523 Shares 9865 views

Olej do kosiarek: jak prawidłowo zmieniać i jak najlepiej wlać płyn

Kosiarki samojezdne – jest to bardzo przydatna rzecz dla tych, którzy są w potrzebie okresowego koszenia trawy na trawnikach i innych gruntów. Jednak przy nabyciu tego narzędzia nie należy zapominać, że, jak każdy inny mechanizm, który wymaga okresowej konserwacji. Jednym z takich chwila jest wymiana oleju. Jak zmienić olej w kosiarce, co jest lepiej wlać płyn? Odpowiedź dowiesz się z artykułu.


Dlaczego tak ważne jest, aby utrzymać okresowość?

Aby zacząć analizować, jak ważne jest, aby okresowo zmieniać olej w kosiarce. Po pierwsze, płyn zawiera mechanizm chłodzenia powietrza, co pozwala na pracę silnika przy bardzo wysokich prędkościach. Po drugie, dla kosiarki olej chroni części w pamięci w czasie zimy.

Jak często należy wymieniać płyn?

Należy zauważyć, że odstępy między wymianami oleju zależy od stanu technicznego silnika. Na przykład, jeśli silnik jest nowy na kosiarce, płyn należy zmienić natychmiast po włamaniu. Do czasu, to jest około 5-6 godzin pracy mechanizmu. Aby dodatkowo różne rodzaje śmieci nie dostać się do środka i nie gromadzą się w silniku, konieczne jest uzupełnienie płynów produkować kilka razy w odstępach 5-10 godzin.

Jeśli silnik nie jest nowy do oleju kosiarka może być zmieniany co około 25-50 godzin pracy narzędzia. Jest to średnio 2-3 miesięcy pracy. Również stan oleju może być określona bez pomiaru liczby przepracowanych godzin. Wystarczy być ostrożnym, aby nie zacząć nabywać czarny odcień. Kiedy tak się dzieje, należy zmienić płyn, w przeciwnym razie silnik może wkrótce prostu zaciąć.

wymiana oleju

A teraz o tym, jak zmienić olej w kosiarce. Cały proces może zostać podzielony na etapy:

  • Pierwszy łączy stary płyn.
  • Kosiarka dalej okazuje się z jednej strony (po stronie, gdzie znajduje się otwór spustowy) dla kilku minut do zużytego płynu nie jest całkowicie rozładowana. Następnie narzędzie zostaje przesunięty do pozycji poziomej. Dlatego konieczne jest wcześniejsze przygotowanie mały pojemnik do zużytego oleju.
  • Następnie wlewa się przez szyjkę do nowego kosiarki.

Wszystko na tym etapie wymiany oleju jest kompletny. Po wypełnieniu w szyjce nowym płynem, należy pamiętać, że konieczne jest, aby wlać ściśle do linii oznaczonej w skrzyni korbowej.

Który olej do kosiarek powinien wybrać?

Należy podkreślić fakt, że dany typ płynu i jego lepkości zależy od warunków temperaturowych, w którym urządzenie jest eksploatowane. Zatem, jeśli jest ciepło (temperatura oraz 5 do ponad 30 ° C), zalecane jest wykorzystanie ciekłego SAE-30 serii. W offseason, pora roku, eksperci zalecają obejmujący olej do kosiarek o lepkości 10W-30. W zimie, można zastosować szereg płynów 5W-30. Zwróć także uwagę na drodze syntetycznej 5W-30, który pod względem właściwości, aby zapewnić niezawodne działanie części kosiarki w stosunkowo niskiej temperaturze.