327 Shares 6620 views

Meizu M2 Mini: przegląd, dane techniczne i opinie

Chińscy producenci stale rośnie ich obecność na pozycji globalnego rynku smartfonów. Coraz bardziej wydajne modele, które są popytu wśród klientów, pojawiają się nie tylko w budżecie, ale w średnim segmencie cenowym.


Jasny przedstawiciel „średni”, który jest w stanie konkurować z „flagowych”, można nazwać Meizu M2 Mini. Przegląd urządzenia, które przeprowadzonego na potrzeby tego artykułu, pokaże możliwości, że ten telefon i czego oczekiwać od niego w praktyce. Weź również pod uwagę informacje zwrotne od modelu i charakterystykę tych, którzy zdołali do pracy z tym urządzeniem.

Rozmieszczenie

Zgodnie z nazwą modelu, można powiedzieć, że jest określona przez autora jako uproszczonej, bardziej dostępnej wersji „core” urządzenia – Meizu m2 Uwaga smartphone. Mini (przegląd którą będzie) ma pewną ograniczoną funkcjonalność, dzięki czemu oferowane tańsze. Jednak biorąc pod uwagę ten telefon nie należy mylić z „nędznej” chińskiego modelu z najbardziej prosty i „opóźniony” procesor, mały ekran wyblakłe i słaba bateria. Nie, tym razem twórcy doszli do tańszego smartfona bardziej odpowiedzialnie, aby wybrać optymalne komponenty do ceny zapłaconej przez kupującego.

Niestety, nie jest tak smartfon dostępny na rynku krajowym. koszt wynosi 13 tysięcy rubli – a cena ta charakteryzuje raczej średniego segmentu telefonu. Jednak, gdy przygotowywaliśmy przegląd zauważyć, że telefon działa całkiem sprawnie i zgodnie z ich funkcjami, inwestycja opłaca się całkowicie. Tak więc, nawet niezbyt koszt budżet to uzasadnia.

wygląd

Nie jest tajemnicą, że chińscy producenci często zwracają uwagę na to, jak skonstruować najbardziej zaawansowanych produktów takich firm jak Apple czy Samsung. W tym sensie, telefon Meizu M2 Mini, przegląd, który przygotowaliśmy, nie wyróżniać się z szeregu tych urządzeń. Nawet pobieżny rzut oka na urządzeniu obrazu, możliwe jest, aby powiedzieć na pewno, że przypomina Apple iPhone 6. Jeśli wziąć smartfon w ręku, czujesz coś podobnego ze względu na sposób podobny rozmiar i waga identycznych modeli.

Poszczególne elementy smartphone ciała były wyraźnie zapożyczone z „jabłkiem” firmy. Na przykład, urządzenie rama według obwód telefon, klucze wygląd „Home” (chyba, że uważa się, że jest to bardziej rozszerzony), rozmieszczenie materiałów Meizu M2 Mini. Przegląd wyraźnie pokazuje, że smartfon jest realizowany w tym samym stylu, co jest w rzeczywistości, to korzystne dla wielu twórców z Chin.

Potwierdzają to nie tylko przez nasze osobiste doświadczenia z telefonem, ale biorąc pod uwagę opinie. Model ze względu na jego wielkość jest bardzo wygodnie leży w dłoni, wygląda solidna, miła w dotyku.

Sama konstrukcja telefonu nie jest składany, co znacznie zwiększa jej wytrzymałość. Tylna osłona jest z tworzywa sztucznego, przy czym jednostka podstawowa jest wykonana z metalu. Okładka, przy okazji, mogą być zmieniane według uznania użytkownika – tylko w asortyment dostępny u producenta 4 sztuk: szary, różowy, niebieski i biały.

Elementy sterujące nawigacji

Ma pewne cechy opisane smartphone i umieszczając elementy funkcjonalne i otworów nawigacji. W szczególności, jak widać na przedstawionych zdjęciach, Meizu M2 Mini, przegląd, który posiadamy duży owalny przycisk „Home”. Jest bardzo podobny do przycisku dotykowego, aby zeskanować odcisk palca, który jest na iPhone. Chciałbym też wspomnieć o „rocker” do regulacji dźwięku, umieszczony na bocznej powierzchni oraz przycisk zwalniający blokadę wyświetlacza, ustawić nieco wyżej.

Otwory funkcjonalne M2 posiada głośnik znajdujący się na dole telefonu, a także port do podłączenia ładowarki. Na górnej części telefonu znajduje się gniazdo słuchawkowe (3,5 mm). smartphone tylna pokrywa posiada również otwory na aparat i lampę błyskową.

pokaz

Rozmiar wyświetlacza telefonu osiągnie 5 cali. Jest to uważane za optymalne postać, biorąc pod uwagę dzisiejsze potrzeby i możliwości, które mają telefony tej klasy użytkowników. Rozdzielczość ekranu wynosi 1280 x 720 pikseli, co świadczy o średniej gęstości – z rzędu 296 punktów na cal. Grit w codziennej pracy nie jest przestrzegana, nawet jeśli zechce, to nadal możliwe jest wykrycie piksele w niektórych miejscach.

Wyświetlacz szkło jest również chroniony (jest to technologia AGC Dragontrail) i objęty jest specjalną warstwą olejofobowego. W związku z tym prace przyjemnie z nim (ze względu na łatwość przesuwne) i bezpieczne. Jak pokazano w testach praktycznych, nawet po dłuższym stosowaniu urządzenia w trybie umiarkowane szkła nie było żadnego zarysowania. Choć wszystko zalecamy, aby kupić dla Meizu M2 Mini woreczek, zwłaszcza w ich zakres jest bardzo szeroki w każdej chińskiej portalu! O filmach, wiele dodatkowych powłok nie będziemy rozmawiać – to już oczywista możliwość „dostrojenia” urządzenie i jeszcze bardziej zabezpieczyć go na przyszłość.

bateria

modele dedykowane Meizu M2 Mini recenzja, opinie klientów i specyfikacje produktu zawierają mnóstwo informacji na temat zachowania się baterii. Nie jest to zaskakujące, ponieważ „wytrzymałość” bateria bezpośrednio określa komfort użytkowania urządzenia. W związku z tym, będzie dziesięć razy bardziej zadowoleni ze swojego smartfona, jeśli on pokazuje niezwykłą autonomię.

Opisany przez naszego modelu ma pojemność baterii 2500 mAh. Okazało się to być nieusuwalne. Jego wielkość jest wystarczająco duża, aby zapewnić model 12-13 godzin rozmów. Tak więc, w trybie ekonomicznym, telefon będzie trwać przez 3-4 dni bez dodatkowych opłat!

Ważną rolę w zużyciu energii przez optymalizację oprogramowania smartphone gry. Tak więc, jak pokazano przez dedykowany Meizu M2 Mini 16 GB przeglądarki smartphone ma możliwość, aby przejść do jednego z trzech trybów energetycznych, które są nazywane „oszczędność energii”, „zrównoważony” i „wydajność”. Przełączanie między nimi, można bardziej znacząco zmniejszyć zużycie baterii i rozszerzenie działalności smartphone.

edytor

Na telefon ma stosunkowo nowy procesor, który został wprowadzony do świata tylko w tym roku. Chodzi o MediaTek MT6735 – quad „serce” urządzenia, wydawanie częstotliwości taktowania do 1,5 GHz dla każdego z rdzeni. Procesor graficzny tutaj – Mali T-720, który obsługuje OpenGL ES i Open CL.

Jak opinie, smartfon ma pewne trudności z odtwarzaniem gier (szczególnie przy wyższych wymaganiach). Co do codziennej pracy, po prostu wykonując wszystko działa płynnie i bezproblemowo podstawowych działań.

Oczywiście, smartfon można nazwać budżet, więc liczyć na „cuda produktywności” nie jest tego warta. Jednak i jakieś szczególne trudności nie jest tutaj.

powiązanie

Najważniejsze cechy (komunikacja) urządzenie nie odbiegają od tego, co jest obecne w wielu innych telefonów w tej klasie. W szczególności, jest obecność modułu GSM, wsparcie Bluetooth, Wi-Fi, możliwość pracy z GSP. Wśród systemów, które wspierają nawigację w tym smartfonie można również przypisać i GLONASS.

Pozytywnym aspektem Meizu M2 Mini (firmware zainstalowany na urządzeniu, a nie krytyczne) jest praca z LTE. Ponadto, użytkownik może wybrać w menu ustawień, który tryb będzie dostępny dla jednego lub innej karty SIM.

Ale NFC nie jest przestrzegana, a więc ładowanie bezprzewodowe i inne „elementy dystansowe” zapomnieć.

kamera

Smartphone, tak jak zwykle, ustawić dwie komory – w masie, w roztworze, w którym matryca jest 13 megapiksela i przedni (5 M). Oczywiście, specyfikacje te mogą być „napompowane” przez chińskiego producenta, w celu przyciągnięcia większej liczby Meizu M2 Mini kupujących. Przegląd Camera – które mogą pomóc zrozumieć, co jest naprawdę urządzeniem.

Jeśli wierzyć opinii, jakość nagrywania można nazwać dobrym. Oba aparaty są na przyzwoitym poziomie, należy przestrzegać balans kolorów, transfer nasycenie, zachowują ostrość obrazu. Jedyna uwaga może być wykonane, być może, na kątów cięcia. Oni naprawdę mają, co możemy zobaczyć na wielu innych telefonów.

Część oprogramowania aparatów fotograficznych i wideo są również na wysokościach – urządzenie posiada szeroką gamę opcji, które mogą znacząco zmienić jakość obrazu. Na przykład, można ustawić czas otwarcia migawki, ISO i inne opcje.

System operacyjny

praca baza dla Meizu M2 Mini (szczegółowy przegląd, który posiadamy) jest wersją Androida 5.1 (aktualnej w momencie zwolnienia devaysa). Jest możliwe, że teraz i urządzenie przystosowane do użytku z „Six”, który pojawił się stosunkowo niedawno.

Jednak, gdy fani powinni być ostrzeżeni interfejsu systemowego „native” na urządzeniu z niej prawie nic. W modelach z preinstalowanym powłoki, opracowany przez producenta. To się nazywa Flyme i szczerze mówiąc, stosunek do niej, każdy może być czysto indywidualny. Cechą tej wersji jest, na przykład, brak naszych zwykłych wszystkich kluczy systemowych w dolnej części ekranu. Zamiast tego, można zauważyć, znajdują się trzy przyciski skrótów; i powrót do głównego lub do tyłu można osiągnąć za pomocą różnych kombinacji naciśnięcie przycisku „Home”.

opinie

Wśród najbardziej znaczących opinii, że nie mogliśmy znaleźć, pamiętaj skarg o tym, że czasami rozładowywania baterii urządzenia jest nierówna lub smartfon istnieją problemy techniczne, takie jak krótkotrwałego braku podświetlenia na ekranie. Ponadto, istnieją błędy w montażu: na przykład, dostrzegalnie wiszące przycisk Przełącznik wyświetlacza. Są skargi oraz że połączenie zostanie przerwane w urządzeniu.

odkrycia

W rzeczywistości, opinie o problemach, a także zasadności modelu bardzo dużo. Jako mały całkowity pragnie zwrócić uwagę, że smartfon ma naprawdę ilu zalety, jak również szereg wad. Biorąc pod uwagę fakt, że jest on produkowany przez chińską firmę i jest umieszczony w budżecie, trzeba być przygotowanym na ewentualne problemy ze stabilnością działania urządzenia i okresowe odkryć takich „pomyłek”, jak wychodzić przyciski i tym podobne. Jeżeli nie jesteś zdezorientowany, ale w końcu chcesz, aby urządzenie funkcjonalne i niedrogie, M2 Mini to doskonały wybór.