89 Shares 6848 views

"Lenovo R780" – opinie. Funkcje "Lenovo R780"

Chińska firma Lenovo, która produkuje komputery dłuższego czasu zaczął się rozwijać rynku inteligentnych telefonów. Pierwszym produktem tego postrzegana bez entuzjazmu, ale ci, którym udało się ocenić wydajność modeli tego producenta, zostały spełnione. Pierwszy sukces przyczynił się do poważnego podejścia do realizacji tych produktów specjalistycznych. Również w telefonie korzysta jakości materiałów dla budownictwa mieszkaniowego. Jednak najbardziej atrakcyjnym elementem tej marki stała się niska cena za produkt.


Dziś nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy kupić smartfony z „Lenovo”, czy nie? Wszystko zależy od tego, co użytkownik wykorzystywane do pracy, i jakie funkcje on potrzebuje. Niedawny smartphone „Lenovo” R780 ma mnóstwo.

W nim znalazły odzwierciedlenie wszystkie najnowsze przemysł wydarzeń, jak również niektóre z ich innowacji. Oznacza to, że firma nie stoi w miejscu i aktywnie rozwija ten obszar.

Kto jest kim

Dla precyzyjnej klasyfikacji produktów z ekspertami jest bardzo proste i jasne oznakowanie. Wszyscy przyzwyczaili się w pierwszej kolejności, model jest literą. To oznacza klasę urządzeń. Litera R (z jakiegoś powodu, ostatnia litera Geek słowo) jest najbardziej zaawansowane osiągnięcia i przypisany do modeli flagowych. Litera S (od słowa Stylowa) przypisywane stylowe modele, które posiadają cechy wyglądu. Jeśli na początku nazwy jest literą A (od słowa Affordable), Ta low-endowych modeli. Wreszcie, litera P oznacza, że model jest dla klasy biznesowej, chociaż pochodzi z napisem Proffesional. Jest w tej grupie, jak już domyślić, to telefon „Lenovo” R780. W tym zakresie montażu urządzenia z cech, które są nieco mniejsze flagowy. Ale coś jest charakterystyczny ze ultrafunktsionalnyh zaawansowanych urządzeń.

Ogólne wrażenie

Na pierwszy znajomy z urządzeniem istnieje silne wrażenie, że w rękach przemyślany i wysokiej jakości smartphone. Jest to częściowo efekt masy, która wynosi 176 w porównaniu do innych tworzyw sztucznych „legkovikami” jest cięższy. Przyczynia się to głównie baterię, która razem o pojemności aż 4000 mA / h i ma znaczny ciężar.

Tylna pokrywa urządzenia jest wykonana w całości z metalu, co daje przyjemny chłód dłoni. Istnieje również metal krawędzi wzdłuż konturów. Warto zauważyć, że wiele firm nie są zajęte z części metalowych i wolą plastik. W związku z tym, charakterystyka „Lenovo” R780 korzystnie z tych konkurentów.

W urządzeniu z zaledwie trzech przycisków fizycznych. Jeden – aby włączyć, a dwa – aby wyregulować głośność. Na przedniej stronie wszystkich dotyku. W tej realizacji, co do zasady, nikt nie jest zaskoczony. Prawdopodobnie wkrótce smartfony bez tych „resztek” z minionej epoki.

wygląd

Pojawienie się tego typu smartphone nie jest najbardziej wyjątkowy. Wszystko odbywa się w tradycyjnych kolorach i kształtach. Przednia strona jest całkowicie zamknięta szkło Gorilla szkła 2 i daje wrażenie solidności. Czarny kolor obudowy dodaje jeszcze większą trwałość i męskość. Wszystko jest tak zwięźle i prosto, że nie chce być nazywany smartphone pedant. Niewątpliwie jest ona przeznaczona dla przedsiębiorców, co jest ważne w pierwszym miejscu pracy. I w tym przypadku dość długo.

Jeśli ktoś nie lubi ciemnych tonów, można kupić obudowę dla „Lenovo” R780 i przekształcenie go w ciemnościach, co chcesz. Akcesoria na rynku, aby znaleźć to nie jest trudne.

Korzeń trzy przyciski dotykowe na dole ekranu są podświetlane białymi ikonami, które stanowią istotę działania, gdy są aktywowane. Są one praktycznie niewidoczne, gdy inteligentny telefon jest w trybie gotowości.

Tylna strona jest, jak wspomniano wcześniej, metalową osłonę. Kolor czarny to pokazać poprzez poniżej linii farb lub, jeśli wolisz, zadrapania, które dotyczą jakości fabrycznej. Jest również tłoczone białe odważne markę.

Zasilanie i pamięć

Po wrażeniach z danymi fizycznymi, użytkownik nie będzie mniej zaskoczony sprzętu farsz. W urządzeniu zainstalowano układ serce z czterema rdzeniami. Każdy z nich pracuje z częstotliwością 1200 MHz. Są to pamięci o dużej prędkości z jakiegoś powodu 1GB. Ale nadal, to więzadło jest więcej niż wystarczająco, aby firmware „Lenovo” R780 działał niezawodnie i szybko.

Aby pomieścić pliki mają 4 GB wbudowanej w miejscach, i może trwać aż do 32 GB za pomocą karty pamięci. Jednakże, dodatkowa pamięć, będą musiały kupić wyjątkowy, ze względu na 4 wbudowaną jest dostępna tylko 2,8 GB.

Procesor do przetwarzania danych wideo jest używany, który został określony jako Moc VR SGX 544. Jest znośnie dobrze wykonuje swoją pracę i nie zawieść fanów hamowania Oglądaj filmy w wysokiej jakości.

testy elektronicznych

Jeśli dysk z wirtualnych testerów systemu smartphone, i porównać wyniki z podobnych konkurentów, okazuje się, że nasz oferent zajmuje pozycję środkową. W niektórych przypadkach, kiedy ludzie piszą recenzje „Lenovo” R780, a wyniki były mniej niż średnia. Ale szczególnie polegać na takich danych nie jest konieczne, ponieważ nie każdy ma smartfona będzie pracować na ładunkach krytycznych.

Wyświetlacz i czujnik jednostka

Na ekranie pięć cali używane IPS matrycy. Rozdzielczość wynosi 1280 x 720 pikseli i nie jest idealnym rozwiązaniem. Ale ostrość obrazu doskonale nadaje się do „Lenovo” R780. Opinie są pozytywne w większości ekranie.

Regulacja jasności może być udzielona w ręce automatyzacji lub określić własne wartości. Przy maksymalnej podkreślając obraz wygląda wyraźny, a kolory są zrównoważone. Przy silnym nachylenia ekranu można zauważyć pewne zakłócenia w reprodukcji kolorów. Czysto czarny kolor przy przechylaniu zakręty na ciemnoniebieski. Ale to wszystko – w granicach rozsądku.

Dla wygody użytkownika, gdy telefon przy uchu, wywołał czujnik zbliżeniowy i wyłącza czujnik. Więc nie martw się, że dotyk może być postrzegane jako funkcja zarządzania.

Czujnik jest dobrze przyzwyczajeni do rozpoznania do dziesięciu jednoczesnych dotknięć. Dzięki temu można elastycznie sterować funkcjami i szybko przełączać się między nimi.

Ochrona przed wpływami zewnętrznymi

Jeśli spojrzeć, można zauważyć, że powierzchnia szkła ochronnego posiada powłokę refleksyjną. To jest zupełnie poradzić sobie z ich obowiązków. Ponadto istnieje szczególna olejofobowy (smar repelent) warstwy, które w pewnym stopniu zapobiega palców i tłustych plam. A jeśli się pojawiają, są bardzo łatwe do usunięcia z ekranu. W tym celu należy użyć miękkiej szmatki lub mikrofibry.

Szanse Photo & Video

Dla miłośników fotografii w smartfonie jest wyposażony w aparat 8 megapikseli. Strzela z średniej jakości, która zawieść nie może, ale nie zaskoczenie. Zdjęcia z aparatu „Lenovo” R780, opinie, które można znaleźć w Internecie, wyglądają normalnie, a widać tylko rozmycie w tle. Prawdziwe odwzorowanie kolorów i „upadki” W każdym z widm.

Aby pomóc nie jest automatyczne i ręczne ustawianie ostrości. Możliwe jest również, aby wybrać niezbędną stosunek jakości i proporcji. Do fotografowania w ciemności jest ustawiony LED błysk wypełniający.

Filmy usunięte jakości Full HD (1080 p). Wyglądają świetnie na ekranie. Podczas oglądania na szerokim jakość wyświetlanego obrazu jest trochę zagubiony, ale to nie jest krytyczna. W trybie wideo podano wybór dwóch formatów: MP4 i 3GP.

Wideo ma niewielki aparat z przodu 0,3 megapikseli. Jej tylko tyle jakość wyłącznie do tego celu. Ale można zrobić zdjęcie, a do kontaktów.

Dwie karty SIM oraz sposobu ich działania

Aby odróżnić połączeń biznesowych i osobistych, telefon „Lenovo” R780 posiada możliwość zainstalowania dwóch kart SIM. Od jednego urządzenia radiowego, działają one na przemian. Kiedy mówi do drugiego operatora nie będzie dostępna. Karty lokalizacji są bardzo wygodne, ponieważ ich wydobycie nie jest konieczne, aby wyjąć baterię.

W celu dostosowania do operatorzy powinni natychmiast wyznaczyć karty do korzystania z Internetu, wysyłanie wiadomości SMS i innych funkcji. Aby nawiązać połączenie pojawi się pytanie, za każdym razem wybór operatora.

Komunikacja bezprzewodowa i użyteczne programy

Aby komunikować się z innymi urządzeniami można wykorzystać wbudowany moduł Wi-Fi i Bluetooth. Pozwalają one na wysyłanie i odbieranie plików oraz dostęp do Internetu.

Aby korzystać z sieci mają ustawioną przeglądarkę. menu smartfonu już zainstalowane ikony szybkiego wejścia w rachunkach popularnych sieci społecznych.

istnieją nawigator GPS w celu określenia współrzędnych. Pomaga ukierunkować i przejść do żądanego obiektu. Ponadto, posiada wbudowany kompas i akcelerometr.

Aby pracować nad dokumentami zainstalowanego pakietu oprogramowania biurowego. Jeśli chcesz nagrać coś i nie ma poręczny uchwyt, można skorzystać z wbudowanego dyktafonu. Wszystko to jest idealny dla tych, którzy często pracują z plików tekstowych, a który musi rozwiązać różnorodne informacje.

bateria urządzenia

Niewątpliwą zaletą smartfona jest jego potężny akumulator. Według producenta, jest w stanie utrzymać zdrowie, czas rozmów do 43 godzin. Najprawdopodobniej jest to prawdziwy obraz. Podczas długotrwałego korzystania z urządzenia odbywa się co trzy dni, to według standardów takich urządzeń – bardzo dobry wynik.

sama bateria zajmuje większą część tylnej pokrywy. Producent nie zaleca się go usunąć. Dlatego jest ona mocowana za pomocą śrub. Aby zapobiec nawet wklejony specjalny pasek do utworzenia uszczelnienia. Nawiasem mówiąc, gwarancja przestanie działać, jeśli to boli.

Ponieważ smartfon bateria nie chce opuścić, a następnie przycisk reset jest świadczona. Znajduje się w pobliżu gniazda karty pamięci i jest pomalowana na czerwono.

Łatwość obsługi

smartphone funkcje – znajome dla tych, którzy od dawna cieszył taką technikę. Trzymając urządzenie w jednej ręce, można bezpiecznie używać. Jedyne zastrzeżenie do tytułu „Lenovo” R780, odpowiedzi na które zostały znalezione w internecie – jest lokalizacja przycisk blokady i obrócić w górnej części obudowy. Taka konstrukcja sprawia, że zasięg kciuka za to przy każdym użyciu.

W pobliżu znajduje się gniazdo przycisków do podłączenia kabla USB. On zablokowany specjalną plastikową osłonę, która może być otwarty tylko wtedy, gdy groźba zerwania z paznokcia. To naprawdę jest mocno zamknięte. Ponieważ będzie musiał walczyć za każdym razem trzeba ładować telefon.

Pod względem funkcji zarządzania wszystkim wygodnie i namysłem. Na szczycie systemu „Android” 4,2 ma małą opatentowaną powłokę. Wszystko działa szybko. Na przykład, po uruchomieniu satelity nawigacyjne są zdeterminowani, aby być zaskakująco szybko. Dlatego też, w tym zakresie, charakterystyka „Lenovo” R780 doskonale nadaje się do samochodu na interaktywnej mapie obszaru.

Składniki od producenta

Po rozpakowaniu pole „Lenovo” R780, którego zdjęcia przedstawione na jego powierzchni, możliwe jest wykrycie bezpośrednio inteligentny telefon, ładowarka i kabel USB. Osobno chcę powiedzieć o OTG-kabel, który również wchodzi w skład zestawu. Jest to krótki odcinek przewodu, który z jednej strony – wtyk micro USB, z drugiej – gniazdo USB. W ten sposób, możliwe jest podłączenie do smartfonu normalnego dysku flash USB do przenoszenia i kopiowania danych. Funkcja ta może się pochwalić, nie każdy producent.

Między innymi, umieścić w pudełku słuchawki próżniowych. Brzmią na dobrym poziomie. Można je śmiało przypisać korzyści.

Dla tych, którzy po raz pierwszy trzyma smartphone i chcesz dowiedzieć się, „Lenovo” R780, użytkownik – aby pomóc. To pozwala szybko nauczyć się podstawowych funkcji urządzenia do efektywnego wykorzystania.

Ogólne wrażenie

Model ten, oczywiście, będzie popyt na rynku. Ponieważ problem żywotności baterii od konkurencji jest dość ostry, którzy potrzebują dużo czasu bez ładowania, da pierwszeństwo tej marki.

Również pozytywny bodziec jest cena „Lenovo” R780, który jest nieco niższy niż w innych. Nie ma ryzyka, że może to być oznaką słabej jakości.

Po wydaniu tego typu smartphone w 2013 roku, użytkownicy na forach mówić o modelu „Lenovo” R780. Recenzje były w większości pozytywne. Wszystkie zgłoszone dobry zespół, szybką pracę i, oczywiście, po prostu niespotykaną żywotność baterii.