583 Shares 7500 views

wymiana wyświetlacza w iPhone 5: Instrukcje

Uszkodzony lub zgnieciony przez ekranie telefonu komórkowego – rodzaj tragedii dla użytkownika. A kiedy pojawia się taki problem z nowiutki iPhone, niektórzy właściciele smartphone może być reprezentacyjny w ogóle wpaść w stanie strasznej depresji. Po wymianie wyświetlacza w iPhone 5 – nie jest to tania przyjemność w centrum serwisowym. Jednak tego rodzaju nieprzewidziane wydatki mogą być znacznie zmniejszone, jeżeli niezależnie zresetować moduł ekranu smartphone. Jak to zrobić, co należy ostrzec, gdy demontaż i ponowny montaż wyświetlacza? Gdzie można uzyskać wysokiej jakości komponent LCD i jakie narzędzia będą potrzebne do przeprowadzenia procesu odzyskiwania? Jak widać, wiele pytań, a wszystkie one muszą zostać rozwiązane. Jaki jest cel tego artykułu …


Bezcenne zalecenia: Ile będzie naprawa?

Do tej pory wymiana wyświetlacza w iPhone 5 – Jest to wartość w zakresie: 2500-4000 rubli. W zależności od koloru, modyfikować urządzenia, jak również z producentem cenie moduł wyświetlacza może znacznie się różnić. Jednak oryginalne elementy będą zawsze kosztują! Jednakże istnieją opłaty za usługi, które zawierają lub nie biorą pod uwagę proces natychmiastowy remont. Należy zauważyć, że niektóre centra serwisowe ćwiczyć przedpłaty na urządzeniu serwisu gwarancyjnego. Jednak, jak wspomniano wcześniej, to wszystko można uniknąć. A potem …

Dane techniczne: Wymiana wyświetlacza szkła iPhone 5

Funkcja konstrukcja modułu OSD jest sparowany składnik LCD-technicznej kontroli czujnika i szybę ochronną, która ostatecznie pojawia się jako jeden podmiot. Specjalny klej, który trzyma te elementy można zneutralizować tylko za pomocą specjalnego urządzenia. W domu zerwać „kanapkowa techniczny” nie jest możliwe. A co można powiedzieć z różnych źródeł internetowych – to proces bardzo czasochłonny rozdzielania, a realizacja tego scenariusza wymaga wykonawczej niezwykłe umiejętności i duże doświadczenie w takich sprawach. Dlatego wymiana wyświetlacza w iPhone 5 będzie również stać się nieuniknione w przypadku, gdy użytkownik po prostu rozbił zewnętrzną ochronę szkła.

Jakie są narzędzia trzeba

Nie próbuj otwierać drogi, urządzenie mobilne przy użyciu noża kuchennego i domowego śrubokręt krzyżakowy. Nic dobrego takie barbarzyńskie metody nie prowadzą. Jest o wiele rozsądniej kupić specjalny zestaw śrubokrętów, które, nawiasem mówiąc, na pewno trzeba, jeśli nie ma innego rodzaju problem. Czynnik ludzki, wiesz …

 • Pentalobe Philips wkrętaka 2.5.
 • Niepotrzebna karta kredytowa (karta plastikowa).
 • Specjalna przyssawka-zmywacz.

Jako żart do niezbędnego uzupełnienia realizacji scenariusza naprawy „Wymiana wyświetlacza w iPhone 5” – „Straight rękę”, pozbawiony dreszczy. Więc podniecenie precz!

Gdzie kupić wyświetlacz?

Jeśli mieszkasz w dużym mieście, to nie będzie problemu, aby dowiedzieć się lokalizację sklepu z tego typu części. Równie dobrze może być tak, że można sprzedać niezbędną ustawić centrum serwisowego dla naprawy urządzeń Apple. W końcu ją zamówić za pośrednictwem Internetu. Do tej pory znaleźć moduł wyświetlacza w iPhone nie jest problemem. Nawiasem mówiąc, ostatnia opcja jest najbardziej odpowiednia dla tych, którzy naprawdę chcą zaoszczędzić. zmienność cen będzie mile zaskoczyć! Ale nie popadać w skrajności, należy pamiętać, że tylko oryginalny wyświetlacz może być wysokiej jakości.

Wymiana wyświetlacza w iPhone 5 z rękami: krok po kroku

Przed rozpoczęciem procesu naprawy, przygotowanie miejsca pracy. Pożądane jest gładka powierzchnia stołu położyć grubą tkaninę w celu zmniejszenia efektu ślizgowego. Dobre oświetlenie i dźwięk swoje ulubione utwory – idealny asystenta w tak ważnej sprawie jak wymiana wyświetlacza w iPhone 5 z własnymi rękami.

Etap nr 1: Uwalnianie modułu ramy sita

 • Usunięcie dwóch śrub końcowe, które są umieszczone na dnie (w odniesieniu do krawędzi złącza systemu).
 • Zamontować przyssawką-ściągacza na szkłem ochronnym (jak najbliżej przycisku Home).
 • C jakiś wysiłek, jak mówią, bez fanatyzmu, pociągnij pierścień zamontowany na przedniej devaysa narzędziem adaptacji.
 • Delikatnie wcisnąć głębiej w karcie kredytowej, pomiędzy dolną częścią ramy nadwozia i szkła.
 • Po odebraniu ledwo widoczną linię podziału – wzmocnienie usuwanie odrostów, a ruch uzupełniającej do podłączenia karty z tworzywa sztucznego szkła odpadowego.

Ostrzeżenie! To właśnie na tym etapie wymiana wyświetlacza w iPhone 5S często kończy się niepowodzeniem. Iz zupełnie katastrofalne konsekwencje, jak w momencie usunięcia nieszczęsnych łez mechanik szlak łączący czujnik linii papilarnych, który jest wbudowany w przycisk Home.

 • Tak więc, jeśli urządzenie ma kontrowersyjny dodatek w postaci w kształcie litery «S», ostrożny ruch biosensor odpiąć złącze od płyty systemowej.
 • Gładki ruch cofania w dolnej części modułu ekranu uwolnionych, a górna krawędź szyby pozostaje na miejscu (zestaw wyświetlacza umieszczona pionowo na poziomo związku telefonu).

Krok nr 2: Usuwanie „wizualną” blok

Podstawienie 5c wyświetlacz iPhone (rosyjskiego wykładnia-modyfikacja) jest wykonany z tego samego scenariusza – „/ demontażu zestawu”, tak jak w przypadku poprzedniej wersji urządzenia piąty.

 • Usunąć cztery śruby w obudowie ochronnej (u góry po prawej), w którym pola kontaktowe mają połączenia pętli modułu zdemontowane.
 • Po tym, ostrożne ruchy odłączyć trzy złącza złącza na płycie głównej urządzenia mobilnego.
 • Demontaż może być uznane za kompletne!

Etap nr 3: Proces odwrotny – zainstalowanie nowej części

 • Przede wszystkim, przeniesienie do nowego modułu głośnikowego i pętli łączącej, która również zainstalowany czujnik światła i przednią kamerę.
 • Otpozitsioniruyte metalowa rama i usunąć przycisk Home (w przypadku iPhone 5S – «Home» pętli klucz).

 • Wtyk łączący elementy do odpowiednich złączach wideo.
 • Położony na górze ekranu i zamocować go za pomocą tych samych czterech śrub.
 • Wkładać ramy w ramę szafy, proces ustalania położenia należy zacząć od góry do dołu.
 • Zabezpieczyć wkrętów przesiewacz od dołu.

Konkludując

Być może jest to najważniejsza rzecz, którą musisz wiedzieć, że wymiana wyświetlacza w iPhone 5 (instrukcje pomoże) przeszedł z należytym sukcesu. Pomimo pozornej prostoty (a wraz z pojawieniem się na ekranie iPhone piątej rozmontować się niezwykle podstawowe działanie), ale nie należy zapominać o niekorzystnych czynników naprawy. Na przykład, monolityczna rama szafy nie jest tak łatwo rozerwać. W związku z tym istnieje ryzyko, że niedbałym uszkodzenia mechanicznego działania. Ale jeśli jesteś ostrożny w podjętych działaniach, pozytywne wyniki są gwarantowane. Ponieważ znowu, znowu, aby zapisać w wydaniu piątym iPhone stało się jeszcze łatwiejsze! Bądź ostrożny, i niech devaysa ekran zawsze podoba Ci pierwotne kolory!