522 Shares 5781 views

Pancerników: zwierzęta – współcześni dinozaurów

Pancerniki – zwierzęta relikwia, współcześni dinozaura. Kiedyś to była wielka rodzina, teraz w przyrodzie istnieją tylko kilka gatunków. Zmieniono i ich rozmiary: glyptodonts, największy znany członek, był wielkości nowoczesnych nosorożca. Teraz nie trzymać i do sześciu metrów długości, a średnia wysokość – trzydzieści centymetrów.

Battleship (image pokazany) zawdzięcza swoją nazwę od pancerza sztywnych płyt, który przypomina pancerz rycerski. Stąd hiszpański nazwa zwierzęcia – Armadillo (zbroi). Części ciała, które są z muszli, pomarszczona, pokryta skórą warty.

Rodzina jest podzielona na gatunki, w pierwszym rzędzie na liczbie linii w powłoce: devyatipoyasnye, semipoyasnye, trehpoyasnye. „Paski” elokwentny ze sobą przez tkanki, co zapewnia małe zwierzę względnej elastyczności. Najbardziej elastyczny – trehpoyasny: zwija się w kłębek, jak nasze leśnych jeży. Dodatkowo, rodzaje różnią się wielkością. Najmniejsza zwierząt – schitonosets: długość zaledwie trzynaście cm.

Średni rozmiar różni się najbardziej rozpowszechnionym typem – pancernik długoogonowy. Jest około pięćdziesięciu centymetrów długości i waży od czterech do ośmiu kilogramów.

Battleship mieszka głównie w Ameryce Południowej i Środkowej. Preferuje pola i piaszczyste równiny, kopanie głębokich otworów. Devyatipoyasnye mniej kapryśny niż inne gatunki: nie pogardził zarośla krzewów, wspinać się na góry do trzech kilometrów. Są one bardziej podatne na innych migracji: ten rodzaj skolonizowana Teksasie i innych południowych stanach USA, i kontynuuje ruch na północ.

Pancerniki – zwierzęta z małym długo. Devyatipoyasnye żyć przez około cztery lata. Zwierzęta zostały rozwinięte mięśnie. Pomimo powłoki, szybko biegać, dostać się na tylnych nogach, a nawet skakać na miejscu. Ale ich głównym sposobem poruszania się z dala od niebezpieczeństwa – szybko zakopać w ziemi.

Pancerniki – zwierzęta w nocy. W dzień śpią, aw nocy polowania. Ich głównym przysmakiem – mrówki. Oprócz owadów i larw w diecie zawiera owoce i pędy roślin, grzybów, małych jaszczurek i żab. Zwierzęta są brakujące zęby: w tym celu bez zębów i szkliwa zębów. Mają doskonały węch i bardzo słaby wzrok. Armadillo mają jeszcze jedną zaletę: zużywa mało powietrza i jest w stanie wstrzymać oddech na długi czas. Z tego konkretnego zwierzęcia jest doskonałym pływakiem i bardzo dobrą pracę z prac ziemnych.

Miot pancernik jest zazwyczaj cztery młode, które są identyczne bliźniaki. Są one wytwarzane z miękką powłoką skórną, która po pewnym czasie i przekształcono kosteneet pancerza. Dzieci rodzą się z otwartymi oczami, kilka godzin później stanąć na nogach, w pełni dojrzała w ciągu jednego roku.

Pancerniki – zwierzęta narażone na trąd. Choroba ta jest stosunkowo niewielka liczba ssaków. Grupa ryzyka obejmuje ludzi, małpy, myszy. Na pancerniki testowanych preparatów leczniczych z tej ciężkiej choroby, wciąż powszechne w krajach tropikalnych.