341 Shares 920 views

Niezwykłe zwierzęta świata – ile z nich na tym świecie?

Matka Natura jest naprawdę wyjątkowa! Ile nieznany dla ludzkiego oka i nauki to niesie w swoim łonie! Tam po prostu nie ma żadnych żywych stworzeń znaleźć wśród różnorodności fauny! Bit przerzucony literaturę specjalistyczną, możemy dowiedzieć się o najbardziej zróżnicowanych i często tajemniczych mieszkańców naszej planety , Czasami trudno jest zobaczyć je po raz pierwszy.

Niezwykłe zwierzęta świata. Mrówkojad

Zoologów odnoszą tego stwora do klasy ssaków. Na zewnątrz, wygląda jak kangur – jego pysk wysunięta do przodu i uszy są duże i wystają w górę. Aardvark ogon jest silny i mięśni, jak również kenguriny. Gdzie mieszka istota zwana mu świnię ziemi. Dorosły Aardvark osiąga połowę metrów długości (bez 50-cm ogona).

Dziś te niezwykłe zwierzęta świata rosną i są wychowywane pod opieką specjalistów zoologów w krajowej hodowli Nairobi. Nawiasem mówiąc, nazwa „Mrówkojad” jest odbierany za jego nie całkiem normalnych zębów trzonowych. Fakt, że nie mają one szkliwo i korzenie, a ich wzrost nigdy nie zatrzymuje!

Niezwykłe zwierzęta świata. almikowate

Ten owadożernych ssaków. jego długość ciała wynosi 32 cm (z wyłączeniem 25 cm ogona). Almikowate ważą około jednego kilograma. Te trujące zwierząt. Ich jad jest ukryty w gruczołach ślinowych pod szczęki. Jednak to zwierzę ukąszenie jest niebezpieczna tylko dla jego produkcji (małych gryzoni i owadów). Człowiek ten jad jest śmiertelny. Siedlisko tych stworzeń – Ameryki Łacińskiej, Haiti i Kubie.

Niezwykłe zwierzęta świata. cyweta afrykańska

To stworzenie jest wyłącznym przedstawicielem tytułowej rodziny. siedlisko – African otwarte przestrzenie. Ta bestia jest dość może zwiększyć rozmiary gdy falbany w stanie wzbudzonym. Jest ścigany za gruczołów zapachowych odbytu, które są bardzo cenne surowce w przemyśle perfumeryjnym. W naszym kraju, w zoo Rostov zawiera żeńską civet afrykańskich. Żyje sam, bo mężczyzna nigdy nie został znaleziony …

Rosyjski niezwykłe zwierzęta. chupacabra

To jest naprawdę tajemnicza i niebezpieczna istota życia w naszym kraju! Ale co z jego pochodzenia i istnienia jako takiego ostrej kontrowersji dzisiaj. Niektórzy uważają, że ten mityczny demon, przyszedł do nas z równoległego świata, podczas gdy inni twierdzą, że jest to nowa forma zmutowana jakiegoś zwierzęcia. Bądź co bądź, nie ma już wiele filmów, udowadniając istnienie tego cudu. Na filmie można zobaczyć jak chupacabra zakrada się do stodoły lub zagrody świń i rzucił się na nich!

Jego charakterystyczną cechą jest sposób odżywiania. To ssie krew zwierząt. Jednocześnie wysysając poświęcić wszystko do ostatniej kropli, zabijając ją w ten sposób. Podczas tego Chupacabra zwanego koza wampirem. Ale do tej pory naukowcy nie złapał stwora i nie badać go, pochopnych wniosków nie powinno.

Najbardziej niezwykłe zwierzęta z Ziemi

Jak bogaty naszej planecie bryłki! To niepojęte, jak żyje wszystkich żywych stworzeń! Będziemy lista niektórych z bardziej lub mniej badanych zwierząt:

 • piżmak;
 • Odmiany mrówkojady kolczastych;
 • grzywiasty wilk ;
 • Sifaka;
 • kapibary;
 • holothurian (lub morskiej ogórka);
 • Pangolin;
 • wampirzycy;
 • Olbrzymie salamanders;
 • brodą świni;
 • Galago;
 • wombat;
 • Miś kuskus.