265 Shares 8963 views

Kapusta konserwowa na zimę: przepis

Przez ogrodach zimowych i sady są puste, ale nasza spiżarnia i piwnica dobrze uzupełniane zapasy zimowe: domowe marynaty, dżemy i konfitury. Ale jest jeszcze czas i okazja, aby dodać coś do tych rezerw. Dzisiaj pokażę ci, jak przygotować kapustę konserwowa na zimę. Po tym wszystkim, to danie w zimny może przynieść wiele korzyści: ze względu na stymulowanie tkanki jelit, pomagają z owrzodzeniami i innymi chorobami, nasycić organizmowi niezbędnych witamin.


Ogólne informacje o kapuście konserwowego

Dla domu konserw, przygotowanie marynaty, stosuje się kwas octowy. Na czym to stężenie w gotowym produkcie, kapusta mogą być: ostre, kwaśne i lekko kwaśne. Ten sam materiał wyjściowy – późno średnim lub odmiany kapusty, które powinny być wolne od wewnętrznych luk (mocno głowa z dobrze otaczających liści). Przed wytrawiania, kapusta powinna być przygotowana. Usuwa brud liście, pocięte łodygi, a następnie zniszczyć i sparzyć przez minutę we wrzącej wodzie. Czy można bez blanszowania – dodać trochę soli do posiekane warzywa i dwóch godzin czuwania i dokładnie wymieszać. Kapusta konserwowa na zimę marynowane na różne sposoby: w szklanych słoików, beczek, emaliowane garnki, z hermetycznym uszczelnieniem nie jest konieczne.

Norma krajowa metoda konserwowania

Receptą najczęściej, obok. Kapusta trzeba zniszczyć pięć lub sześć milimetrów paski problanshirovat, jak opisano powyżej. Przygotować odlewania cukru piasku – 120 gramów i sól – 80 gramów. Wielkości te są obliczane na litr wody. Mieszanina powinna być nieznacznie gotowane i wlać ocet 9% pod koniec gotowania – 200 ml. Cóż, teraz jest to przepis, który jest przygotowany jak kapusta konserwowa na zimę. W każdym litrowych kanistrach umieścić 200 ml gorącej wypełnienia, stuff, 5-6 goździków i czarnego pieprzu, a następnie – z kapusty blanszowane, do którego można dodać kminek. Poziom powinny dotrzeć do ramion i napełniania – powyżej warzyw. W ostatniej fazie rozgrzewania słoikach w garnku o słabym wrzenia wody. Czas jest różny, w zależności od wielkości litrowej puszki: – 14-15 minut, pół litra – 11-12 minut. Wtedy banki muszą korka.

Bardzo prosty przepis na pyszny kapustą

Teraz możemy powiedzieć, super prosty przepis na kapuście puszkach. Przygotowujemy nasze warzywa i marchewki. Następnie przygotowanie marynaty dwóch litrów wody, 400 g cukru, piasku, oleju słonecznikowego i 9% octu (dwie filiżanki), cztery łyżki soli. Ta ilość wystarcza na 6 litrowym kapusta puszek. Napełnić kapusty wrzenia marynatą i pozostawić do sterylizacji. W tym przypadku (z słoiku o pojemności jednego litra) – 12 minut. Wtedy natychmiast zakasać pokryw i izoluje co najmniej jeden dzień, aż do ostygnięcia. Widzieliście kiedyś taki prosty przepis?

Ponownie konserw kapusty

Jak wiadomo, istnieje wiele sposobów, aby gotować puszki z białej kapusty. Oto jeden z nich. Marinate'll warzywa kapustne. Będziemy potrzebować następujących składników: dobre kapustę – dwa kilogramy, marchew – trzy kawałki, czosnek – co dwie głowy. Aby wypełnić / solanka: cztery łyżki granulowanego cukru, około dwóch litrów wody, dwie łyżki jadalnej soli, octu, 9% – połowie kielicha. A teraz sam przepis konserwy kapusta, krok po kroku:

 1. Wyczyścić widły kapusta liści z zielonym lub brudny, przemywa i pokrojone na małe kawałki i shinkuem. Natychmiast, bez przerwy, aby układać je w warstwach w czystym słoiku pasteryzowane. Drobno posiekanej czosnek i rozdrobnionych marchewek umieszczone pomiędzy każdą warstwą.
 2. Zagotować w rondlu zwykłej wodzie i w tej postaci to, aby wypełnić puszkę. 30 minut później, i połączyć go z niej ich wytwarzania wypełnienia.
 3. Wszystkie pozostałe produkty z listy składników dodaje się do gorącej wody, gotowano przez parę minut, a następnie wlać do pojemników.
 4. Następnie pokrywę cyny i zakasać banki, wywrócone do góry nogami i stłumić.

kije kapusty przepis

Musimy: średniej wielkości kapusty – dwa lub trzy widelec, marchew – pół kilograma, pęczek selera i pietruszki, koperek, ząbek czosnku, pieprz czerwony gorąco – jedna łyżka. Do marynaty: dwa i pół łyżeczki soli kuchennej i pół litra wody. Teraz, krok po kroku, w jaki sposób gotować kapustę, konserwy na zimę:

 1. Cóż, to jest umyć i rozłożyć na części liści, tak jak my, gdy przygotowanie gołąbki. Liście te zostaną wykorzystane jako owijki.
 2. Marchew trzeć na tarce w sposobie gotowania koreańskich marchewki. Umieścić niej drobno posiekanej pietruszki lub selera, papryki, czosnku, pocięte lub kruszyć. Dobrze wymieszać. Wypełnienie marchwi gotowych.
 3. W następnym kroku umieścić na każdy liść kapusty napełniania, okłady, takie jak kapusta nadziewane i próbuje możliwie ciasno umieszczona w słoiku.
 4. Standardowy sposób na wypełnienie: sól rozcieńczonego w wodzie, gotować i daje chłodne. Wlej kapusty solanką coli.
 5. Słoik na statku lodówki, od czasu do czasu sprawdzić poziom napełnienia i uzupełniania osolonej wody w razie potrzeby. 10-12 dni – i danie jest gotowe.
 6. Możliwe jest zachowanie, na które uprzednio wysterylizowane zestaw słoika w kąpieli wodnej w ciągu pół godziny, po sterylizacji, a następnie zwinąć wieko obracają się do góry nogami i zawija.

skit gotowanie

Przygotować kolejną białej kapusty. Canning będzie Prescription skit.

Potrzebne składniki: kapusty – pięć lub sześć kilo pomidory – dwa do trzech kg, pieprz – pół kilogram, cebula – jako jeden i pół kg, czarny pieprz, 9% octu, rafinowany olej słonecznikowy – łyżka. Krok po kroku receptury:

 1. Usunąć liście z zielonej kapusty głowy i kapusta drobno shinkuem. Pomidory umyć i pokroić w krążki. Usunąć cebulę i paprykę, a następnie pokroić w plasterki. Trzy marchew na grubej tarce.
 2. Teraz połączyć wszystkie warzywa razem i dobrze wymieszać ze sobą. Pieprz, sól, wlać stu gramów octu i mieszaninę marynowane 12 godzin.
 3. Następnie mieszaninę podpalono wlewając oleju i gotować kilka minut po wrzenia na małym ogniu.
 4. Otrzymaną mieszaninę rozkłada się w słoikach, zwijać jałowe korki do góry nogami na przewrócenie i otacza chłodzenia. Jak widać, z białej kapusty oszczędzać dość prosta.

Canning kiszonej kapusty

Każda gospodyni domowa w jesieni przygotowuje kapustą. Przepisy dla wielu z nich są najbardziej zróżnicowane. Przecież każdy ma inne gusta: ktoś kocha marynowane pieprz, ktoś kocha makaron itd. Z kapustą i ten przepis zazwyczaj nie używać … Ale czasami zdarza się, że wielkie żniwo zostało uzyskane, i to musi być przetwarzane tak szybko, jak to możliwe. To wtedy nasza metoda i użyteczne. Niektórzy zastanawiają się, co może być zachowany kapustę. Oczywiście, nic skomplikowanego o nim. Musimy jednego litra wody, 50 g soli, tym samym – cukier granulowany, 50 ml octu.

Opis procesu kwaszona konserwacja

Zacznij normalnie jako standardowy przepis na puszkach kapusty w zimie. My, czyste, potem shinkuem. I tajemnica naszych opcji jest przygotowanie solanki. Rozcieńczonego w wodzie, soli i cukru, wlać ocet i doprowadzić do wrzenia. Następnie zdjąć z ognia i pozwól sobie ostygnie. Tymczasem, jesteśmy zaangażowani w czapkach i banków do konserwacji – My, czyste i wysterylizować. Następnie, kapusta rozkładać na bankach i napełnić zimną solanką. Zostawiamy jednocześnie uwolnić się trzy centymetry szyi. Wygaszanie obejmuje żelazo i wysłany do marynowania w ciepłym miejscu. Należy pamiętać, że po pewnym czasie płyn wylewa się na wierzchu. Po trzech dniach, to jest konieczne do sterylizacji słoiki z zastosowaniem łaźni wodnej: trzy litr – 40 minut, dwulitrowym – 25 minut, l – 15 minut. Następnie za pomocą przycisku, pokrywy żeliwne zakasać banki zwracają się do góry nogami i okłady. Kapusta kwaszona, konserwy z octem, gotowe. Sklep – tylko w chłodnym miejscu. Zima otwarty słoik, dodać lub zielona cebula, drobno posiekana, olej roślinny i otrzymaną sałatka służyć.

Kalafior na zimę

Kalafior, konserwy w bankach, mogą być również wykorzystywane do dekoracji i sałatek. Jego wytwarzania wymaga: pięciu kilogramów kapusty kilogram marchew, cebula – ten sam, dwie łyżki soli, osiem łyżeczki octu. Fani papryki można go dodać. Tak, kapustę oczyścić i podzielić na różyczki. Umyć i gotować w osolonej wodzie przez siedem do dziesięciu minut. Cebuli i marchew jako czyste, mycie, cięcie, a następnie gotowano w przemyto wodą. Umieszcza warstwy warzyw w sterylnych słoików. To samo solanką, które gotowano kapusty płynięcia. Po 15 minutach solankę osuszone i poddane ponownie wrzenia. W tym samym czasie, w każdym słoiku dodać ocet i wlać solankę wrzenia. Natychmiast uszczelnione. Postawić do góry nogami i ostudzić dziesiątej. kapusta ten może być przechowywany w mieszkaniu bez problemów. Najważniejsze – że słońce nie świeci na nim.