130 Shares 8413 views

Raisa Pietrowna Smetanina – duma nartach

Raisa Pietrowna Smetanina – radziecki narciarz, pięciokrotny mistrz olimpijski. Powtarzające się mistrz ZSRR i świata. Zdobył ponad 20 medali na różnych dystansach. W 1993 roku w Paryżu, dostała nagrodę „Fair Play” dla godnego przykład swoją sportową karierę.

dzieciństwo

Raisa Pietrowna Smetanina (patrz zdjęcie. Poniżej) urodził się we wsi Mohcha (Republika Komi) w 1952 roku. Rodzice przyszli pasterze mistrz były dziedziczne.

Dziewczyna szybko dostosować się do życia i zakochał się w całym moim tundry serca, jej powietrza i wielkich otwartych przestrzeni, spokoju, błękitnych jezior … gdzie odzyskała niezależność, spokój, umiejętność pozbyć samotność – narciarz wiecznego towarzysza w walce o odległości.

Smets rodzina składała się z pięciu braci: Ivan Ilya, Gennady Fedorov Vladimir – i dwie siostry: Olgi i Raju. Od wczesnego dzieciństwa uczono jazdy na nartach jak w tundrze, która była głównym środkiem transportu. Narciarstwo wydanych i nadszedł czas, kiedy wpadł w ręce Raisa.

Terytorium Północne żył aktywne życie sportowe. Dwóch dyrektorów szkół lokalnych byli wielkimi fanami wyścigów na nartach i regularnie organizowanych imprez dla dzieci, jak i filmowanie tego filmu. W weekendy, regularnie odwiedzali się wzajemnie i wymieniać wskazówki, poszukuje nowych metod szkoleniowych. Ich entuzjazm mogli zapalić nie tylko dzieci, szkoły, ale także dzieci z całego regionu.

Pierwsze konkursy i edukacja

Po raz pierwszy Rice wygrał PECZORA w Junior Championship republiki. Ona zajęła drugie miejsce. Po szkole Smetanina Raisa Pietrowna przeniesiony do Syktywkaru o dopuszczenie do Kolegium nauczycieli. Tam poznała swojego pierwszego trenera – Germanom Haritonovym – i zaczął się poważnie zaangażować się w nartach. Po ukończeniu studiów w 1970 roku, Raisa wziął społeczeństwo sportowy „żniwa” jako członek drużyny narodowej.

Początki kariery

W 1971 Raisa Pietrowna Smetanina zawarte trener ZSRR na liście kandydatów do udziału w olimpiadzie.

Najtrudniejszym dla sportowca było w 1972 roku, kiedy to, aby nauczyć się wszystkich sztuczek nartach, pracujący pod kątem zużycia. Jej trenerem był Wiktor Iwanow, i zadbał o kobiecie Galina Kulakov. Ze względu na to, Raisa pokazał dobre wyniki, zajmując w klasyfikacji krajowej trzecie miejsce (5 i 10 km.).

pierwszy złoty

1974 przyniósł pierwszy złoty medal sportowca. Raisa Pietrowna Smetanina wygrał w przekaźniku drużyny na Mistrzostwach Świata w Falun. Na Igrzyskach Olimpijskich w Innsbrucku w radzieckiej reprezentacji było uciążliwe. Galina Kułakow nie mógł prowadzić drużynę do względów zdrowotnych. Jego miejsce zajął Smetanin.

Pięć-km odległość młody narciarz był genialny, ale stracił złoty Helene tech, dając jej tylko sekundę. Rice odbyła się z pracą trenera o błędach i opracowała strategię na następny wyścig. To przyniosło owoce i Smetanin udało się ominąć wszystkich konkurentów na dziesiątej wyścigu. Skutkować Olimpiada – dwa złote i jeden srebrny medal.

nowych zwycięstw

Na igrzyskach olimpijskich w 1980 roku Smetanina Raisa Pietrowna weszły do historii narciarstwa jako pierwszy zawodnik, dwa razy zdobył podium w konkursie indywidualnym. W 1982 World Cup sportowiec zdobył złoty medal na dystansie 20 kilometrów, stając się tylko radziecki narciarz, który wszedł do sześciu najlepszych.

XIV Olimpiada koronowany także z sukcesu Raisa. Zdobyła dwa srebrne medale (10 i 20 km.). A World Cup w 1985 roku przyniósł w swoim skarbcu złota (przekaźnik).

1988 Olympics roku też można uznać za sukces. W dziesiątej wyścigu Raisa zdobył srebro, a dwudziestu kilometrów zdobyła brąz. Wtedy udało się wziąć podium i innych naszych narciarzy – wyrazistym i Tichonow.

dzielenie się doświadczeniem

Uznając, że kariera sportowa kiedyś skończy, Raisa Pietrowna Smetanina pielęgnacja młodych sportowców z zespołu. Wzięła się wyhodowanie nowej generacji rosyjskich narciarzy. Raisa przykładem pokazał dziewczęta z tym, co wytrzymałości i ciężka praca to konieczne, aby osiągnąć swoje cele. Słynny narciarz stale prośbą szybko jak na treningach i na zawodach.

Ostatnia wygrana

W 1992 Smetanin Raisa Pietrowna, którego biografia została przedstawiona w niniejszym opracowaniu udał się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Albertville. Czterdzieści lat zawodnik pojawił się na liczbę run ski dwa. Dziesięć rasy wzięła czwarte miejsce, a w przekaźniku zdobył złoto.

Był to ostatni medal w Raisa Pietrowna karierze. Stało się symboliczny i kosztowne nagrody. Teraz to świetny zawodnik mógł przejść na emeryturę i przekazać pałeczkę młodym i obiecującym narciarza. W tamtym czasie było LOA, Vyalbe i Egorova, którzy uciekli z Raisa Pietrowna na olimpiadzie. W wywiadach, dziewczyny zawsze powtarzał, że Smetanin poczyniła ogromny wkład do narciarstwa biegowego, a liczne zwycięskiego zespołu – to tylko jej zasługa.

Za osiągnięcia sportowe Raisa Pietrowna kierownictwem republiki Komi dał jej piękny dom.