471 Shares 7658 views

Co to jest ciśnienie wody jest uważane za normalne?

Woda – system komunikacji jak skomplikowane konstrukcje rur i zaworów przeznaczonych do dostarczania wody do konsumentów. W celu określenia skuteczności pracy zastosowano koncepcję „ciśnienie wody” w wodzie. Od tej kwoty zależy prawidłowe działanie armatury i komfortowe popełnienie środki higieniczne.

Konsekwencją niskiego ciśnienia w układzie jest brak ciśnienia wody, który dostarcza wiele niedogodności dla mieszkańców poddasza budynków mieszkalnych. Zjawisko to utrudnia pracę zmywarki i pralki, lub nawet niemożliwe do wykorzystania prysznice z hydromasażem i jacuzzi.

Jednakże, istnieje kilka sposobów radzenia sobie z takim czynnikiem komplikującym w życiu. Jeśli niskociśnieniowe nie powoduje spoczywa w zwykły zatykanie rur, ciśnienie wody w wodzie może być kontrolowana poprzez zainstalowanie urządzenia zapewniające maksymalny komfort życia ciśnienia wylotowego.

Co to jest ciśnienie wody w wodzie jest normą

Aby mierzyć ciśnienie w cieczy w urządzeniu rurociągu użycia, które różnią się nieznacznie wartości. Pomimo niewielkich różnic, wskaźniki są równe między sobą.

1 bar jest równe 0,0197 atm i 10.19 m słupa wody.

pompowania, co umożliwia dopływ wody do wysokości 30 m, rozwija się przy ciśnieniu wyjściowym 3 barów (3 atm). Jeśli pompa zanurzeniowa do pompowania wody ze studni lub otworu 10 m głębokości wymaga 1 bar, a następnie pozostałe 2 barów, aby zapewnić płynne podnoszenia punkty poboru wody.

Ciśnienie w przewodzie miasta i prywatnego

W celu zoptymalizowania ciśnienia wody w wodzie miasta, nie biorą pod uwagę dostarczanie płynu ze studni. woda jest dostarczana z centralnej sieci. Jednak właściciele domków kraju, z autonomicznego zaopatrzenia w wodę powinny uwzględniać poziom źródła, a raczej głębokości, na której jest ona określona urządzeń pompujących w dole kopalni. Gdy woda przepływa przez przewód pokonuje opór, co powinno być brane pod uwagę przy określaniu wymaganego ciśnienia.

Zgodnie z normami GOST i ciśnienia w systemach miejskich muszą być 4 atmosfera. Jednak użytkownicy sieci wodociągowej podłączone do centralnej stacji, dokładne informacje na temat tego, co ciśnienie wody w wodzie, nie poddawaj. Ta wartość może się wahać w przedziale 2,5-7,5 atm.

Co brać pod uwagę przy wyborze hydraulika

Zwiększenie ciśnienia wody w wodzie powyżej 7 atm niszczący wpływ na czułych urządzeń sanitarnych, łączące elementy w rur i zaworów ceramicznych. Mieszkańcy apartamentów miejskich zaleca się zakup sprzętu dla dostarczania wody z maksymalnym marginesem bezpieczeństwa. Pomoże to uniknąć naprawy wywołały ostre ciśnienie skacze w przyszłości.

Wszystkie zainstalowane zawory, krany, pompy musi mocno wytrzymać ciśnienie wody wynosi 6-7 atmosfer. Należy zauważyć, że przy sprawdzaniu ciśnienia roczny sezonowy może wynieść do 10 atmosfer.

Optymalna wartość ciśnienia do prawidłowego działania sprzętu gospodarstwa domowego

Minimalne ciśnienie wody w wodzie 2 w atmosferze jest wystarczająca, aby wykonywać następujące czynności:

 • pod prysznicem;
 • mycie;
 • mycia naczyń kuchennych;
 • innych potrzeb higienicznych;
 • normalnego funkcjonowania pralki.

Głowica 4 atmosfery pozwala rozszerzyć zakres problemów, do których przyjęcie prysznicem z hydromasażem i jacuzzi z nawadnianie infield roślinności.

Kraj mieści ciśnienie powinno być wystarczające do jednoczesnego wielokrotności wlotowych punktów poboru wody. Aby nie uszkodzić życie członków rodziny, podaż wody powinien być jednakowy we wszystkich jednostkach sanitarnych i wynosić co najmniej 1,5 atm.

wodę gaśniczą przewód

Ciśnienie wody w sieci wodociągowej ognia może być wysoka i niska. Ogień pod wysokim ciśnieniem woda jest używana do gaszenia dużych obiektach przemysłowych, komercyjnych i publicznych. Skonstruować ciśnienie wody 2,5 l / s na terenie kraju nie ma sensu. Uchwyty domy Należy zauważyć, że minimalna wartość ciśnienia wody w układzie woda ognia powinna wynosić co najmniej 1,5 l / s.

Jak mierzyć ciśnienie w wodzie

Pomiar ciśnienia wody w wodzie odbywa się za pomocą manometru. Przed rozpoczęciem montażu urządzenia konieczne jest zablokowanie zimnej lub gorącej wody, w zależności od siły ciśnienia wody do zmierzenia. Miejsce w systemie do montażu urządzenia powinny być przyjazne dla użytkownika i łatwo dostępne. Dalej będzie trzeba stalowej rury 5 cm długości. Za pomocą płyt musi być wykonany gwint zewnętrzny na rurze, możliwe jest dokładne dopasowanie do manometru. W celu ograniczenia do otworu w rurze o pożądanej średnicy i do mocowania do nich przygotowane odcinka rury, można użyć urządzenia spawalniczego.

Ciśnieniomierz jest zamontowana na metalowej rury za pomocą klucza. Istnieją specjalne materiały uszczelniające dla rozwiązywania problemów wycieku w stawach. Po zakończeniu instalacji urządzenia, możliwe jest zainicjowanie badania ciśnienia w wodzie. Aby to zrobić, należy przywrócić dopływ wody i ustalenie wskaźników na mierniku.

Jak zmniejszyć ciśnienie wody w wodzie

Aby ustabilizować zmniejszenie ciśnienia i za pomocą specjalnego reduktor. To chroni przed uderzeniem hydraulicznym jest nie tylko wodę, ale również związane z nimi urządzenia. Małe urządzenie jest umieszczone w szczelnej obudowie metalowej. Regulator ciśnienia dwururowej gwintowany usytuowany powyżej i poniżej. W niektórych przypadkach może być umieszczona trzecia dysza montażu manometr i śruby do regulacji ciśnienia wody.

Reduktor działa na zasadzie wyrównywania wysiłków przysłony i wiosną ustawień. Jeśli zawór jest otwierany w wodzie, ciśnienie wylotowe w urządzeniu jest zmniejszona, zmniejszając tym samym nacisk na membranę. Siła sprężyny zwiększa się w ten sposób. To otwiera otwór w górę, aż ciśnienie w wodzie na wylocie osiągnie pewną wartość. Wysokie ciśnienie krwi lub skoki nie wpływają na otwieranie i zamykanie zaworu.

Metody zwiększania ciśnienia wody w wodzie

Najczęściej problem z niskim ciśnieniem wody w obliczu systemowego:

 • Właściciele mieszkań w budynkach wielopiętrowych, położonych na wyższych piętrach;
 • Właściciele terenów podmiejskich w lecie, kiedy wody jest znacznie zwiększona.

Przed przystąpieniem do montażu urządzeń, zapewniając wzrost ciśnienia wody w wodzie, mieszkańcy mieszkań miasto powinno znaleźć przyczynę problemu. Łagodny ciśnienie może być spowodowane odłamkami z liniami małych przedmiotów lub osadów wapiennych. W wyniku tego zmniejsza się średnica rury, a woda jest podawana w mniejszej objętości. Rozwiązać ten problem tylko całkowitą wymianę rur.

Jeżeli niskie ciśnienie w innych powodów jest ustabilizowanie przepływu wody za pomocą jednej z następujących metod:

 • zainstalowaniu pompy obiegowej, która zwiększa ciśnienie za zasysania większej ilości wody z rur;
 • instalowanie stacji pomp z akumulatora;
 • Sieć zasilanie bateryjne.

Wybór odpowiedniej opcji zależy od kilku czynników:

 • wodociągowa jest regularne, ale ciśnienie jest wystarczające do normalnego życia i pracy urządzeń gospodarstwa domowego – wzmocnienie ciśnienie pomaga pompę obiegową;
 • woda nie sięga górnych piętrach domu – nadaje przepompowni.

cyrkulacyjne klasyfikacyjne

Istnieje kilka trybów pracy pomp:

 • Podręcznik – wyposażenie praca odbywa się w trybie ciągłym. Jednak w celu uniknięcia przegrzania lub awarii pompy powinny być wolne.
 • Automatyczny – wyposażona w czujnik przepływu. pompa włącza się automatycznie wtedy, gdy woda jest wyłączony, co jest bardziej ekonomiczne i trwałe.

Ponieważ funkcjonalność pomp są podzielone na klasy:

 • uniwersalny – montaż jest możliwy do ciepłej i zimnej wody;
 • tylko do zimnej i ciepłej wody.

Zaletami urządzenia pompującego są niski koszt i kompaktowy rozmiar. Jednak warto pamiętać, że pompy zwiększyć ciśnienie o 30%. Ich instalacja jest uzasadnione, jeśli ciśnienie wody w instalacji wodnej, zasady które stanowią nie mniej niż 1,5 atmosfer, równoważne do wszystkich punktów poboru wody.

Samozasysające przepompownia

Ciśnienie wody może być zwiększona poprzez ustawienie stacji pomp. Z reguły składa się z następujących elementów:

 • odśrodkową w celu zwiększenia ciśnienia wody;
 • Akumulatory 1-3 metrów sześciennych;
 • wyłącznik ciśnieniowy – kontroluje cały system.

Przy normalnej dostarczania wody do urządzenia nie będzie aktywowany. Jeśli nie ma ciśnienia wody w wodzie, która jest zupełnie inna od normy ustalonej, pompa włączy się automatycznie. Typowo, akumulator jest wypełniona w nocy, przy wyższym ciśnieniu w układzie. Im większa pojemność nagromadzenia płynu, tym mniej prawdopodobne, że jednostka zostanie włączony, a już jego żywotność. System ten utrzymuje poziom ciśnienia na 3-4 atmosfer.

Przed zainstalowaniem stacji pomp należy pamiętać, że sprzęt ten wymaga dużej przestrzeni do instalacji. Regularne czyszczenie zbiornika (nie mniej niż 1 razy w ciągu 2 dni). Akumulatory mogą być montowane na dachu, w piwnicy lub w ziemi.

Cechy niescentralizowanym systemów zaopatrzenia w wodę

Specyfika systemów zaopatrzenia w wodę jest konieczność podnoszenia wody ze studni i odwiertów górniczych, a także zapewniając dobre ciśnienie wszystkie punkty poboru wody w domu i zdalne lokalizacje w ogrodzie. Praca zdecentralizowany system zaopatrzenia w wodę zależy nie tylko od ciśnienia wody, ale również od szybkości przepływu.

Efektywność urządzenia do pompowania powinien być możliwy do spełnienia objętości planowanego zużycia wody i odprowadzania silosów dołu. Aby obliczyć najlepiej wziąć stawek zużycia wody w okresie letnim, gdy osiągną maksymalną wartość.