471 Shares 1593 views

Guma do "Gazeli": rozmiar 185/75 r16c. Opony zimowe na "Gazelle"

Ile na drogach samochodów. Ale bardziej dla nich opony. Dotyczy to samochodów osobowych, ale właściciele "Gazeli" stają przed problemem wyboru dobrego i jakościowego obuwia dla "konia". "Gazelle" to maszyna robocza przeznaczona do przewozu rzeczy lub osób. Aby właściwie wybrać gumę, musisz opierać się na odległości, jaką będzie jeździł samochód i co nosić.


Wymiary gumy dla "Gazelle"

Wprowadzenie centrum opon do zakupu kauczuku na "Gazelle", możesz zobaczyć wiele opcji ich wielkości. Standardowe opony na "Gazelle" – rozmiar 185/75 R16 i 175/80 R16. Ale nie fakt, że masz standardowe tarcze, mogą być szersze, należy rozważyć opcje rozmiaru 195 i 205. Rozmiar gumy na "Gazelle-Next" to 185/75 R-16. Możesz umieścić i 175/80, również szesnaście-calowy. Wielkość kauczuku w klasie biznesowej "Gazelle" nie różni się, może 185/75, 175/80.

Co oznacza litera "C" w kauczuku?

Dla niewiedzącej osoby, numery i litery w autobusie nic nie mówią, a on będzie kierowany przez radę sprzedającego. Ale aby prawidłowo dobrać opony do "Gazeli", rozmiar – nie jedyny parametr, który musi być spełniony. Na początek warto zbadać, co oznacza oznaczony literę "C". Jeśli w gumowym etykiecie znajduje się ten list, oznacza to, że opona ma wzmocniony przewód. Taki przewód jest konieczny, aby zapewnić, że podczas transportu towarów na kole nie ma "przepukliny" – wybrzuszenia opony, spowodowanej przerwaniem przewodu. Tak więc idealnym kauczukiem dla "Gazelle" jest 185/75 R16C. Wzmocnione opony będą kosztować trochę więcej niż zwykle, ale lepiej je przepłacić i jeździć spokojnie.

Dekodowanie oznakowania opony

Z literą "C" wymyślono, ale nadal jest wiele niezrozumiałych. Co to jest kauczuk w Gazelle? Rozmiar wynosi 185/75 R16C: 185 to szerokość opony, mierzona w milimetrach; 75 oznacza wysokość profilu, jako procent szerokości bieżnika, to znaczy wysokość wynosi siedemdziesiąt pięć procent sto osiemdziesiąt pięć milimetrów; Litera R oznacza konstrukcję promieniową kielicha opony (obecnie jest rzadko spotykana kolejna konstrukcja, a promień jest uznawany za najbardziej trwały i trwały); 16 to średnica (nie promień, jak wielu uważa) koła w calach.

Przy wyborze kauczuku "Gazelle" zwróć uwagę na indeks prędkości. W tym pojeździe będzie to wskazywać literą N (do stu czterdziestu kilometrów na godzinę), P (prędkość maksymalna 150 km / h) i prędkość – Q do sto sześćdziesiąt kilometrów. Wskaźnik szybkości mówi, wraz z rozwojem jaka maksymalna prędkość ta kompozycja kauczuku zacznie się nagrzewać, a co za tym idzie zużywa się. Indeks zdolności podnoszenia "Gazelle" wynosi od 98 do 104 dla podwójnych kół tylnej osi i 96-102 dla opon na przedniej osi. Obraz płatka śniegu mówi, że jest zimową oponą na "Gazelle", a kropla jest letnią oponą. Liczby te pokazano po numerach 6, 5, 4, 3, 2. Dane liczbowe wskazują na zużycie – pozostała część użytecznej bieżnika. Zaleca się wymianę gumy, gdy rysunek 3 zniknie. Po usunięciu tego rysunku nie zaleca się używania opony, ponieważ jego właściwości sprzęgła ulegają utracie. Działanie takiej gumy jest niebezpieczne.

Opony zimowe na "Gazelle"

Na kołach ciężarówek zimą łańcuchy są zapięte, w samochodach jest wiele opon do opon, a jaki rodzaj gumy umieścić na lekkiej ciężarówce, np. "Gazelle"? Jest wariant wyprofilowanej gumy. Rozważ modele budżetowe, ponieważ cena jest głównym czynnikiem przy wyborze gumy do maszyny roboczej.

Najbardziej popularną oponą zimową na "Gazelle" – "Kama Euro 520" – opona produkowana w Rosji. Ta opona wykazała się z dobrej strony podczas przechodzenia przez pokrycie śniegu, dobrze się zachowywała na lodzie. Z minuses – shumnovata, ale to jest normalne dla zimą studded gumy. Kosztuje około trzech tysięcy rubli. Jeśli pozwala na to budżet, można kupić droższy kauczuk, ale czasami jest bardziej jakościowy i trwały. Ten Nokian Cargo C jest fińską marką wyprodukowaną w Rosji. Wszystkie wskaźniki – jazda na lodzie i śniegu, na mokrym śniegu, poruszanie się po luzach, wyraźne wejście na kolejkę, hamowanie w ekstremalnych warunkach i zaczynające się na śliskiej nawierzchni – pięć plus. Zaskakująco cicho, w porównaniu z innymi opcjami. Jest taka przyjemność około pięciu tysięcy.

Letnie opony dla "Gazelle"

Wiele gazeli ze wszystkich letnich wersji gumy preferuje "Kama Flame" – jest to najczęściej kupowana rosyjska kauczuk na "Gazelle". Rozmiar – 185/75 R16C – zalecany do instalacji w "Gazelle" przez rosyjskich producentów. Większość kierowców używa Flame jako opcji all-season w lecie i na zimę. Chociaż warto oznaczyć M + S (brud i śnieg), ale użyj tego kauczuku jest latem, jesienią i wiosną. Warto "Kama" około trzech tysięcy rubli. Tigar Cargo Speed – testowane opony letnie. Jest przeznaczony do transportu lekkich ciężarówek. Wzmocniony metalowym podwójnym kordem, posiada ochraniacz, który łatwo oczyszcza z brudu, dobrze rozdziela wodę. Idealny do stosowania na terenach wiejskich, gdzie występują ubogie powierzchnie. Voltyre – rosyjska kauczuk, gorsza jakościowo i drożdże "Kame" i Tigar. Maksymalna prędkość wynosi zaledwie sto czterdzieści kilometrów, a nośność nie przekracza ośmiuset kilogramów. Warto, mniej więcej, jako "Kama".

Opony całoroczne dla "Gazele"

Ponownie w rankingu najpopularniejszej gumy pierwsze miejsce trafia do "Kame". Całoroczną wersją tej firmy jest "Kama 218". Jest produkowany w wersji komorowej i bezszczotkowej. Wzór bieżnika jest asymetryczny, składa się z oddzielnych dużych bloków, co umożliwia równomierne rozłożenie obciążenia i nacisku na oponę, zwiększając jej zużycie. Poziom hałasu jest minimalny, zapewnia to komfortową jazdę. Kauczuk ten może być używany w lecie i łagodnej zimy (a nie na rzepach). Cena za dwieście i osiemnaście "Kama" będzie mile zaskoczona właścicielami dużych parkingów "Gazele" – trzy i pół tysiąca. W związku z tym nie ma potrzeby wydawania dużych sum na sezonowy remont dużej liczby maszyn.

Jakiego rodzaju kauczuk wkłada się w "Gazelle"?

Właściciele "Gazeli" są zainteresowani kwestią, czy warto mieć dwa zestawy opon – zimą i latem. Oczywiście, że warto. Wielu uważa, że załadowany samochód i tak dobrze utrzyma drogę. Są jednak różne sytuacje – lód, śnieg. Opony całoroczne nie nadają się do ciężkich zim, są popularne tylko w południowych miastach, gdzie zimą panuje wilgoć i brud. Zimowe opony powinny mieć ciernie, aby przylgnąć do lodu i przejść przez śnieg. Opony letnie powinny mieć dobre właściwości wodoodporne. Te dodatkowe listwy i szerokie drenaż. Czynna w sezonie kauczuk latem w wysokiej temperaturze pogarsza się, a to jest dodatkowy koszt i zagrożenie na drodze. "Gazelle" – ten sam transport, konieczne jest dbanie o nie tylko wymianę cieczy, ale także o terminowe wymianę kół. To przede wszystkim bezpieczeństwo, bezpieczeństwo innych użytkowników dróg, bezpieczeństwo ładunku i oszczędność pieniędzy.