180 Shares 6893 views

Koreański Historia motocykli i popularność

Koreańskie roboty motocykle są szacowane jako tańszych analogi japońskim. Ale stosunek jakości do ceny i jakości tych produktów nie zawsze jest zrównoważone. Charakterystyka motocykli i ATV kraju bliskich japońskich modeli. Jednak, ten ostatni jest znacznie wyższa reputacja na rynku.

tomy silników motocyklowych produkowane w Korei, osiągając 650 „kostki”, które zależy od klasy modelu. Najbardziej przyciąga uwagę fanów jazdy na dwóch kołach i mocny jasny Streetfighter, które są dość łatwe w obsłudze i utrzymaniu.

Hyosung

Koreańska firma Hyosung, która produkuje 70% technologii motocykla Korei, powstała w 1979 roku. Główna siedziba firmy znajduje się w mieście Changwon. Niespodziewanie, w kraju, gdzie dwa-Wheeler bardziej popularne czterokołowy, Hyosung jest jedynym dużym producentem żelaza „konie”.

Aż do 1986 roku, firma Hyosung był znany tylko na rynku krajowym Korei Południowej. Sytuacja zmieniła się po podpisana została umowa z japońską grupą Suzuki. Od tej chwili produkty firmy stała się bardziej popularna na arenie światowej. Wraz z wydaniem modelu Hyosung Cruise 125 koreańskich motocykle zaczęły pojawiać się w Europie. Do tej pory Europejczycy o nich i nie słyszał.

Pierwszy model koreańskiej Cruise został uznany za sukces i zrodził całą rodzinę motocykli, ale nie wszystkie z nich stały się powszechne. W 2008 roku firma została wchłonięta przez dużych gospodarstw i zmienił jego nazwę. Teraz te motocykle i quady koreańskie są produkowane pod znakiem S & T Motors. Jakość produktu nie ma wpływu, a w ogóle to jest na odpowiednim poziomie. W produkcji setek zapracowanych profesjonalistów, a owoce ich pracy dostępne w kilkudziesięciu państwach są. Wśród produkowanych urządzeń posiada zarówno drogowego i podróżowania, koreański motocykle motocross. Dlatego grupy docelowej firmy jest bardzo szeroki.

Daelim

Poza Hyosung, Korea marki popularny motocykl Daelim. Jest to kolejny dość dobrze znana marka krajowa. Troska Daelim przemysłowa powstała w 1939 roku i jest zaangażowana w szereg działań, od budowy i produkcji różnych urządzeń. Między innymi firma produkuje motocykle następujących klas:

  • krążowniki;
  • wzorce ruchu;
  • śmigłowce.

W 1978 roku grupa Daelim podpisał kontrakt z japońską marką Honda, a na początku lat 90-tych produkty firmy weszły na rynek europejski, ale nigdy nie był w stanie zdobyć przyczółek tam dobrze. W tym samym czasie rozpoczęła się pewnego rodzaju konkurencji w prędkości pomiędzy Suzuki i Honda, korporacje próbowały stworzyć idealny rower. Biorąc pod uwagę, że obie marki mają kontrakty z koreańskich firm, jak już wspomniano powyżej, te wydarzenia miały miejsce w tym kraju. Po Honda końcu stracił na światowej scenie w późnych latach 90-tych, firma przestała inwestujemy w Daelim. Od tego czasu sprzedaż koreańskiego koncernu spadł i Hyosung ostatecznie ustalone jako lidera na rynku krajowym.

Daelim obecnie zajmuje drugie miejsce w Korei do produkcji motocykli. Kraju, są one popytu, ale praktycznie nie eksportowane za granicę. Hyosung, być może jedyną marką w Korei, którego „konie żelaza” stosunkowo dobry kupować za granicą.

Również motocykle produkowane znanych marek samochodów, takich jak Kia i Hyundai. Jednak są one znane tylko na rynku krajowym. Ale istnieje duże zapotrzebowanie nie używać, ponieważ firmy te są bardziej wyspecjalizowane w samochodach. Być może jest to wszystkie motocykle, które są dostępne w Korei Południowej.

rozpiętość

W byłych republikach radzieckich koreańskich motocykle nie są popularne. Korzystne są na ogół podane do swoich japońskich konkurentów. Dla pieniędzy, które proszą o koreańskiej technologii, można kupić japońską jednostkę, w żaden sposób nie gorszej jakości. Koreańskie motocykli w Moskwie, można również spotkać nie tak często. mieszkańców stolicy dać pierwszeństwo markowych modeli japońskich obawy. Jednak motocykl Hyosung koreański czasami może być postrzegane z niektórych Moskwie biker-kolektor. W odniesieniu do rosyjskiego lądu, wciąż czuć krajowy „Izhi” i „Ural” z „Yavami”. Jednak w dużych miastach zaczynają wchodzić w modzie chińskich skuterów.

Nie tak smutno

Oczywiście, jakość „Koreańczyków” poprawie z roku na rok. Jednak do tej pory, że nie można nazwać godnymi konkurentów motocykle z Japonii. Gdyby nie były zawyżone ceny koreańskiej technologii, byłoby szybko zastąpiono tańszym chińskim rynku.

Podsumowanie: Koreańska motocykle można kupić, jeśli nie można pozwolić sobie na używanych modeli japońskich. Możliwe jest również dla nich, aby ćwiczyć, jeśli początkujący jeździec nie ma doświadczenia w prowadzeniu niektórych klas „konie żelaza”, w szczególności opcji sportowych.