633 Shares 3440 views

Praga – Beer Stolica Europy Wschodniej. Doradza samolotem tutaj. Część 1 – Praga

Piwo – narodowy napój Czechów. Są dumni, religijnie zachować i przestrzegać tradycji warzenia. Tradycyjnie, czeskie piwo jest popularny wśród naszych współobywateli, że w rzeczywistości nie dziwi, ponieważ turystyka piwo rozwija się w pełni wzrostu, jak mówią. Chcemy podzielić się z wami moje wizyty w miejscach piwa w Pradze i Republice Czeskiej. Chciałbym podkreślić, że wszystkie opisy występują w pierwszej osobie, to znaczy, Z poważaniem, osobiście odwiedził wszystkie te miejsca i osobiście zjeść wszędzie i pili. W skrócie, piwo przewodnika. Naprawdę mam nadzieję, że moje doświadczenie będzie przydatne dla Ciebie, a kiedy idą do Czech, to już wiem, że to jest warte odwiedzenia i uzyskać jak najwięcej przyjemności z jedzenia i szlachetnego napoju – piwa. Zaczynamy naszą wycieczkę po piwo tradycyjnie w Pradze. Zatem zakładamy, że masz już odwiedził na trasie z wycieczkę grupową lub indywidualną Pragi z dobrym przewodnikiem, bardzo głodny, i zamykając oczy przed wami pojawia spoconą kubek zimnej bursztynowego piwa i ogromny talerz z parującym wędzone kolano))


Potrefena Husa – to sieć restauracji, której właścicielem jest browar Staropramen. Vskidku, zakłady te w Pradze, co najmniej dziesięć. Możecie instytucje sieci, upewnij się, że karmisz tylko smaczne, kelnerzy są uprzejmi i coś takiego jak shortchange klienta, a potem po prostu nie istnieją. Jest głównym restauracja sieci znajduje się bezpośrednio w fabryce Staropramen w praskiej dzielnicy Nove Mesto lub Praga 5, i nazywa Potrefena Husa – Na Verandach. Inne placówki tej sieci można znaleźć bezpośrednio na Praskiej „Tańczący Dom” w dzielnicy Praga 2, dalszej, na ulicy Platnerska, Praga 1, pomiędzy Rynkiem Starego Miasta i Mostu Karola, na Hybernska Street, niedaleko Wieży Prochowej, ulica jest szeroka, a główny dworzec kolejowy. Szefowie hity obejmować takie dania jak Brewery gulasz, stek wieprzowy z kością Texas, Buffalo skrzydełka, tradycyjnym kolana i wiele innych smakołyków. Wszystkie produkty są dostarczane w Staropramen projektu – lekki lager 10 i 12, czarne piwo Celt, tętniące życiem Velvet, Garnet piwo zawdzięcza swoją nazwę ze względu na kolor granatu, a także Hoegaarden i Stella Artois, które są również gotowane na Straropramene. Można również zamówić nefiltrovaenoe piwo. Do dzisiaj, nigdy nie spotkałem nikogo, kto był niezadowolony z wizyty w tej sieci restauracji. A ceny za naszego brata – tylko emocje!

Restauracja podpis Pilsner Urquell jest na ulicy Bilkova – jest w centrum miasta, tuż przy hotelu „Intercontinental”. Najbardziej interesujące jest to, że wcześniej w pokoju było już wspomniane „Potrefena Husa”, ale potem przeniósł się do innej lokalizacji … Ty, drogi czytelniku, prawdopodobnie tylko domyślić z nazwy, to w tym miejscu butelkowane marki piwa „Pilsner Urquell” , które nie mogą być mylone z innymi markami, ponieważ spetsifitseskoy i niepowtarzalny „goryczy.” (Nawiasem mówiąc, te linie zostały napisane przez Ciebie naprawdę, popijając z kubka to jest piwo). Jest bardzo smaczne gotowane steki, Tatar, sznycle i steki. A jednak – pierogi. Pierogi z kapustą, kluskami … bogaty, słodki. Pyszne. Dobre ceny. Menu w języku rosyjskim. Konieczne jest, aby odwiedzić jeśli jesteś w tych miejscach)))

Restauracja „Brewer House” otwarty, jeśli mnie pamięć nie myli, w 1997 roku na rogu ulic Pragi Echna i wapna, w dzielnicy Praga 2. Instytucja ta ma swój własny browar, który warzy piwo tylko do pokrycia zapotrzebowania restauracji. Kilka lat instytucja dosłownie przeżyli, t. Aby. Gęstość zaludnienia nie była wystarczająca odwiedzających. Nawet rudowłosa „Sladek” t. E. Technolog parzenia poznał klientów przy wejściu, powiedział im o pivoproizvodstva procesu … Sytuacja zmieniła się po 2000 roku, kiedy PIVDOM (jak to jest pieszczotliwie nazywany przez niektórych fanów), rozpoczął się w dużych ilościach odwiedzane przez turystów z byłego Związku Radzieckiego. Zakład oferuje wiele egzotycznych piw – pokrzywa, wiśni, kiwi, piwo szampana, jednak cały ten odprężyć … główne „trick” z browaru – jest niefiltrowane jasne i ciemne piwo. Kuchnia czeska, jak również, „zaostrzone” pod piwo – pyszne i duże porcje mięsa, kluskami i kapustą.

Restauracja „U Fleků” – uważane za najstarsze browary Pradze. Restauracja, podróżować otwarcie. Ceny są dość wysokie. Niemniej jednak wskazane jest, aby spróbować je gotowane czarne piwo o najwyższej jakości. Proszę żołądka i ogromne porcje smaczne Czech żywności. Restauracja jest również znany z tego, że to właśnie tu, w kilku chorwackich obiecujących studentów, które doprowadziły do Pragi, w restauracji „U Fleků”, pomysł, aby założyć klub piłkarski. I stało się bardzo popularne w dzisiejszych czasach Chorwacki FC Hajduk od Splitu. To wydarzenie w restauracji napisali specjalną tablicę pamiątkową.

Nowe Miasto Browar – nazwa mówi sama za siebie. Browar Nowe Miasto. Samo miasto, choć „nowa”, ale to zostało założone przez króla Karola IV w XIV wieku. Browar, oczywiście, nie było to miejsce znacznie później. Jak piwo tam i smaczne, a jedzenie zbyt … Jednak, gdy autor tych wierszy próbował shortchange punkt bezczelnie. To było dość dawno, prawie 10 lat temu, ale osad pozostał, i więcej, w tym miejscu, nie jestem Walker. Odwiedź New Town Brewery, czy nie – jest to ściśle do Ciebie.

U Ferdinanda – popularny pijak, który znajduje się między Placu Wacława i głównego dworca kolejowego / pociągu. Marka piwa „Ferdinand” – produkty z miasta browaru Benešova, 50 km od Pragi, a jego nazwa to pochodzi od Franz – Ferdinand D`Este, który był ostatnim właścicielem zamku Konopiště i następca tronu austro-węgierskiej monarchii. Jednak cesarz był nie musi stać, t. I. W 1914 roku został zastrzelony przez serbski nacjonalista Gavrilo Princip w bośniackim mieście Sarajewo. To morderstwo doprowadziły do początku pierwszej wojny światowej. W miarę upływu czasu, wojna nie ustępują, a piwo jest.

Spośród nich miejsca Praga piwo, tylko Potrefena Husa – miejsce, gdzie wielka przyjemność iść i mieszkańcami, a nie turystów. To wiele mówi.

Aby być kontynuowane. W następnym numerze – wyjeżdżamy z Pragi do wielkiego tournee piwnym. Wycieczka piwo w Czechach: Krušovice, Pilsner Urquell, Eggenberg w Český Krumlov, Klashter w miejscowości Mnichovo Hradiště, Svijany, Beer Spa Chodovar vanny-. Bądź na bieżąco!