po zaledwie półwieczu mieszkańcy zaczęli zajmować się mieszkalnictwem i handlem dzięki dogodnej komunikacji z Moskwą. Ponadto w drodze pielgrzymi przechodzili, którzy zatrzymali się w tych miejscach. Szczególnie goście byli przyciągani lokalną kuchnią. Herbata i restauracje były ulubionymi miejscami do odwiedzenia. Często w wiosce była szlachta moskiewska, a nawet władcy Rosji.

W latach 30. i 40. ubiegłego wieku wioska Malye Mytishchi wzrosła znacząco i liczyła 1500 osób. W tym samym czasie rozpoczęto budowę obwodnicy moskiewskiej, a kilkadziesiąt dekad ogromnej konstrukcji.

Własność królewska

W pobliżu Małej Mityschi znajdowała się wieś Raevo, dwór był własnością Katarzyny I. Był wówczas należał do Taininskojego Wołosta i nazywany był wieśniakiem, gdyż osady z rezydencjami były z tego tytułu. Przyjęto, że cesarzowa spocznie tu podczas wizyt w klasztorze Sergiusza. Po przejściu do władzy Elżbiety Pietrownej i budowy Pałacu Turystycznego, dano ją Choglokovowi, który później przyjął księcia Piotra Fedorowicza i Catherine II. Był też Earl Razumovsky i inni krewni rodziny królewskiej. Później wieś należała do generała Alenina (do końca lat sześćdziesiątych XVIII w.), Po czym przejęła ją Khalitsiitseva, a w połowie XIX wieku. Do Myasoedova.

W rzeczywistości, z. Dwór Raevo posiadał strukturę pałacową i bardziej podobny do wielkiego gospodarstwa. Pod koniec XIX wieku, w związku z reformą chłopską, przekształcono ją w magazyny armii. W tym czasie w wiosce było około 50 domów. I na początku XX wieku, kiedy wiejskie domy były zajęte przez letnich mieszkańców, garnizon żołnierzy przyłączył się do ludu. Miejscowość Red Pine została założona , która szybko rosła szybko i stała się częścią miasta.

Podczas reformy lat dziewięćdziesiątych XX wieku, Ta siedziba stała się pełnoprawną dzielnicą Moskwy (1995) i otrzymała nazwę od autostrady przechodzącej przez tę miejscowość.

Granice

Teraz dzielnica Jarosławska z Moskwą graniczy z parkiem narodowym Rosji "Losiny Ostrovom", położonym na zachodzie. Na jego terytorium jest największym obszarem chronionego lasu. Od zachodu miasto graniczy z koleją moskiewską w kierunku Jarosławska, na północy – z obwodnicą obwodnicy Moskwy, na południu – z wiaduktem w kierunku Jarosławiec "Severyansky". Łączy jaroslavskoe sh. I dzielnica Rostokino.

Jak wspomniano powyżej, region Jarosławski należy do NEAD w Moskwie. Obecnie dzielnica ma 17 dzielnic. Obszary przygraniczne:

 • Metrorough;
 • Losinoostrovsky;
 • Babuszkowski;
 • Rostokino.

Ciekawe fakty i atrakcje

Sama autostrada ma bogatą historię i jest składnikiem Złotego Pierścienia Rosji. Odwiedzili go takie osobistości, jak Wielki Diuk Dmitrij Iwanowicz Moskowski, Iwan Groźny, Minin i Pozharsky, Katarzyna I, Katarzyna II, Piotr I. Mikhailo Lomonosow chodził z Arkhangelsk zimą 1730 r. Z wózkiem rybackim do Moskwy w ten sposób. Na tej samej drodze w 1812 roku musieli opuścić miasto, pozostawiając to do Napoleona.

W różnym czasie droga nazywała się Troitskaya, dróg Archangelogorodsky, Peresław. Znany również jako nowoczesne ulice tego obszaru. Princes of Khovansky, Pozharsky, Cherkassky posiadały w tej dziedzinie nieruchomości, a teraz ich nazwy są nazwane dzielnicami Moskwy.

Nowoczesne obiekty kulturowe

Wśród najbardziej znanych obiektów w Jarosławiu w Moskwie można zidentyfikować:

 • Największy budynek uniwersytecki kraju MSSU.
 • Teatr.
 • Muzeum-galeria "Architekt".
 • Świątynia męczenników Adrian i Natalia.
 • Duże Losinoostrovsky staw.
 • Plac Khibiny.

Herb

Sosna świerku stożka na zielonym odcinku herbu uosabia krzewiaste sosny okrętowe rozwijające się na tym terenie, a złoty topór jest częścią herbu miasta Jarosławskiego.

Złota wstążka reprezentuje główną linię szlaku Jarosławskiego, a srebrne komponenty urzędowe symbolizują instytut zlokalizowany w dzielnicy i wykształcenie techniczne. Znaki symboli są równoległe do siebie i zawierają główne zalety, a zwłaszcza wybitne różnice w Jarosławii w Moskwie.

Infrastruktura

Północno-wschodnia dzielnica Moskwy rozwija się szybko. Tworzy się tutaj wiele placów zabaw, poprawia się tereny, zmienia się rurociągi wodne, tworzone są nowe miejsca parkingowe, otwarte są szkoły i przedszkola. Jest to czysty teren o rozwiniętej infrastrukturze, wiele instytucji edukacyjnych, z których jedna zalicza się do pierwszej dziesiątki. W 2017 r. Dzielnica Jarosławska z Moskwą należy do dziesięciu najbardziej bezpiecznych obszarów.

Ostatnio w wielu dzielnicach Moskwy istnieje aktywna budowa. Region Jarosławski nie jest wyjątkiem. Aktywny rozwój przebiega następująco:

 • Ul. Kholmogorskaya;
 • Szosa Jarosławska.

W 2017 roku koszt mieszkania w regionie Jarosławiu wynosi od 150 do 170 tysięcy rubli. Na m2. Główna część dzielnicy została wybudowana w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, a wysokość większości domów wynosi 5-9 pięter. Niektóre z tych wydarzeń są objęte rozbiórką zniszczonej obudowy. Administracja dzielnicy podejmuje działania w celu rozwiązania tego problemu. Obywatele przemieszczają się z zniszczonych budynków do innych nowoczesnych domów.

Najbliższe stacje metra to:

 • "Babushkinskaya";
 • Sviblovo;
 • Medvedkovo;
 • Rostokino.

Wnioski

Pomimo wielu zalet regionu, istnieje wiele niedociągnięć w tym regionie. Mieszkańcy, na przykład skarżą się na stały korków na autostradzie Jarosławskiej. Są związane z przeciążeniem autostrady i dużą gęstością ruchu. Nawet pomimo czteropoziomowej wymiany, ruch w szczytach godzin jest trudny. Innym negatywnym punktem jest wysoka zawartość szkodliwych zanieczyszczeń w powietrzu. Wielu mieszkańców zauważa, że opieka zdrowotna w regionie jest raczej słabo rozwinięta. W niektórych budżetowych placówkach medycznych istnieją stale kolejki i trzeba pisać do lekarza na miesiąc. Tymczasem w okręgu działają prywatne ośrodki medyczne, w których pacjenci są przyjmowani bez list oczekujących, ale za opłatą.