409 Shares 2973 views

Rezerwacja filmu szyby: zalety, wady, funkcje, cena

Rezerwacja szyby często wykonywane poprzez zastosowanie specjalnej folii. Taki materiał jest zdolny do zmiany zdolności przepuszczającym światło. Ponadto specjalny film może chronić szyby przed uszkodzeniami mechanicznymi.


Co to jest książka

Dla wielu właścicieli samochodów do rezerwacji szybę – bezwzględnej ochrony szkła, która pozwala, aby uczynić je prawie kuloodporna. To jest naprawdę? Jak pokazuje praktyka, to nie jest to absolutnie prawdziwe. Rezerwacja szyby – to procedura, która pozwala chronić szkło przed uszkodzeniami mechanicznymi wynikającego z jazdy off-road. Do takich przypisuje pęknięcia i wióry. Po tym wszystkim, podczas jazdy w przednią szybę może dostać wszystko od piasku i kończącym odpadów, często leżące na drodze.

Ochrona przed pęknięciami

Przed rozpoczęciem rezerwacji przednie szyby samochodowe, należy wybrać materiał. Częściej wszyscy kiedyś specjalną folię. Istotą okna rezerwacji nakłada się po stronie zewnętrznej materiału, który ma dostatecznie dużą wytrzymałość. Dzięki tej zdolności film jest w stanie chronić szkło przed pękaniem i wykruszenia i rozproszyć energię uderzenia. To z tego powodu, że wiele, a ta powłoka jest stosowana. W rezultacie, nawet odbijać szyba nie powiedzie się. Najprawdopodobniej tylko pęknięcie pojawi się na nim. Folia zapobiega uszkodzeniu rozchodzą na obwodzie szyby. Warto zauważyć, że taka powłoka jest używany do ochrony przed aktami wandalizmu.

właściwości materiałowe

Zapisuje książkę szybę z kamieni i drobnym żwirem. Jest to główna zaleta filmu. Wielu ekspertów twierdzi, że taki materiał jest w stanie chronić nie tylko przed wandalami. Przednia szyba, film powłoka wytrzymuje Oddziaływanie bity młotkiem. Pomimo tych właściwości materiału nie zakłóca widzenia kierowcy i nie wpływa na przejrzystość. W odniesieniu do współczynnika załamania, składnik czynny pozostaje praktycznie niezmieniona postaci warstwy szkła.

Należy zauważyć, że grubość warstwy kamienia Chip jest inna. Cieńsza powłoka służy do rezerwacji i tylnych bocznych szyb pojazdu. Na czołowej użyć grubszego materiału. Ponadto, folia różni się od zdolności absorpcyjnej odblasków. Przy czym powłoka ma charakterystyczny fioletowy cień – efekt polaryzacji światła.

co gwarantuje

Rezerwacja szyby – jest to prosty proces. Należy zauważyć, że wielu producentów folii ochronnych zapewnienie jej okresu gwarancyjnego produkt. Z reguły jest to od 6 do 12 miesięcy. W tym okresie powłoka jest w stanie utrzymać wszystkie swoje pozytywne cechy, w tym przejrzystości. Jednakże, istnieje mała uwaga. Film kamień Chip może trwać znacznie dłużej. To wszystko zależy od warunków jego stosowania, a także prawidłowego utrzymania szyby. W takich przypadkach, kierowcy mają wiele pytań.

Wady tej metody

Film rezerwacja ma pewne wady. Na takim materiale negatywny wpływ kurzu i piasku. Żwir i kamyki zastosowano znacznie mniej szkód. Brud i piasek są materiały ścierne. Pierwsze na przednią szybę pancerną, że degradują przepuszczalności światła powłoki i upośledzać widzenie. Podobny efekt jest widoczny, gdy wycieraczki przedniej szyby samochodu, a także w myciu pojazdów.

Porady doświadczonych

Rezerwacja szyby – to proces, który jest lepiej zaufać profesjonalistom. Tylko doświadczony mistrz jest w stanie stosować się do pewnych technik powlekania. Jeśli złamiesz go, a następnie na powierzchni szyby przedniej pod folią może tworzyć pęcherzyki powietrza. Z biegiem czasu, zjawisko to ma negatywny wpływ na stan powłoki, co znacznie zmniejsza jego żywotność. Jeśli nie wiesz, jak zastosować folię, należy skontaktować się z odpowiednim pana. W przeciwnym razie, powłoka będzie musiał zmienić.

Aby przedłużyć żywotność folii, konieczne jest, aby dokładnie monitorować stan szczotek wycieraczki, jak również w odpowiednim czasie, aby usunąć brud, które zebrały się na powierzchni przedniej szyby po następnej podróży.

Co do czyszczenia powłoki, jest w stanie wytrzymać detergentów. Jednak w procesie usuwania brudu nie jest konieczne stosowanie suchych szczotek szorowania że ściera brud na szybie, powodując uszkodzenia folii.

Ile to kosztuje

Rezerwacja filmu szyby – jest to najprostszy sposób, aby chronić przed uszkodzeniem. Koszt tej procedury zależy od wielu czynników. Wśród nich jest zapewnienie rozmiaru grubości powłoki na przedniej szybie, producent filmowy, ceny centrum serwisowego, wykonując powlekania montaż, i tak dalej. Cena tej usługi może się zmieniać między 5 000-8 000.

Jeśli chcesz umieścić film na całej szybie pojazdu, koszt jest znacznie wzrosła. W tym przypadku cena usług może być od 9 do 10 tysięcy rubli. Należy zauważyć, że film okno rezerwacja jest dostępne nie tylko dla właścicieli samochodów, ale dla tych, którzy mają van, ciężarówkę i tak dalej. W tym przypadku koszt usługi może wynosić od 10 do 16 tysięcy rubli.