109 Shares 9214 views

Dubrownik (Chorwacja), które są warte wizyty w tym mieście

Można powiedzieć, że Dubrownik (Chorwacja) – największy port nad Adriatykiem, która odgrywa istotną rolę w gospodarce narodowej, a cały region. Warto również wspomnieć, że to miasto jest kluczowym elementem w rozwoju kultury narodu. Warto wspomnieć, że ze względu na specyficzny mikroklimat i wspaniałej przyrody, słynnego ośrodka. Ale chyba najlepsza rekomendacja Dubrownik będzie fakt, że UNESCO umieściło go jako Wenecji do Amsterdamu, trzy najciekawszy zespół architektoniczny, który wzrósł z wody.


Wszystko zaczęło się w VII wieku, kiedy w pobliżu brzegu na małej skalistej wyspie powstała Dubrownik. Chorwacja w czasie cierpiał na ataki Normanów i innych koczowników, a ludzie po prostu szukają miejsca niedostępnego, aby chronić siebie. Przez pięć wieków mieszkańcy skierował się w obrębie Starego Miasta, aw XII wieku powstał kopiec, dzięki czemu wyspa stała się półwyspem. Na tej zapory, a obecnie minięciu głównej ulicy – Stradun. Stamtąd rozpoczyna się deptak, który obejmuje całą historycznego centrum.

W średniowieczu, Dubrownik – Chorwacja, jeśli własność, czy Wenecja była niezależnym miasta-państwa – zawsze kwitła. Wygodne portu i aktywny handel przyniósł znaczne zyski obywateli. Były budowane pałace, kościoły, fontanny, na budowę, które zostały zaproszone do słynnych rzemieślników i artystów z różnych krajów. Luksus i splendor Dubrowniku otwarcia gość na początku Stradun: nie zainstalowano fontannę Big Onufriev (Small Onufriev jest na przeciwległym końcu kopca). Na zachodnim krańcu wyspy wznosi się dzwonnica z miasta, a Wschód – dzwonnicy klasztoru klarysek.

Współczesne poglądy Dubrowniku (Chorwacja), nabyte w XVII wieku, kiedy trzęsienie ziemi w 1667 roku okazało się, że większość domów w gruzach. Po klęski żywiołowej, sędzia przyjął ustawę, zgodnie z którą, i wzniesiono nowe budynki. Teraz miasto jest jeden zespół architektoniczny z licznymi arkadami. Wiele restauracji oferuje usiąść wśród kwiatów, odpocząć i coś przekąsić, ale turyści raz: aby zobaczyć wszystkie zabytki na malutkiej wyspie, nie wystarczy na kilka dni.

Znajomy z miasta powinny zacząć od starego portu. Stąd łodzi turystycznych w Plat, Cavtat i innych interesujących miejsc, które słynie z Chorwacją. Dubrownik – Opinie nie przestają dochodzić tego – jest niesamowity skarb państwa. Jest to najstarsza synagoga w Europie, najbardziej dobrze zachowane fortyfikacje (na nich na pewno trzeba iść do badania na miasto z góry), najstarsza apteka funkcjonowanie. Warto również zobaczyć molo w XV wieku, gdy wiernie bronił obywateli przed piratami i burz, klasztor Franciszkanów, Kościół św Błażeja, i katedry, gdzie obraz „Wniebowstąpienie” Tycjana przechowywane.

Jeśli zdecydujesz się odwiedzić kraje byłej Jugosławii, to najlepszym wyborem będzie z pewnością Chorwacja. Hotele Dubrownik, które zaspokajają na każdy gust i portfel wielkości, odpocząć przez cały rok. Mimo, że sezon plażowy trwa od maja do października, ośrodek daje wiele ciekawych wycieczek, istnieje stale festiwale i nocne życie obfituje. Plaże w pobliżu Starego Miasta są głównie żwirowe lub platformy, ale jest kamienista i piaszczysta Plaża Lapad, z dobrze rozwiniętą infrastrukturą i doskonałe możliwości do wypoczynku na świeżym powietrzu.