786 Shares 9004 views

Wymiana hamulca tylnego колодок

Wymiana tylnych klocków hamulcowych odbywa się na rowku podnośnym lub obserwacyjnym. Jednak prace można wykonać na płaskiej powierzchni.

Jak wymienić klocki hamulcowe

Przede wszystkim zdejmij koło. W kabinie pasażera należy poluzować kabel hamulca postojowego.

W niektórych przypadkach na bębnie znajduje się paciorek. Powstaje w wyniku zużycia powierzchni roboczej. W takim przypadku należy łączyć tylne klocki hamulcowe. W tym celu należy wkręcić dwie śruby kołnierza w otwory kołnierza, które są umieszczone diametralnie. Po obróceniu bębna, aż otwór w nim pasuje i otwory w przedniej stopce. Następnie włóż pręt o wymaganej średnicy.

Aby uniknąć uszkodzeń, podczas obracania koła nie należy obracać bębna za kołki prowadzące.

Następnie należy włożyć ostrze mocujące między śruby i odwrócić bęben z wysiłkiem. Górna krawędź przedniego kółka wsuwa się do cylindra.

Teraz konieczne jest połączenie otworu bębna z nakrętką mocującą na dźwigni zwalniającej.

Używając głowicy "trzynastej" z przedłużeniem lub odpowiednią rurą, należy obrócić bęben do przodu. Przesuwa górną krawędź tylnego buta wewnątrz cylindra.

Mocowanie bębna do kołnierza półosiowego odbywa się za pomocą szpilki do włosów. Są to również prowadnice do mocowania koła. Przed odkręceniem końcówek, należy nasmarować młotkiem.

Wraz z "dwunastym" kluczem pierścieniowym należy odkręcić dwa szpilki w bębnie hamulca. Zaleca się użycie wysokiej głowy lub sześciokątnego klucza (klucza). Usunięte szpilki powinny być wkręcone w gwintowane otwory bębna. W trakcie owijania kołka, opierając się o kołnierze półosiowej, bęben poruszy się.

Następnym etapem, polegającym na wymianie tylnych klocków hamulcowych po zdjęciu bębna, jest usunięcie sprężyn. Aby odłączyć górny koniec sprężyny ślimakowej, użyj śrubokręta. Po założeniu górnej krawędzi, zdejmij część. Ponownie użyj śrubokręta, należy przeciągnąć krawędź sprężyny do listwy dystansowej. Dalej spod sprężyny dociskowej należy zdjąć przednie koło. Po zdejmowaniu dolnego elementu mocującego zdejmij pierścień dystansowy.

Po zdejmowaniu tylnego koła konieczne jest odłączenie końcówki kabla hamulca postojowego od dźwigni zwalniającej.

Sprężyny zaciskowe mogą utracić elastyczność wskutek zużycia. Wymiana tylnych klocków hamulcowych może obejmować wymianę sprężyn naciskowych. Za pomocą śrubokręta należy wyciągnąć je z otworów osłonowych.

Kolejnym etapem, polegającym na wymianie tylnych klocków hamulcowych jest zwolnienie dźwigni zwalniania hamulca postojowego. Trzeba to zrobić, używając "trzynaście" klucza do odkręcania nakrętki w celu zamocowania dźwigni odblokowującej, jednocześnie trzymając specjalną śrubę za obrót za pomocą klucza "na siedemnaście".

Następnie usuwana jest podkładka sprężynowa, tuleja, dźwignia zwalniająca, podkładka. Następnie wykręcamy śrubę z otworu w klocku. Pożądane jest układanie elementów mocujących w sekwencji montażowej.

Wymiana tylnych klocków hamulcowych odbywa się dopiero po zanurzeniu tłoków wewnątrz cylindra koła na tej samej głębokości. Aby to zrobić delikatnie za pomocą młotka, musisz uderzyć metalową wiertarką.

Teraz montowany jest tylny but z dźwignią napędu systemu parkowania. Końcówka kabla jest zamocowana w dźwigni zwalniającej. Ponadto, wkładka jest wkładana pod sprężynę zaciskową. Następnie jest zainstalowany pas dystansowy. Następnie należy doliczyć dolne krawędzie wkładek dolną sprężyną sprzęgającą i włożyć przednią sprężynę pod sprężynę zaciskową. W górnej części tylnej części buta, za owalnym otworem, włącza się krótka krawędź górnej sprężyny dociągającej.

Po zakończeniu operacji należy wyregulować system parkowania.