391 Shares 3841 views

Smartphone Samsung Samsung 8552 (Samsung Galaxy Win GT-I8552): opis, funkcje i opinie.

Koreańska firma "Samsung" bez wątpienia oferuje wysokiej jakości i wydajne modele w segmencie wyższych cen. Jednak same flagi nie zaspokajają nabywcy. W końcu nie wszyscy mamy tyle pieniędzy. W związku z tym firma gra w gry iw kierunku niszowych smartfonów budżetowych. Pomimo faktu, że w ostatnich latach Samsung stara się zarabiać na swojej marce, urządzenia firmy nie stają się coraz mniej popularne. Należą do nich Samsung Galaxy Win GT-I8552, które rozważymy dzisiaj.

Krótka specyfikacja

Samsung Galaxy Win GT-I8552 ma ekran o przekątnej 4,7 cala. Są dwie kamery. Główna rozdzielczość wynosi 5 megapikseli. Smartfon ma chipset z czterema rdzeniami. Ilość wbudowanej pamięci operacyjnej i długoterminowej to odpowiednio jeden i osiem gigabajtów. Jako oprogramowanie zainstalowano na urządzeniu system operacyjny wersji "Android" 4.1. Aby pracować w sieci komórkowej, można zainstalować kartę SIM o standardzie "Micro". Są dwa złącza dla kart. Bateria nie jest najbardziej pojemna: tylko 2000 miliamperów na godzinę. Ogólnie rzecz biorąc, mamy typowego przedstawiciela klasy budżetowej.

Zewnętrzne

"Samsung 8552", którego cechy charakterystyczne zostały wymienione w tradycyjnym duchu nieodłącznie związanym z tą firmą z Korei Południowej. Informacje o funkcjach tutaj jest mało prawdopodobne, aby rozmawiać. Spójrzmy jednak na smartfona pod kątami i dowiedz się, co ma. Przed nami, w ogóle, typowy "Samsung". W nim ciało jest zaprojektowane w taki sposób, aby "gryźć" połysk. Na obwodzie jest srebrna krawędź. Obwód sterujący jest wykonany w standardowym kształcie.

Wymiary

Wymiary są typowe i podobne do innych urządzeń segmentowych. Na wysokości urządzenie osiąga 133 milimetrów, szerokość i grubość – odpowiednio 71 i 10. Jednocześnie urządzenie waży 140 gramów. Model okazał się dość szeroki. Dlatego nie wszyscy użytkownicy mogą pracować z jedną ręką. Czasem trudno jest zablokować obszar ekranu dotykowego palcem. Oznacza to, że musisz połączyć się z drugą ręką. Istotną wadą kadłuba jest jej ślisko. Ponownie, z jedną ręką, całkiem proste jest upuszczenie smartfona.

Z góry

Nad ekranem "Samsung Galaxy 8552" widać srebrną siatkę, która chroni głośnik rozmowy. Jest też zestaw czujników. Niestety, model południowokoreańskiego dewelopera nie może pochwalić się posiadaniem czujnika światła. Na dole zobaczymy mechaniczny przycisk niezbędny do przejścia na główny ekran. Z boku znajdują się dwa elementy czujników, umożliwiające powrót i przeglądanie listy otwartych aplikacji. Są wyposażone w oświetlenie, które jest choć mało znaczące, ale nadal plus.

Bocznie

"Samsung Vin Duos 8552" ma również inne elementy mechaniczne, które znajdują się po bokach smartfona. Umożliwiają regulację poziomu dźwięku i zmianę trybu dźwięku urządzenia oraz zablokowanie ekranu. Wyjście przewodowych słuchawek jest umieszczone na górnej krawędzi. Jest to zwykłe gniazdo 3,5 mm. Po przeciwnej stronie znajduje się mikrofon, a także złącze do podłączania kabla MicroUSB.

Za

Na tylnej okładce znajduje się obiektyw aparatu. On silnie wysuwa się w środku. Nie jest to tak dobre, ponieważ istnieje ryzyko zarysowania szkła. Z boku obiektywu znajduje się lampa błyskowa LED oraz głośnik dźwięku. Chciałbym zauważyć, że tylny panel jest mocno mocowany (zacięty). Aby go usunąć, musisz zabrać go z boku. Następnie można znaleźć baterię firmy Samsung. Z każdej strony znajdują się złącza, które są potrzebne do integracji kart SIM i / lub zewnętrznego urządzenia pamięciowego w formacie MicroSD.

Ekran

Podobnie jak wiele urządzeń w linii, model otrzymał ekran, który nie przekracza przekątnej 5 cali. W tym przypadku zmienność TFT jest ustalona jako macierz. Kiedyś myśleliśmy, że TFT TN jest już w ubiegłym stuleciu. Tak, być może jest. Jednakże w takim przypadku użycie takiej matrycy może być uzasadnione faktem, że bateria firmy Samsung nie będzie rozładowywana po kilku godzinach aktywnego używania. Ale z powrotem do numerów. Ekran o przekątnej 4,7 cala wyświetla obraz w rozdzielczości 480 x 800 pikseli. Jest stabilizowany, nie ma zniekształceń.

Wygląda to nawet lepiej w porównaniu z modelem Galaxy Grand. Tutaj rozdzielczość jest taka sama, ale przekątna ekranu jest większa. Dlatego zniekształca się obraz. Taka decyzja Koreańczyków może być nazwana kompromisem. W tym samym czasie minus matryca TFT TN zniknie obraz na słońcu. Być może byłoby możliwe rozwiązanie tego problemu, rozszerzając zakres jasności. Ale tu nie ma, zakres jest za mały. Dlatego przygotuj się na to, co będzie prawie niemożliwe do przeczytania w słońcu.

Rozwiązania paradoksalne

Jak wspomniano wcześniej, Samsung 8552 nie posiada czujnika do automatycznej regulacji jasności. Możesz zmienić wartość tylko ręcznie. Biorąc pod uwagę, że smartphone ma wiele innych, a nie bardzo prostych funkcji, brak tego ważnego elementu wygląda co najmniej dziwnie. Aby zrozumieć, dlaczego programiści ciężko pracowali nad tym, inwestując dodatkowe środki w urządzenie, ale w końcu zdecydowaliśmy się nie budować w czujniku światła, wydaje się niemożliwe.

Wydajność

W momencie opisywania specyfikacji technicznych stwierdziliśmy, że urządzenie posiada wbudowany procesor oparty na czterech rdzeniach. Częstotliwość każdego z nich wynosi 1,2 gigahertów. Jako akcelerator graficzny używany jest Adreno 203. RAM to nie tyle, tylko jeden gigabajt. 8 GB jest zintegrowany do przechowywania danych użytkownika. Aby rozwinąć ten wolumin, można używać zewnętrznych dysków o rozmiarze do 64 GB. "Samsung 8552" współpracuje z fabrycznie zainstalowanym systemem operacyjnym "Android" w wersji 4.1.2. Jest stosunkowo stara. Choć nie wszyscy użytkownicy zwracają uwagę na to.

Najważniejsze jest to, że powłoka i system operacyjny działają bez zakłóceń. Nawet pomimo względnej słabości chipsetu i akceleratora grafiki, niewielka ilość pamięci RAM, interfejs nie "tupit". To samo można powiedzieć za niewymagające aplikacji. Ogólnie rzecz biorąc, prędkość nie powinna nas rozczarować. I wiele osób lubi to Samsung 8552. Nie bądź rozczarowany i kochankami oglądania filmów i filmów przy użyciu smartfona.

Funkcje interfejsu

Spójrzmy na ekran blokady. Można tam zobaczyć pewną ilość informacji serwisowych. Są też trzy etykiety. Umożliwiają wykorzystanie tej lub tej aplikacji we właściwym czasie. Wybrane widżety są wyświetlane na ekranie blokady. Dostosuj tapetę, każdy użytkownik będzie w stanie spróbować. U góry jest ciąg zawierający skróty niezbędne do szybkiego włączenia lub wyłączenia funkcji smartfona. Możesz odblokować urządzenie na wiele sposobów. Od prostego do złożonego: odblokowanie przy użyciu gestów palcami lub włączanie przedniej kamery.

Opinie o urządzeniu

Nadszedł czas, aby narysować linię pod dzisiejszym przeglądzie. Kim jest ten telefon? Urządzenie będzie atrakcyjne dla osób, które często korzystają z dwóch kart SIM naraz i spędzają większość smartfonów na rozmowach i rozmowach. Potrzebne akcesoria do tego będzie dla przypadku "Samsung 8552". Chciałbym zauważyć, że menu ustawień dla kart SIM ma wiele punktów. Być może, dziś na rynku smartfonów jest najlepszym wariantem dla kilku kart.

Czy jest jakiś wybór?

Niemniej jednak, nie jest tak trudno znaleźć alternatywę dla takiej ceny. Biorąc pod uwagę, że najsłabsze aspekty smartfonu to jego ekran, rozdzielczość i jakość obrazu, można dojść do prostego wniosku. Nie każdy, kto lubi czytać książki elektroniczne, surfować po internecie przez długi czas i oglądać filmy, chce kupić ten model. Wydajność nie jest również na najwyższym poziomie, są urządzenia i silniejsze. Ale najważniejsze jest to, że powłoka działa sprawnie, a stabilność systemu operacyjnego zasługuje na pochwałę. Jeśli użytkownik nie śledzi najnowszych gier, wtedy taka opcja "Galaxy Wine" będzie dla niego dobrym rozwiązaniem.