182 Shares 7208 views

Australia, Blue Mountains w Nowej Południowej Walii: opis, opinie

Ten artykuł wprowadza czytelników do jednego z najlepszych i najpiękniejszych parków narodowych egzotycznej Australii o bardzo ważnym znaczeniu globalnym. Nowa Południowa Walia – wielka atrakcja, stworzony przez naturę. Znajduje się na granicy granicach miasta Sydney (Australia).

Blue Mountains: Informacje ogólne

Ze wspaniałymi wzgórzami pokrytymi lasem, oferuje niezwykle piękne i egzotyczne, przepiękne widoki na klify i dolin. Tutaj każdy podróżny może zabrać łatwy spacer przez las, przechwytywanie niesamowite krajobrazy z otaczającej przyrody, lub zorganizować dla siebie prawdziwą przygodę.

Ten park narodowy znajduje się w stanie, pod nazwą Nowa Południowa Walia, 100 km od Sydney zachodu. Wysokość niektórych formacji skalnych jest 1190 metrów i wąwozy mają głębokość 760 metrów.

Każdego roku ponad 3 miliony osób odwiedza ten park. Najbardziej popularny skała nazywa trzech sióstr. Wielu podróżnych romantyczne i nieustraszeni przychodzą tutaj, aby cieszyć się jazdy konnej na przestronne dolin, wspinając się w górach, idąc na lekcje przetrwania w buszu iw jaskiniach parku Kanangra. I oferują przepiękne Góry Błękitne.

Wielki Wododziałowe pisał na swoim terytorium, najbardziej wspaniałego zakątka Australii.

Lokalizacja i opis górach

Ta ogromna górzysty obszar około 1400 tys. km od Sydney i pół lub dwie godziny jazdy samochodem.

Koncepcja „góry”, wiele wiąże się z gigantycznych szczytów śniegu, ale Blue Mountains stosunkowo niskie i stanowią wzgórza. Victoria (najwyższa góra) stoi na wysokości 1000 m npm, a śnieg leży na niej zaledwie 5 miesięcy w roku.

A jednak, jak reszta Australii, Góry Błękitne mają swój niepowtarzalny urok i przyciągają uwagę ogromną liczbę turystów z wielu krajów. I mieszkańcy Sydney praktycznie wszystkie jego produkcja odbywa się w tych wspaniałych miejsc.

Park Narodowy „Blue Mountains” (Australia) zajmuje powierzchnię ponad 1 mln hektarów. Ten wytrzymały kaniony i wiele kilometrów skalistymi grzbietami, przeszedł przez doliny, potoki z niesamowite krystalicznie czystej wodzie.

Pochodzenie nazwy

Nazwa góry zawdzięcza swoją spowodowane charakterystyką obszaru Bags, prawie cały czas wisi w powietrzu. To właśnie z powodu jej eukaliptusa wzgórza, wznosi oddali wydaje jasny ultramaryny.

Eukaliptus – najczęstsza (prawie unikalne) roślinność drzewo w Australii. Wcześniej ten las obejmuje prawie całe terytorium tego kontynentu, aż zaczął ścinać rolników w celu uwolnienia gruntów pod działalność gospodarczą.

Góry (niewygodne terytorium do przetworzenia) utrzymane lasy eukaliptusowe. Całe powietrze jest impregnowane cząstki oleju tej roślinności, który razem z pyłem i pary głównej mierze niebieskie rozpraszają promienie (fale krótkie).

Od tych gór i błękitne stali ze względu na obecność odpowiednich otaczającej je mgła kolor. Ponieważ lasy eukaliptusowe są w Australii, wszędzie, nazwa może łatwo zdobyć i inne szczyty. A przecież to tylko ze względu na Blue Mountains (Australia).

Jak się tam dostać?

Przed tym wyjątkowym miejscu można dojechać samochodem. 1,5 godziny od głównego dworca kolejowego Capital australijski pociągów udać się do serwisu. W ten sposób możliwe jest wykonanie nawet jeden dzień walk-powrotem tą samą drogą w Sydney.

klimat

Umiarkowany klimat panuje w prawie wszystkich kontynentalnej Australii. Blue Mountains – nie jest wyjątkiem. Temperatura w zimie (od czerwca do sierpnia) w górach wynosi około 5 stopni, a latem (od grudnia do lutego) – około 18 stopni. Tuż poniżej powietrze ogrzewa się do 16 i 29 stopni, odpowiednio, zarówno w sezonie letnim i zimowym.

Across Australia pada mniej więcej o tej samej częstotliwości. Śnieg pada jedynie w górach, choć często w godzinach porannych można często postrzegane mróz na obszarach nizinnych.

Istnieje dość komfortowe środowisko dla rekreacji i życia.

Trochę historii

Ze względu na niedostępność ulgi, Blue Mountains dla naukowców przedstawiła nieprzekraczalną barierę. Wszystko zaczęło się od 1770 roku. W tym czasie po raz pierwszy w historii Captain Cook wylądował na wybrzeżu nowego kontynentu niezbadany, ale to było niemożliwe, aby przejść w głąb lasu.

Dopiero w 1813 roku mała wyprawa, kierowana przez Gregory Bleksland William Charles Ventvorf i porucznik Lawson, po raz pierwszy był w stanie przejechać przez niedostępne góry, zwanej teraz Wielki Wododziałowe. 7 osób (badacze, urzędnicy), 4 konie i 5 psów przeniesiony w sposób kompleksowy w maju 1813 roku.

To była bardzo trudna podróż z powodu braku wyposażenia i małej podaży przepisów. Mamy gonił je, a choroby i ataki Aborygenów. Pokonanie ciężar kampanii, po upływie 18 dni od naukowców nadal przekroczył góry i udał się do doliny.

Zachowane i nadal wycięcie drzewa (na zachód od Katoomba), wykonane przez pionierów-bohaterów. Ich nazwiska zostały uwiecznione w nazwach niektórych szczytów i wsiach.

Dalszy rozwój terytorium

Po pomyślnym zakończeniu wyprawy rozpoczął rozległe rozwoju terytorium.

Inżynier Vilyam Koks w 1814 roku zaczęto budować drogę, podróżując przez Gór Błękitnych. Konstruktorzy było 30 więźniów, strzeżone przez 8 pracowników. Tylko droga 100 mil długości został zbudowany w sześć miesięcy, tak że w kwietniu 1815 roku, pierwsza podróż z jej gubernatorem Macquarie. Zostały one założone w tych miejscach kilka stanowisk wojskowych w celu ochrony przed wszelkiego rodzaju atakami przez tubylców.

W 1850 roku przeżył prawdziwą „gorączka złota” Australia. Góry Błękitne straciły zwykły odpoczynek. Wraz z otwarciem przepływów awanturników żyła złota płynęły do tych obszarów. W tym okresie nastąpił wzrost chińskiej emigracji. Wraz ze wzrostem liczby klientów, zaczęli się do handlu.

W 1867 roku pierwszy kolejowe z Sydney do wodospadów Ventvorfskih został skonstruowany.

Rozwój gospodarczy Australii i przyczynił się do odkrycia pokładów węgla w 1879 roku w Katoomba (od nazwy plemion pierwotnych, którzy tu żyli w czasach starożytnych). Natychmiast było małe miasteczko, dziś jest główną atrakcją turystyczną Gór Błękitnych. Oto top ze słynnych Trzech Sióstr.

legenda

Ogromna liczba turystów przyciąga Blue Mountains (Australia). Wycieczka do skały Three Sisters odgrywa szczególną rolę w zwiedzaniu. Wraz z nim, jest to dość ciekawa legenda.

W dawnych czasach żył w pokoleniu Katoomba 3 Sisters – trzech niezwykle pięknych aborygeńskich kobiet. Mihnea nazywa je Vimla i Gunnedah. Mieli ojciec czarnoksiężnika. Okazało się, że wszyscy zakochaliśmy się w 3 braci z plemienia znajduje się w pobliżu Nepean. Potem były przepisy zabraniające poślubić chłopców z innych plemion.

I tak bracia postanowili założyć własne rodaków i wypowiedzieć wojnę pokolenia Katoomba uchwycić siłę dziewcząt. Zacięta walka odbyła się między wojskami obu plemion, a szczęście było po stronie wojsk Nepean. Bracia prawie radosne w oczekiwaniu na jego zwycięstwo, ale los zamienił się w zupełnie inny sposób.

Przed bitwą, ojciec trzech sióstr, chcąc ratować swoje córki przed konsekwencjami wojskowych, przyniósł je na szczycie góry i przekształcony 3 skał. Miał nadzieję na powrót do dawnej formy po zakończeniu wojny, ale czarodziej zginął na polu bitwy.

Od tamtej pory nikt nie był w stanie przeliterować trzy siostry. Te 3 skały (z nazwami Mihnea Vimla i Gunnedah) wciąż czekają na ich wybawcą znów zamieni się w fascynującą Aborygenów.

Konkludując

Fantastycznie piękne w całości, a także Blue Mountains, Australia. Podróżnik gości, odwiedził te niewiarygodnie pięknych miejsc, tylko pozytywne i entuzjastyczne. Zarówno charakter i flory i fauny wyobraźni turystów wspaniałe i bez precedensu piękności.

Należy zauważyć, że obszar Gór Błękitnych jest wpisany na listę UNESCO. Witryna zawiera osiem obszarów chronionych, których wartość jest głównie to, że osobiście wykazać szeroką gamę rozwoju i to właśnie lasy eukaliptusowe Australii.