259 Shares 2563 views

Tarcze – niezastąpionym materiałem

Do cięcia różnych materiałów za pomocą koła tnącego. Istnieje wiele odmian tego instrumentu. W celu zwiększenia wytrzymałości ściernej tarczy tnącej podczas produkcji jest często używany z włókna szklanego i metalową uszczelkę, która zwiększenia ich trwałości. Ich użycie pozwala na cięcie przy maksymalnej prędkości 100 m / s.


Kręgi odcinane służy do ręcznego i półautomatycznego cięcia. To narzędzie może być stosowane do cięcia materiału i pod kątem prostym cięcia. Koło jest stosowany w maszynach z obrotowym lub nieruchomym przedmiocie obrabianym cięcia. Grubość ostrzy tnących w zależności od ich średnicy. Jest 0,5-4 mm. Mieć grubość co najmniej 200 mm, średnicy koła. Że mają maksymalną wytrzymałość, ich grubość nie powinna być mniejsza niż 5/6 ziarna ściernego.

Półprodukty żelaza i cięcia stali koła elektrokorundovymi i metali nieżelaznych i niemetalicznych materiałów – koła, wykonane z węglika krzemu. Do cięcia materiałów ogniotrwałych stosowanych kół wykonanych z żywicy utwardzalnej związany przez pojemność twardego metalu na artykułu ściernego.

Zwiększona koło ziarna zwiększa wydajność, ale zmniejsza jego wytrzymałość i trwałość. Aby poprawić ich często używać więź metalu. Okrągły cięcia, konsolidacja w ten sposób poprawiło wytrzymałość krawędzi, ponieważ wyłamywania zatrzymuje masę ziaren ściernych w ich szczerość. Stopień zużycia tarczy skrawającej jest proporcjonalny do wielkości ziarna spoiwa metalowego. Jakość przyciętych powierzchniach ziaren zależy od zmniejszenia i zwiększenia stężenia. Na kołach białego ziarna korundu jest optymalna w stężeniu około 50% (zakres masy).

cięcia kręgów nie tylko poprawia wydajność podczas pracy z różnych materiałów, ale również zmniejsza ich zużycie, eliminuje odkształcenia oraz obecność przepaleniem. Korzystanie ze szlifierki kątowej ( „Bulgarian”), może być stosowany nie tylko w przemyśle, ale również w życiu codziennym. Kręgi cięcia metalu, którego cena zależy od materiału, z którego są wykonane, a ich wielkości, pozwalają zapewnić wysoką jakość, precyzyjne i szybkie cięcie stali, żeliwa, metali kolorowych praktycznie żadnej konfiguracji. Jak więc wybrać koło odcięcia dla konkretnego materiału? To wszystko zależy od jego rodzaju i siły.

Następnie nierdzewnego odpowiedni dla różnych stopów stali nierdzewnej, stali, metali nieżelaznych, stałymi odlewu, walcowania. Aby wyciąć z obciążeniem bocznym są mało przydatne. Okrągłe cięcie wzmocniona może być używany do pracy ukośnie, a jako skrobak. Cięcia kamieni używanych do cięcia płyt kamiennych kręgów, choć mogą być również wykorzystywane do pracy z betonu, cegieł, dachówek. Co jest najbardziej odpowiedni do cięcia najbardziej trwałych materiałów? Odpowiedź jest prosta – okrąg diament cięcia. Jest on używany podczas pracy z betonu, kamienia naturalnego i sztucznego, azbestu, metali, metali twardych, ceramiki, szkła. Diamentowe cięcie szczególności siły, więc są wykorzystywane w różnych dziedzinach. Różnią się średnicy i kształtu powierzchni może być ciągłą pętlę i segmentowych. Diament cięcia stosuje się na mokro i na sucho.