457 Shares 4432 views

Dlaczego złamać obcas? Przyczyna i rozwiązanie

Popękane pięty – zjawisko dość częste i bardzo nieprzyjemne. Przynoszą znaczny dyskomfort i powolne leczyć, nie dopuszczając do aktywnego trybu życia. Dlaczego istnieją pęknięcia? Przyczyny leżą w ciele, czy to dzieje się tylko pod wpływem czynników zewnętrznych?


Dlaczego złamać obcas?

Przyczyny mogą być różne. Na przykład, takie choroby, jak cukrzyca, otyłość, niektórych chorób skóry, w sposób nieunikniony prowadzi do sucha i pękanie skóry. Ponadto, skóra ma tendencję do wyschnięcia z wiekiem z powodu zmian metabolicznych i hormonalnych. Nie jest zaskakujące, że wiele mają do czynienia z problemami pęknięć na piętach po 40 latach. Jedną z opcji, dlaczego pęka skóra na piętach, jest pogwałceniem podstawowych zasad higieny w butach. Na przykład, niskiej jakości materiałów syntetycznych i niewłaściwie dopasowane buty mogą znacznie pogorszyć stan stóp. Jakie inne opcje mogą być popękane pięty dlaczego? Powody są czasami dość powszechne. Na przykład, choroby grzybicze, który jest łatwy do połowu w miejscach publicznych: w basenie, nad jeziorem, w pobliżu rzeki. W tym przypadku wiązanie wizyty dermatologa, który przewidziany specjalny lek skuteczny w leczeniu konkretnego rodzaju grzyba.

adresowanie

Mamy więc do czynienia z pytaniem „dlaczego popękane pięty.” Powody mogą zmieniać. Jeśli są to problemy natury medycznej, leczenie wyznaczy odpowiedniego lekarza. Jeśli pęknięcia w piętach wystąpić z powodu niedostatecznej opieki nad swoimi nogami, można uzyskać pomoc z następujących środków:

1. Konieczne jest, aby zorganizować regularne sól kąpiel stóp. Sam, gdy jest to świetny peeling, który pomaga pozbyć się martwych komórek skóry, a ciepła woda jest dobra parze skóra sól. Po kąpieli muszą być starannie czyszczone pumeks pięty, wycieranie i gęsto zastosować wosk pszczeli lub dowolnego tłuszczu śmietany. Czasami zdarza się, że szczególnie mocno popękane pięty. Co zrobić w tym przypadku? Do kąpieli solnej można dodać odżywcze maski: kilka łyżek tłuszczu twaróg połączyć z miodem i śmietaną w proporcji 1: 1: 1. Kompozycja stosowana do pięty i odstawić na 20 minut.

2. popękane pięty mogą być skutecznie zwalczane z następnym kompres: rozmaz z ryb stóp naftowe, owinąć folią spożywczą, założyć bawełniane skarpety i pozostawić kompresować w nocy.

3. To pomoże w walce z pęknięć i maski aspiryny. 10 tabletek aspiryny powinien być rozcieńczony wodą do konsystencji kleiku, dodać soku z cytryny. Zastosuj maskę na nogach, zawinąć folię i pozostawić na 20 minut. Następnie spłukać obficie i obcasy rozmaz tłuszczu śmietanę.

Zapobieganie pęknięć

Dlaczego złamać obcas? Przyczyny plagi widzieliśmy, ma zadecydować o metodach prewencji. Nieobecność chorób przewlekłych i elementarnych nogi higieny – najlepszy zapobiegania pękaniu. Nie zapominaj o regularnym pedicure (salonie lub w domu – to nie ma znaczenia). Najważniejsze, że stało się podczas zabiegu delikatnego złuszczania martwych cząstek skóry i wykonać masaż stóp, dzięki czemu poprawia przepływ krwi do stóp. Konieczne jest, aby regularnie nawilżać skórę na piętach odżywcze kremy.