670 Shares 1454 views

Popularny „wanny młodości” na Krymie

Krym jest znana na całym świecie. Umył przez Black i Azowskiego Seas. Z roku na rok przyciąga wielu turystów. Klimat półwyspu przyczynia się do dobrego wypoczynku. Tutaj można poprawić swoje zdrowie, podejmują zabiegi opalania na plaży i po prostu dobrze się bawić. Ale nie tylko to słynny półwysep. Na szczególną uwagę zasługuje wodach śródlądowych. To rzek, jezior i wodospadów. U stóp wodospadów tworzą małe jeziorka, które nazywane są „wanny młodości”. Na Krymie, wiele z nich. Istnieje przekonanie, że jeśli zanurzyć się w wodzie, to jest możliwe, aby odmłodzić kilku lat. Oczywiście, magia nie jest wart czekania. Babka z 80 lat nie będzie wyglądać 20, ale odwaga, siła i nastrój dokładnie wyświetlane.


„Spa” – co to jest? Dlaczego są one w stanie mieć unikalne właściwości? rzekach górskich wodospadów, które często tworzą potężne strumienie płyną w dół z dużej wysokości. U stóp kaskad tworzą małe jezioro, otoczone formacjami skalnymi. Zbiorniki te są nazywane „kąpiel zdrowia”, „kąpiel miłości”, „wanny młodości”. Na Krymie, każdy turysta próbuje dostać się do tych miejsc, z powodu ich uzdrawiającą moc jest legendarna. Woda w jezior przepływu. ona nie ma czasu, aby rozgrzać nawet w najgorętsze dni, tak, że maksymalna temperatura w „wannie” nie więcej niż +11 … + 12 ° C.

Wielki Kanion rzeki Auzun Uzen

Rzeka Auzun Uzen – popularnym miejscem turystycznym. Odbywa się w górach największego kanionu. W swoim łóżku powstał bardzo małe jezioro. Na Krymie, jest znany jako „kąpieli z młodości.” Wcześniej staw zwany czarny. Jego głębokość około 5 metrów. Woda nasycona srebra.

Nie tylko to jezioro jest znany do Wielkiego Kanionu Krymu. Samochód – można przeczytać poniżej. Dalej w dół rzeki znaleziono kilka bardziej „kąpiel”, mniejszy rozmiar. Miejscowych twierdzą, że właściwości przeciw starzeniu wody prawie natychmiast, należy zanurzyć w jeziorze. Wierzcie lub nie – sprawa prywatna.

W tym obszarze rośnie piękny gęsty las. Wokół malownicze krajobrazy i fascynująca własnych zapachów w powietrzu. Na pielgrzymki turystów do „kąpieli młodości” sugeruje wydeptana ścieżka.

Big Canyon Krym: jak dostać się samochodem do „wanny młodości”?

Samemu dostać się do Grand Canyon może być nieco trudne. Zaleca się, aby wybrać tę opcję tylko wtedy, gdy istnieją prywatne samochody. Z dowolnego punktu półwyspu, wybrać drogę do wsi Falcon. Kiedy dotarli do niego, możemy kontynuować drogę na autostradzie Jałta – Bakczysaraju. Ta droga w kierunku Jałty trzeba jechać około pięciu kilometrów. Wejście do kanionu jest widoczny z drogi.

Wodospad Jur-Jur

„Termy młodości” na Krymie, istnieją inne rzeki. Na przykład, we wschodniej Ulu-Uzen. Przepływa przez piękny wąwóz, który jest nazywany Haphal (w języku rosyjskim „podniebienia”). Tutaj można cieszyć się nie tylko natury, ale też wodospad Jur-Jur. kaskadą duży przepływ spada urwiska o wysokości 15 m. Ten wodospad można nazwać wyjątkowy. On jest jedynym, na półwyspie, którego poziom wody nie zmienia się przez cały rok (przez jedną sekundę uruchamia około 270 litrów wody). Przez długi czas u podnóża utworzyli „kąpiel”. Woda rzeźbione skały są jego plaże. Jeśli porównać z tym, który znajduje się w Wielkim Kanionie, różnice mogą być zidentyfikowane. W wodospad Jur-Jur „kąpiel młodzież” w krymskiej (temperatura wody +13 … + 15 ° C) jest znacznie cieplej. Dostać się do tych miejsc może być szlak górski, który biegnie od wsi. Generałów.

Mały kanion, rzeka Kuchuk-Karasu

Nie mniej popularne i Mały Kanion na Krymie. „Wanna młodości”, a nie tylko jeden, położony na rzece. Kuchuk-Karasu. Funkcje wodospady położone nad rzeką, że mogą trudno nazwać pełnym płynących. Zbiorniki na ich podstawie jest tworzony przez aluwium dużych kamieni. Podczas powodzi silny prąd czyni je obracać, więc istnieją głębokie zagłębienia. Biorąc pod uwagę, że wysokość Mały kanionu około 20 metrów, woda w „kąpieli” nigdy nie jest ciepło. Wystrój tego obszaru wyróżnia lasu bukowego, który tworzy tajemniczą atmosferę. Mały kanion biegnie na południe trasie Teodozjusz – Symferopol, w odległości około 5-6 km.

Przewód Panagia

„Termy młodości” znajdują się na Krymie oraz w przewodzie Panagia. To nie jest daleko od centrum kurortu Ałuszta. Aby dostać się do tego miejsca, trzeba będzie przejść przez dolinę, która została utworzona przez rzekę Pananyan Uzen. Obszar połacie jest uważany za święty. Miejscowi wierzą, że można poprawić swoje zdrowie i duszę, i ciało. Duża liczba niskich wodospadów utworzonych na dnie zbiorników. Oto „Kąpiel młodości i zdrowia”, jak również „kąpiel miłości.” Ochrzczony jako ostatni z kształcie serca. Uważa się, że rzeka woda ma właściwości lecznicze, a więc nie tylko można pływać w zagłębieniach. szlaki turystyczne zaczynają się od wsi Zelenogorye.