608 Shares 8506 views

Boletus edulis: odmiana, rośnie lokalizacja

Grzyby zbierane są od dawna. Nawet w czasach starożytnego Rosji w sezonie letnio-jesiennym całe rodziny udał się do lasu, aby przygotować prezenty dla całej zimy. Grzyby, grzyby, kurki i, oczywiście, białe grzyby, które są bardzo często wymieniany w rosyjskich przysłów, powiedzeń, opowieści.

Biały grzyb, gatunki , które zależą od tego, gdzie jest uprawiana, spożywane w żaden sposób: smażone na parze, gotowane. To może być suszeniem na trawienie, sterylizacja. Ten zachowuje najbardziej użyteczne właściwości. Na przykład zupa grzyb jest dużo bardziej użyteczne mięsne i grzyby dwukrotnie kaloryczności jaja kurze. Położony w istocie białej mają właściwości przeciwnowotworowe i grzyby tonowanie. Jego ekstrakt kiedyś leczyć odmrożenia.

Grzyby rosną praktycznie na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Australii i Antarktydy. Rosną przez całe lato aż do późnej jesieni, ale nie zawsze, i fale, które są uzależnione od warunków lokalnych i pogodowych. Pierwsza fala występuje zwykle pod koniec czerwca i na początku lipca. Żniwo wprawdzie spadek w drugiej połowie sierpnia i na początku września. Trzecia fala zależy od nieprzewidywalnych jesiennej pogody, a może nawet nie występować. Boletus edulis, które są różne gatunki, rozwija się bardzo szybko. Czas, który przechodzi z rozwoju zarodka do dojrzałego grzyba wynosi średnio około tygodnia. I rosną, zwykle rodziny. Dlatego odkrycie w lesie to piękny, powinni uważnie rozejrzeć: Prawdopodobnie gdzieś w pobliżu znajdzie się więcej niż jeden.

Oni wolą osiedlać się w brzozy lub lasów mieszanych. Biały kolor kapelusza grzyba mogą być bardzo różne: brązowy, jasnobrązowy, wielbłąd. Jeśli nadmiar wilgoci, może on być lekko błony śluzowej. Stopa gruba, jajowate, z wiekiem kilku odcinkach, pozostając na dole zgęstnieje. Miąższ jest biały, ale może nieznacznie zmieni kolor na niebieski na cięcia. Po wysuszeniu odcień niebieskawy znika, a grzyb włącza ponownie biały.

Słynny radziecki naukowiec BP Wasilkow, zaangażowanych w badania grzybów i jest autorem wielu prac naukowych, opisano 18 gatunków bieli w zależności od innych warunków środowiska, klimatu i sezonu. Uważa się, że grzyby białej, który gatunek może mieć różne postacie tego samego gatunku – Boletus edulis. Jednak niektórzy naukowcy, którzy przeprowadzili podobne badania, uważa, że 4 z nich – niezależne gatunków.

Odmiany pieczarkami

W naszych lasach często można znaleźć następujące podtypy:

 • Ciemny brąz. To ciemne pomarszczona kapelusz różnych kolorach (Brown, tytoniu, ciemnobrązowy, z odcieniem zielonkawym). On woli mieszkać w ciepłym klimacie: buk, grab i dębowych lasach regionach południowych i zachodnich.
 • Netto. Nasadka jest zwykle kolor światła (słoma, ochra, krem) z niewielkimi pęknięć i kamienia w środku. Rurowa warstwa jest żółta. Trzpień jest krótki, cylindryczny kształt, to jest dobrze widoczne w świetle oczka. Często można znaleźć w lasach górskich dębu i grabu.
 • Dąb (Dubravnik). Czapka grzyba z jasno brązowego czasem traktowane jako oddzielne gatunki.
 • Brzoza. Top kapelusz brązowy, ale nie jest też jasne (prawie biały). Noga gęsty, zgrubiała, siatkową wzór. Powierzchnia rury żółtawego.
 • Świerk. Kapelusz brązowy, z lekko ostry. Tubular żółcie powierzchni. Gęsty biały miąższ tego grzyba, o przyjemnym zapachu, nie zmienia koloru podczas cięcia.
 • Sosna. Posiada duży brązowy kapelusz (może być fioletowy) i pulpy brązowo-czerwony.

Uwaga! Trucizna!

Borowik szlachetny, które są dobrze znane odmiany doświadczonego grzyb, ma też niebezpieczną podwójnie. Ten grzyb żółciowego (różanka lub gorkusha).

Z wyglądu – są to zwykłe białe grzyby. Zdjęcie trujące i jadalne żółciowego biały praktycznie identyczne. Ale różnica jest nadal istnieje:

 • rurowa warstwa żółciowego grzyb ma lekko różowawy odcień;
 • cholowy grzyba zazwyczaj rozwija się u podstawy pni drzew lub;
 • rdest noga pokryta ciemniejszą wzór siatki;
 • ma porów;
 • Ma ostry gorzki smak, który jest łatwo poczuć, lekko dotykając jego język.

Pomimo faktu, że ten grzyb jest trujący, zawiera narkotyki. W medycynie ludowej od czasów starożytnych różanka stosowany jako środek żółciopędnym dlaczego został nazwany.