383 Shares 9564 views

GSM alarm rękami. Samodzielny Sygnalizacja GSM

Ten artykuł pozwala uzyskać informacje na temat jaki sposób ma być tworzone i utrzymywane autonomiczną sygnalizację GSM. Każda jednostka tego typu prawie zawsze działa na podstawie specjalnego modułu. W rzeczywistości, jest to ten sam telefon komórkowy, ale bez klucza, ekranu i obudowy. Zamiast instalacje są przyłączone do głównych złączy na płycie dla czujników. GSM-moduły są dostarczane przez wiodących korporacji na rynku telefonów komórkowych, takich jak Siemens czy Motorola.


Opracowany dużą liczbę wysokiej klasy systemy bezpieczeństwa zawodowego zagranicznych producentów, których nabycie jest ograniczona do szerokiego grona odbiorców. Opisać zasady montażu takich urządzeń prawie nigdy nie występuje.

Moduł GSM własnymi rękami

Zrozumienie podstawowych zasad funkcjonowania tego typu sygnału jest konieczne na początku aranżacji na GSM-instalacji obiektu. Urządzenia składające się z jednostki sterującej z odpowiednimi wyjściami do urządzeń alarmowych i czujniki detektorów. Gdy wystąpi sytuacja alarmowa, urządzenie może być zaprogramowane do wykonywania określonych działań. Takie jednostki kontrolne są zdolne do obsługi wiadomości głosowych, wysyłanie SMS-powiadomienia właścicieli chronionych budynków lub odpowiednich wpisów dotyczących systemów zabezpieczeń zarządzanych przez funkcjonariuszy organów ścigania.

Oprócz powyższego, system GSM-alarm jest zdolny do aktywacji systemu ostrzegania sygnalizator świetlny i przeprowadzania masowych wiadomości do wielu odbiorców jednocześnie. Konieczne jest określenie elementów, które zostaną zainstalowane. Jakość obsługi i możliwości sygnalizacyjnych będzie zależeć tylko od dewelopera.

Przygotowanie do instalacji

Uważane za przykład zmontowane i wyregulowane domowej GSM (alarm) w zwykłym wieżowca mieszkania. Pierwszym etapem jest wybrany wszystkie niezbędne sensorów. Jest to często twierdził śledzenia zatrudnionych pracowników, takich jak pielęgniarki. Jeśli planujesz rozwijać sygnalizację GSM dla ochrony własności przemysłowej lub handlowej, z wyjątkiem urządzenia do wykrywania hałasu będzie musiała wyznacznik ruchów i urządzeń, które są wrażliwe na wstrząsy i potłuczone szkło, a także czujniki do kontroli dymu i interakcji z magnesów.

Te czujniki przekazują sygnał do modułu GSM w przypadku otwarcia przednich drzwi, okna lub prób uszkodzenia penetrować obszar chroniony, aby jakikolwiek inny sposób. Następnie, w zależności od zestawu ustawień, należy włączyć syreny ostrzegawcze, wysyłane z zaprogramowanymi numerami są włączone oświetlenie lub wykonać kilka funkcji. Jeśli GSM alarm z rękami zostały zebrane i prawidłowo zainstalowany, należy go aktywować za każdym razem przed wyjazdem na terenie chronionego obiektu.

Czujnik rozbicia szkła

Na tym etapie dokonać wyboru między trwałość i estetyczny wygląd. Wybierając wygląd pierwszym oknie właściwość może się znacznie zmienić. Po zamontowaniu urządzenia czujnika będzie przejrzysta siatka na szybie, co można zaobserwować jeśli przyjrzeć się bliżej.

Jeżeli uszkodzenie cała powierzchnia czujnika szklanego wysyła sygnał do jednostki sterującej, która natychmiast zaczyna wykonywać wszystkich powyższych możliwych działań. Aby nie psuć wyglądu powierzchni siatki, nowy audioizveschateli wewnętrzne stosowane do instalacji, które są wysyłane do okna. Urządzenia takie mają tendencję do brzmieć niepowtarzalny rozróżnienie między tłuczonego szkła i wszelkich innych przedmiotów.

wykrywacz dymu

GSM alarm skonfigurować przy użyciu urządzeń do wykrywania dymu jest zawsze aktualny dla wszystkich rodzajów terenów chronionych. Wskazane jest, aby zainstalować dodatkowe urządzenia do neutralizacji ogień. Podczas tworzenia sygnalizację z rękami w, można dodać ogromną różnorodność urządzeń. Należy rozumieć, że liczba otworów w module GSM jest ograniczony, a wybór jest zawsze do czynienia z umysłem.

urządzenia rozdzielcze

W mieszka zespół czujnikowy do wykrywania ruchu mogą być wykonane w kuchni, łazienki lub korytarz. Działania każdej osoby, która próbuje wejść do budynku bez zgody właściciela lub osoby odpowiedzialnej w przedsiębiorstwie, zostanie natychmiast obliczona za pomocą specjalnych urządzeń alarmowych.

Sygnalizacja GSM, własnymi rękami zainstalować, zawsze wymaga wyboru lokalizacji dla jednostki sterującej i anteny. Jeśli go zintegrować detektor powinien być umieszczony jak najbliżej z okna. Jeśli antena jest przenośny, to wykonać instalację w regionie najlepszego odbioru sygnału dostarczanego z dworca głównego. Jednostka sterująca w tym przypadku może być zamontowany w najbardziej dogodnym miejscu. Zalecany montaż w obszarach ściennych, które są niedostępne dla małych dzieci.

Korzystanie stary telefon komórkowy

Rozwój technologii jest bardzo prosta. Przycisk 1 jest ikona telefonu rejestrator telefonu. W przypadku długiego gospodarstwie może być osiągnięte w liczby wymienionych powyżej. Zgodnie z tą zasadą działa sygnalizacja GSM.

Instrukcja montażu urządzenia mobilnego nie jest wielka sprawa. Procesor skanuje stan przycisku. Zamknięcie kontakt dopasowanie niskie transoptor zasilania.

Impuls wyjściowy jest dostarczany do środkowego kontaktu, poziom sygnału jest zaznaczone. wyładowanie elektryczne z elementami zewnętrznymi wybitnie zgodnych z obwodów telefonu. Transoptor fluster kontakty krótkimi przewodami i przymocowane do telefonów komórkowych.

Małych rozmiarów wysięgnikiem przycisk służy do wykonywania funkcji klawisza 1. Kiedy impuls przybywa na wezwanie. Abonent może usłyszeć wszystko, co dzieje się w pokoju, prasowanie odbiór połączeń. Zwyczajne ładowarki nadaje się do zasilania zintegrowany telefon komórkowy.

GSM – włamywacz obwód alarmowy zainstalowany koniugacji

Metoda ta pozwala na stosowanie sygnału, który jest podawany do należytego urządzeń alarmowych. Wyjście komparatora LM311 będzie po pewnym czasie po włączeniu zasilania ustawiony skraplacz 7 woltów. Po rozpoczęciu komparatora w kierunku od rezystora do prądu Transoptor jest dostarczany. W ten sposób połączenie jest.

Z pomocą rezystora można dostosować długość opóźnienia w aktywacji komparatora. Jest to przewidziane w celu uniknięcia fałszywych alarmów podczas krótkiego włączony alarm. Schemat koniugacji jest umieszczana na małej planszy i zainstalowany avtozaryadnikom w jednej obudowie.

Podłączanie sekretki

Sytuacje mogą powstać podczas skanowania hasło kradzież pęk kluczy właścicielowi lub pęknięcia tak, że nigdy Sygnalizacja GSM-alarm. Z rękami, każdy może tworzyć tzw sekretki. Jest łatwy do podłączenia. Urządzenie Kontakt dla LED mocy do obwodu interfejsu. Jeśli nie zostanie naciśnięty przycisk tajne, połączenie zostanie dokonane po uruchomieniu silnika podczas zestaw kondensatorów mocy.

Pełny zestaw głośnomówiący

Technologia ta jest wykorzystywana jedynie w obwodach alarmowych samochód. Pełna HF-System może być stosowany zamiast ładowarki. Takie urządzenia mają telefon żywności i mocujących, zwiększyć jakość komunikacji ze względu na antenę, dwukierunkowy głośnomówiący.

CARK91 oryginalny system może być stosowany do Nokia. Zainstalowany GSM alarm z rękami ulegnie poprawie dzięki tym urządzeniu. Dodaje ona zdolność do auto-odpowiedź. Kiedy minimalna objętość ustawienie wszystko słychać wyraźnie. Mikrofon jest zamontowany w kabinie. System może być umieszczony w dziale dla gaśnicy.

wniosek

Na koniec warto kilka słów o tym, jak powinien wyglądać zebrane sygnalizację GSM rękami. Schemat zawsze obejmować wszystkie z powyższych czujników. Detektory i czujniki muszą być odpowiednio połączone z portami moduł oprogramowania.

Zainstalować system kina jest konieczne przed naprawy jest zakończona. W innej sytuacji, należy skorzystać z pomocy specjalistów, tak aby nie tworzyć dodatkowych problemów sami. Po ścian shtrobleniya jest zawsze dużo odpadków budowlanych, brudu i kurzu w pokoju.