324 Shares 7460 views

Szacunki zimowe położenia: opis, właściwości użytkowe

Doświadczeni grzybiarze wiedzą, że z początkiem zimnej pogody sezon grzyb nie jest zakończona. Istnieją pewne rodzaje grzybów, które mogą nawet zbierać spod śniegu. Jednym z nich jest szacunki zimowych lokalizacji.

opis

Nazwa grzyby jadalne to ze względu na oporność na działanie niskich temperatur. Należy ona do rodziny ryabovkovyh i ma kilka nazw: flamullina barhatistonozhkovaya i zima grzyb.

Młode grzyby mają kulistą pokrywę, która w proces wzrostu staje prostaty. Jej powierzchnia jest lepki w dotyku, szczególnie w warunkach wysokiej wilgotności. Średnica kapturkiem do 8-10 cm powłoki jest głównie żółty lub żółto-brązowy w środku. – ciemniej. Płyta z tylnego boku nasadki są umieszczone w małej odległości od siebie i mają kolor ochry. Im młodsze grzyb, dzięki czemu są lżejsze. Noga średnia długość nie przekracza 10 cm. Żółtawobiałego ciała o przyjemnym zapachu ma lekko kwaśny smak.

Typowo zimowe grzyby rosnące w okresie od listopada do marca. Opis ich wygląd jest bardzo podobny do trującej Galerina. W związku z tym, zbierając te grzyby, ważne jest to, że nie mieszają się ze sobą. Pierścień Galerina cechą jest umieszczony na nodze. okres dojrzewania, grzyby te są różne, więc nie są w tym samym czasie są one niezwykle rzadkie, zwykle zdarza się tylko w listopadzie.

rośnie lokalizacja

Starych pniach, martwe obszary drzew liściastych, zwalone drzewa – to miejsce, gdzie zima grzyby rośnie. Często można je znaleźć na brzegach rzek, strumieni, lasów, a nawet w parkach miejskich. Mrożone grzyby, rozmrożone podczas roztopów zimowych, zmartwychwstanie i tworzenia kontrowersji. Ta zdolność do produkcji owoców w niskich temperaturach, śnieg pozwala enoki grzyby rosną wszędzie, w tym na obszarach o trudnych warunkach klimatycznych, takich jak na Syberii i na Dalekim Wschodzie.

Skład i właściwości użyteczne

Szacunki zimowe położenia zawiera wiele witamin, zwłaszcza C, B1, jak również cynk i miedź. Dlatego te grzyby zaleca się stosować dla osób z problemami hematopoezy. Szczególnie popularne grzyby Enoki w Japonii. Uważa się, że ich stosowanie hamuje wzrost komórek nowotworowych, a przywrócenie funkcji tarczycy. Należy zauważyć, że w ciele grzyba są obecne i niestabilne toksyny wraz z przydatnych mikroelementów. Warunkiem korzystania z grzybami Enoki w żywności jest ich przegotowaną.

Grzyby gotowane na różne sposoby – mogą być solone, marynować. Podczas przetwarzania, konieczne jest, aby dokładnie oczyścić kapelusz śluzu. Miód pieczarkowy nogi zbyt trudne, więc jedzenie nie zrobi.

recepty

Wymagany do wytrawiania 5kg grzyby, sól, koperkiem i liścia laurowego. Wymienione, oczyszczony z brudu i przemyto grzyby wlano wodę, dodając jedną łyżeczkę soli i doprowadzić do wrzenia. Następnie przemywa się ponownie i gotowane w wodzie przez następne 40 minut, po czym umieszczano w cedzidło.

Złoże pojemnik solenie grzyby, groch 5 czarny pieprz, koper sól 5 i 4 łyżki. Umieścić górną jarzmo i umieścić w chłodnym miejscu. Po 5 dniach, grzyby rozszerzony w wysterylizowanych słoików i umieścić w lodówce.

Bardzo smaczne uzyskane marynowane grzyby. Enoki grzyby gotowano aż gotowane w słonej wody i umieszcza w marynaty przygotowanej wcześniej, znamienny tym, że gotowany przez 15 minut. Następnie rozwałkować je w wysterylizowanych słoików. Na marynatę trwa 3 goździkowy, sól łyżka devyatiprotsentnogo 10 łyżek octu, 2 łyżek cukru pudru, 5 grochu czarny pieprz, liść laurowy w 1 litrze wody.

sztuczna uprawa

Szacunki zimowe lokalizacji i pięknie sztucznie uprawiane w specjalnie wyposażonych pomieszczeniach, takich jak piwnica lub bunkra. Muszą one być obsługiwane przez pewnego klimatu, w tym wilgotności, oświetlenia, temperatury. normy fitosanitarne wymagać, że pokój został podzielony na sekcje.

Podłoże, na którym rosną grzyby zimę, to trociny z drzew liściastych, zmieszane z dodatkami roślinnymi (z kolb kukurydzy, otrębach ziemia i łuski słonecznika). W Azji i Japonii grzyby te uprawiane są na skalę przemysłową.

W domu, szacunki zimowych miejscu hodowane i amatorskich ogrodnicy. Mało wymagające, aby warunki życia grzyba rośnie dobrze w loggię lub balkon. Przygotowane podłoże umieszczano w workach lub szklanych naczyniach. Następnie został on umieszczony w grzybni. Temat do technologii uprawy w ciągu około 15 dni od początku widzieć początki owocników można już zbierać. Na sztucznie wyhodowanych Enoki grzybów do gotowania wykorzystywane są nie tylko kapelusze, ale również nogi. Z puszek w 3-litrowej można uzyskać i 1,5 kg grzybów.