157 Shares 6003 views

Wymiana anther stawów CV niezależnie

Nie każdy właściciel samochodu wie, co to jest SHRUS. Jest to skrócona nazwa zawiasu o równych prędkościach kątowych, czyli urządzenie, za pomocą którego skrzynia biegów i silnik zachowują przyczepność, nawet jeśli ster steruje całkowicie. Dzięki temu urządzenie z napędem na przednie koło jest bardziej ekonomiczne niż klasyczny samochód.

Zużycie przegubu CV jest szczególnie wysokie, gdy kierownicę się obraca, ponieważ w tym stanie obciążenie kół zwiększa się kilkakrotnie, co może prowadzić do powstania kół z łuków samochodu. Dlatego ważna jest kompetentna wymiana SHRUS . Przede wszystkim musisz upewnić się, że pęknięte pokrywy zmieniają się wraz z upływem czasu, a środek poślizgowy jest zawsze świeży. W przeciwnym razie kropelki wody i kurzu powodują, że SHRUS nie będzie pracował po stu kilometrach.

Aby sprawdzić stan pylników, po prostu spójrz za tylne koło, po uprzednim obróceniu go do oporu. Jeśli faliste elastyczne pasmo usytuowane w centralnej części koła jest nienaruszone, to wszystko jest normalne. Jeśli nie, konieczna jest awaryjna wymiana dodatkowego żyły. Jeśli wada zostanie zignorowana, piasek i kurz wejdą do wnętrza pylnika, co spowoduje wyłączenie samego SHRUS. Podobna procedura wymiany jest również konieczna, jeśli sprężysta taśma zostanie pęknięta. Uszkodzenie złącza CV można łatwo zidentyfikować nawet bez zewnętrznej inspekcji: gdy samochód jedzie wzdłuż ostrych zakrętów, pojawia się charakterystyczny trzeszczenie. Zauważ, że w przypadku integralności anthera można długo jeździć takim "kryzysem".

Wymiana korpusu pyłu SHRUS jest przeprowadzana w następujący sposób:

1. Najpierw trzeba nabyć klucze, jeśli standardowe narzędzie nie jest odpowiednie do odkręcania nakrętek piasty. Ponadto należy zaopatrzyć się w olej dodawany do skrzyni biegów.

2. Po fazie przygotowywania można przejść do rzeczywistego procesu wymiany. Podnieś przód samochodu, zdejmij kółka, ustawiając samochód na niezawodnym podporze. Następnie zdejmij z kluczy i nasadek nakrętek. Można to zrobić tylko wtedy, gdy asystent w tym czasie zatrzyma hamulec. Następnie poluzuj nakrętki. Wymiana uszczelki pyłu SHRUSa odbywa się zgodnie ze standardowym schematem: odkręcanie śrub mocujących, całkowite odkręcanie nakrętki, odsunięcie piasty do siebie. Następnie możliwe jest odłączenie przegubu CV od łożyska i odłączenie wału napędowego od skrzyni biegów. Procedura ta jest przeprowadzana na trzy sposoby.

Jeśli musisz wymienić anther, procedura najlepiej jest rozpocząć od końca wału, po demontażu wewnętrznego zawiasu. Najpierw zdejmij but z zawiasu, a następnie trzy łożyska. Następującymi elementami do demontażu są pierścień ustalający i statyw. Dopiero potem możliwe jest demontaż anthera zewnętrznego zawiasu przez cały wał. Otrzymane składniki należy przepłukać, oczyścić smar i olej, a wymienione części zastąpić nowymi.

3. Wymiana końcówki pyłu SHRUS kończy się po zainstalowaniu i zainstalowaniu wszystkich części. Zaleca się stabilizowanie wewnętrznego ciśnienia w pylnika, gdy wał napędowy jest statyczny.