89 Shares 2658 views

Jaki jest kanion? Najsłynniejsze kaniony świata

Kaniony – to miejsca, które przyciągają turystów z całego świata. Jednak nie każdy wie o osobliwości ich pochodzenia. Dlaczego kaniony są tak samo interesujące dla miłośników naturalnych krajobrazów i emocji? Co kaniony zyskał największą popularnością wśród turystów? Pierwsze rzeczy pierwsze.


Jaki jest kanion? Jak kaniony?

Canyon – dolina rzeki o wysokich i stromych brzegach. Zwykle sama rzeka odbywa się na dole. Ale istnieje inny rodzaj kanionu, gdzie dno nie jest zajęta na koryto rzeki, czy nie są one w pełni zajmowane. Ten typ nazywany jest wąwóz kanion. Pojawiają się one w wyniku erozji gleby i stanowią rodzaj awarii w stromych górach.

Czasami kaniony utworzona z powodu erozji gleby, czasami przyczyną ich występowania jest ruch dużych zbiorników naziemnych. Duża liczba kaniony znajdują się w Stanach Zjednoczonych. Na przykład, jest Grand Canyon, który wiele lat temu powstała w zgodzie z rzeki Colorado.

Aktywny wypoczynek na terytorium kanionach

Prosta odpowiedź na pytanie: „Jaki jest kanion” może brzmieć tak: tej doliny o stromych ścianach. Z wieloma recesji, przekroje pionowe i wodospadów w całej przestrzeni wieków stopniowo tworzy niezwykle piękne naturalne krajobrazy. Dla zainteresowanych w zajęciach rekreacyjnych, świetny pomysł może służyć taką samą formę jak canyoning. Ten rodzaj aktywności łączy spaceru szybko w dół liny, nurkowanie, przesuwane. W tej kampanii, można odkryć wszystkie sekrety majestatyczne kaniony rzek.

Jak Izraelczycy pobili słowo „kanion”

Jednak pytanie: „Jaki jest kanion” kilku odpowiedzi może być udzielona. Na przykład, jednym z największych centrów handlowych na Bliskim Wschodzie jest tak zwany „Grand Canyon”. Na powierzchni około 200 tys. M. m jest ogromna liczba placówek. Jest parking i oraz park rozrywki dla dzieci i mnóstwo restauracji. Jednakże, w tytule „Grand Canyon” ostatnie słowo ma podwójne znaczenie. Fakt, że hebrajskie słowo „kanion” oznacza miejsce, gdzie dokonać zakupu.

Ale Izraelczycy wykazały ich poczucie humoru, jest gospodarzem największego centrum handlowego w tym kanionie. Wąwóz, gdzie kompleks położony jest pomiędzy dzielnicami Haifa Ramot Sapira i Neve Shean. Dlatego prosty człowiek z ulicy jest bardzo trudna do oszacowania wielkości centrum handlowym, patrząc na niego z zewnątrz. A wejście do „Grand Canyon” jest w rzeczywistości znajduje się na najwyższym piętrze.

Zdumiewająca Antelope Canyon

W południowo-zachodniej części Ameryki znajduje się jeden z najpiękniejszych tworów przyrody, w pełni zgodne z ideą, że ten kanion. Zdjęcie z jego imponująca jest wdzięczne linie ulgi w skałach, tworząc dziwaczne zawirowania, które są oświetlone przez światło penetrujące głęboko. Sunlight w Antelope Canyon staje się prawdziwie magiczne konotacje. Silne wiatry i woda od wieków są obrabiane z miejscowego czerwonego piaskowca jego kapryśny grafiki. Kiedy w tej dziedzinie są ulewne deszcze – i zdarza się raz na kilka lat – Antelope Canyon jest zalany wodą.

Aby odwiedzić Antelope Canyon, trzeba wynająć przewodnika i zapłacić za wejście do terytorium Indian. Najlepszy czas, aby odwiedzić ten zakład jest uważany za w marcu-kwietniu i październiku-listopadzie. To właśnie wtedy w głębi kanionu otrzyma maksymalną ilość światła słonecznego docierającego do dna, i wygląda na to magiczne świecące pałacu.

Jednak głównym niebezpieczeństwem, które może czyhają na odwiedzających Antelope Canyon – pada. Podczas wizyty, nawet w odległym odległość powinna być bez deszczu – woda może zalać podstawy kanion nagle i niemal niezauważalnie.

Tsangpo Canyon w Tybecie

Klasycznym przykładem, które są często używane, próbując wyjaśnić, co kanion jest Tsangpo w Tybecie. Jego głębokość wynosi około sześciu tysięcy metrów, a długość. – rzędu 500 km. Wąwóz inny niezwykły kształt w formie podkowy. Góry, które otaczają Tsangpo Canyon, niezwykle wysoka – ich wierzchołki boli chmurę. Wspinaczka tutaj tylko przez doświadczonych i profesjonalnych wspinaczy. Na południowym zboczu góry jest Namcze Barwa, którego wysokość wynosi około 7780 m.

Na dnie kanionu nadal występuje dawnej rzeki Tsangpo. Szerokość kanału w jego najwęższym przestrzeni wynosi około 80 metrów, ale z lotu ptaka Tsingpo wydaje ledwo dostrzegalnego wstęga. Dzięki rozwojowi nauki współczesnego człowieka można zbadać z wysokości tych naturalnych zjawisk, które wcześniej inspirowane strach. Nauka badająca naturę systemu, dać odpowiedzi i stwierdzenia dotyczące faktu, że taki kaniony. Geografia, biologia, hydrologia, geologia, meteorologia, mineralogii, topografia i geologii – w każdym z tych obszarów wiedzy można znaleźć przed nami termin.

Słowo „kanion” w terminologii komputerowej

Warto zauważyć, że rozważamy słowo jest używane w obszarze daleko od geografii. Na przykład, termin komputer „Canyon” oznacza procesory Intel Device Canyon rodzinę. Na pytanie „co jest kaniony w płytach” jest mało prawdopodobne, aby być wysłuchanym poprawnie. Po Sama Canyon to typ płyty głównej – jeden z najbardziej popularnych, według wielu ekspertów.