805 Shares 5376 views

Co zabrać z Rygi do daru do przyjaciół i krewnych?

Ryga – piękne miasto, które co roku odbywają się ogromną liczbę turystów. Wizyty w Rydze, wielu zastanawia się, co kupić ich bliskich jako pamiątkę. Po tym wszystkim, byłoby pożądane, aby prezent był bardzo kolorowy i użyteczne. Dzisiaj dowiemy się, co zabrać ze sobą z Rygi przekazać nastrój tego miasta i proszę kogoś bliskiego.


W skrócie, to na pamiątkę można użyć dowolny produkt, który jest wykonany na Łotwie. Fakt, że lokalni producenci, niezależnie od skali ich produkcji, są bardzo wrażliwe na jakość i wyjątkowość swoich produktów. Tak więc odpowiedź na pytanie, co może być wniesiona z Rygi, nie jest skomplikowana. Pozostaje tylko zrozumieć, co wybrać z niezliczonej ilości oferowanych produktów. I zajmować się łatwiej było patrzeć najczęstszych towarów pamiątkami Ryga.

bursztyn

Bursztyn w Rydze i innych miastach Łotwy jest bardzo popularny wśród zarówno dla mieszkańców i turystów. W sklepach z biżuterią i ulicznych straganach można znaleźć szeroki asortyment wyrobów z bursztynu: pierścionki, kolczyki, naszyjniki, broszki, malarstwa, magnesy, koralików i innych. Pospiesz się z wyborem nie warto, zwłaszcza jeśli chcesz kupić coś niezwykłego. Fakt, że lwia towarów „opieczętowane” przez jednego wzoru. Dlatego też, na pierwszy rzut oka, to wyjątkowy produkt, najprawdopodobniej, będzie można spotkać niemal wszystkich podajników. Naprawdę uważane oryginalne wyroby z bursztynu niezwykłych barw i odcieni: czerwonego, zielonego i jeśli masz szczęście, czarny. Takie dekoracje i są droższe.

srebrny

Srebra w Rydze reprezentowane również w dużej ilości. Lokalnych jubilerów są gotowi stworzyć dekorację tego metalu. Najczęściej są one prowadzone w tradycyjnym stylu. Ogromna popularność pierścienia „Namejs”, który, zgodnie z posagu, to przynosi szczęście.

len

wędkarstwo len jest jednym z najstarszych na Łotwie. W związku z tym dziełem miejscowych tkaczy zawsze był znany z doskonałej jakości. A oni wymyślili swój własny sposób splot tkaniny lniane. Asortyment wyrobów lnianych jest bardzo szeroki: jakieś ubrania, pościel, ręczniki, ręczniki i tak dalej. Lokalne lniane obrusy i narzuty są uznawane za dzieła sztuki.

skórzany

Innym materiałem, z którego miejscowi rzemieślnicy umiejętnie tworzyć te arcydzieła. Skóra robi wiele przydatnych rzeczy, z zakładek, a kończąc Casey. W ostatnich latach, lokalni projektanci zaczęli łączyć ze skóry z bursztynu i srebra. Podobne artykuły na pewno nie kupisz nigdzie indziej.

ceramika

Niewiele osób wie, ale ceramiki na Łotwie pojawił się w X wieku. Do tej pory nie pielęgnować i szanować tradycyjnych technik garncarskich. Wybór ceramiki w Rydze jest bardzo obszerna. Wielu artystów wciąż tworząc własne produkty nie są w fabrykach i warsztatach w domu, paląc je w małych piecach. Niezależnie od tego, czy produkt jest przeszklone, może być bezpiecznie stosowany zgodnie z jego przeznaczeniem, a nie tylko jako pamiątka.

drewno

Mówiąc o tym, co można wnieść od Rygi jako dar, nie wspominając o słupek. przetwórstwo drewna stosuje się tu również do rękodzieła. To pamiątka nie będzie zbierać kurz na półce, bo niezawodna jakość pozwala na bezpieczne używanie w życiu codziennym. Szczególną uwagę przywiązuje się do produkcji drewnianych zabawek dla dzieci. Są one wykonane w całości z miejscowego drewna, co do zasady, dębu, klonu i jesionu. Wszystkie zabawki są czyste i pomalowane tylko nieszkodliwe barwniki. W Rydze, można kupić zabawki dla dzieci w każdym wieku, począwszy od najmniejszych, a skończywszy na nastolatków. Tak więc, jeśli uważasz, że przyniesie z Rygi na prezent dla dzieci, należy udać się do sklepu drewnianych produktów.

dzianina

Łotewski dzianina zawsze była piękna i wysokiej jakości. Wielu przedstawicieli starszego pokolenia będą pamiętać, jak w czasach ich młodości słynęła jersey, nabyte w krajach bałtyckich. W miarę upływu czasu, moda zmieniła, ale pozostał niezmieniony stan łotewskiej mistrzów. Myśląc o tym, co przyniesie z Rygi, wybrał koszulkę, zalecamy, aby zwracać szczególną uwagę na takich marek: Vaide, ogrów Trikotaza i Magnolica.

monety

Na początku 2014 roku w łotewskich łatów w miejscu i przyszedł centymów euro i centach. Waluta krajowa jest w obiegu od 1993 roku i pozostawił wiele jubileuszowych i okolicznościowych monet, których cena rośnie z każdym rokiem. Wśród nich jest zapewnienie takiego: srebrny talerz z wizerunkiem łososia, monety dedykowane do hanzeatyckiego miasta, kwadratowe monety, „kamień łaciński”, w którym metal jest połączony z granitu i „Amber Coin” – pancerz z kawałkiem bursztynu.

kosmetyki

Na Łotwie istnieje kilka firm, które produkują kosmetyki naturalne doskonałej jakości. Najbardziej znanym z nich – Dzintars. Firma istnieje od końca 19 wieku. Jej produkty są szeroko reprezentowane w Rydze, ale największy wybór czeka na was w wyspecjalizowanych sklepach. Wśród asortymencie firmy można spotkać duchy smaków znanych przez kilka stuleci. Wśród nich należy wskazać: „Tajemnica Rizhanka”, „Być może”, „Pani Walewska”, „Jurmala” i „Nadawca”. Jeśli nie lubisz retro zapachy można wybrać coś z naszej duży wybór nowych piosenek. Oprócz perfum, firma oferuje szeroką gamę wysokiej jakości produktów do pielęgnacji skóry i pielęgnacji włosów, a także Biokosmetyki i kosmetyków.

Kontynuując rozmowę o tym, co przyniesie z Rygi, nie możemy ignorować kulinarne pamiątki. Rozważmy najczęstsze z nich.

czekolada

Jedną z wizytówek Łotwa rozpatrywanych produktów fabryki wyrobów czekoladowych Laima. Niektórzy smakosze twierdzą, że łotewski czekolada jest podobna w smaku do belgijskiego. W Rydze, można kupić wiele odmian słodyczy i czekolady, a także inne ekskluzywne słodycze. Po pierwsze, to cukierek z czarnym Riga balsam. Po drugie, ptasie mleczko, który nadal jest wykonana z naturalnego przecieru jabłkowego. I po trzecie, słodycze „Biedronka” ich krówki. Jako farsz do tych czekoladek są wykorzystywane rodzynki, mak, żurawiny, cynamonu i więcej.

szproty

Wielu ludzi myśli o tym, co przyniesie z Rygi, natychmiast pomyśleć o szprotów. Te małe złota ryba z aromatem dymu przez długi czas już zdobył status krajowej marki na Łotwie. Są one wykonane przez łotewskie szproty wędzone w dymie olchowego. Nie są one impregnowane tzw płynnego dymu, więc mają niepowtarzalny smak. Najlepszy na rynku jest uważany za firmową szproty Brivais Vilnis.

ser

Co zabrać ze Ryga smakoszy? Oczywiście, ser! Łotwa wydała ogromną ilość sera. Jeśli przyjedziesz do Rygi podczas festiwalu „Day serów” lub święto „Midsummer”, można zapoznać się z różnorodnością łotewskiej sera. Oprócz zwykłych odmian „Dutch”, produkowany jest pół-miękki, miękki i twaróg. Festiwal „Ligo” należy traktować to ser „Yanyu”, do którego dodaje się kminku. Zaleca się również, aby wypróbować różne „Vitolberga”, który pojawił się stosunkowo niedawno i jeszcze nie udało się wygrać nasz rynek. Łotwa produkuje ser kozi, że jakość nie jest gorsza od słynnych odmian europejskich. Osoby podróżujące do Rygi, zaleca się również, aby spróbować „kule śnieżne” – niezwykły łotewski produktów sera i przypraw.

piwo

Łotwa ma swoje tradycje warzenia piwa, które przetrwały do dnia dzisiejszego. Każdy, kto skosztował łotewski piwa, powiedział jej wysoką jakość i bogaty smak. Piwo na Łotwie jest dostępny dosłownie wszędzie. Tutaj istnieje wiele małych i dużych browar. Które piwo do wyboru – to nasza wspólna sprawa. Ci, którzy są zobowiązani do klasycznego piwa, piwo jest zalecane, w której artysta ma konsole Senču. W dosłownym tłumaczeniu brzmi jak „przodków piwa.” W lekkiego piwa w tytule powinno być słowo Gaišais, w ciemności – Tumšais. Łotewski odmiany piwa jest wiele. Najbardziej imponujące piwo warzone na żywo w małych browarach.

wędzone jedzenie

Wracając do pytania: „Co zabrać z Rygi produktów” Wędzone na Łotwie są tak popularne, że nie przyznano statusu krajowego produktu. Najczęściej są one przedstawiane z wieprzowiny i kurczaka. Jednak, pojechaliśmy do centrum rynku, można zobaczyć dużo więcej rodzajów wędzonych produktów. Domowe kiełbasy, w którym nie ma nic oprócz tego mięsa, tłuszczu i przypraw, będzie wielka pamiątka dla gościnnej Rydze. To samo można powiedzieć o polędwicy wieprzowej, kotlet, uszy wieprzowe, golonka i innych potraw.

Szczególne miejsce w sklepach mięsnych przeznaczonych dla kur. Wędzone skrzydełka kurczaka, szynka i są ułożone w dużej piramidy. Również popularne są rolki z kurczaka wędzone na zimno lub gorąco. Każda rodzina własnymi marynaty i pali mięsa, dzięki czemu zakres jest bardzo szeroki. Jeśli chcesz kupić wędzone jako dar, to lepiej, aby wybrać jeden z tych, które są przygotowywane przez wędzona na zimno. Takie mięso jest lepsze do przechowywania i przenoszenia drogi.

balsam

Jeszcze nie zdecydowaliśmy, co przyniesie z Rygi? Opinii pokazują, że wszechstronny i bardzo przydatny upominek jest słynny balsam. Riga balsam pierwszy zadeklarował w 1752 roku, kiedy mieszkaniec, farmaceuta Abram Kuntse, cudowny przepis wymyślony i zbudowany na nią balsam. Napój ten ma brązowo-czarny kolor i ma gorzki smak, który można prześledzić w różnych ziół. Ten przepis jest tajemnicą, wiadomo tylko, że składa się z 24 składników. Wśród nich jest naprawdę brzozy nerek, kwiatów lipy, imbir, maliny i korzeń kozłka. Napój zawsze przechodzi długą starzenia w dębowych beczkach. Na właściwości lecznicze Riga balsam cały świat wie. W tym samym czasie została ona przyznana przez Katarzynę II, Sharl De Goll, królowej Elżbiety II i wielu przedstawicieli elity Kremla. Kup Riga balsam może być w każdym supermarkecie w Rydze, ale to lepiej idź do niego w pro shop.

wniosek

Dziś dokonaliśmy przeglądu najbardziej interesujące i barwne pamiątki z Rygi. Co zabrać swoich bliskich, ty decydujesz. Ryga – jest to bardzo ciekawy, niepowtarzalny i rozwinięte miasto, więc pamięć o nim musi być przechowywany w coś więcej niż banalne magnes na lodówkę. W Rydze, a także w innych miastach Łotwy, sprzedaż produktów na terenie całego kraju. Więc powyższe pamiątki odpowiednie dla tych, którzy obawiają się, na przykład, na pytanie: „Co zabrać ze Rydze i Jurmala?”.