612 Shares 5255 views

Lek "Terzhinan". instrukcja

Preparat „Terzhinan” ma przeciwpierwotniakowe, przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i przeciwgrzybicze. Stosowany lek miejscowo dla patologii ginekologicznych.


Mechanizm działania jest spowodowane właściwościami składników leku w nich zawartych. Składniki aktywne: ternidazol, nystatyna, siarczan neomycyny, prednizolon.

Ternidazol jest pochodną imidazolu. Składnik ma działanie trihomonatsidnym, wykazuje aktywność wobec drobnoustrojów beztlenowych.

siarczan neomycyny jest antybiotykiem dość szerokie spektrum. Zawiera substancję w grupy aminoglikozydów.

Nystatyna jest klasyfikowany jako polieny. To pokazuje, przeciwgrzybiczą aktywność antybiotyczną wobec grzybów, które wywołują kandydozy.

Prednizolon jest glukokortykoid. Składnik ma wyraźne działanie przeciwzapalne.

Preparat bazowy pomaga zachować integralność błony śluzowej pochwy i pH stabilności.

"Terzhinan" środki. aplikacja

Lek jest przepisywany na zapalenia pochwy, wywołanych przez drobnoustroje, są wrażliwe na działanie leku. Oznacza „Terzhinan” Podręcznik zaleca, że bakteryjne zapalenie pochwy, rzęsistkowica pochwy. Lek jest wskazany do pochwy wywołanych przez patogenne lub prętów chorobotwórcze roślin, grzybów Candida, jak również mieszane formy.

Medycyna „Terzhinan” instrukcja zaleca i jako środek zapobiegawczy. Tak więc, lek jest przewidziany do zapobiegania chorób ginekologicznych przed interwencji, poronienia, poród, lub przed montażem helisy diathermocoagulation szyjki macicy i przed hysterography.

Oznacza „Terzhinan” instrukcja zaleca stosowanie przed snem. Wyznaczyć z reguły jedną tabletkę pochwy. Przeciętny leczenie trwa przez dziesięć dni. Jeśli to konieczne, kurs jest przedłużony do dwudziestu dni. Miesiączka nie jest powodem do przerwania leczenia.

Tabletka „Terzhinan” Podręcznik zaleca, aby przed podaniem trzymać w wodzie przez dwadzieścia do trzydziestu sekund.

Podczas stosowania leku mogą być reakcje alergiczne. Praktyka pokazuje, że takie rzeczy są bardzo rzadkie. W rzadkich przypadkach może wystąpić również miejscowe podrażnienie, pieczenie. Zwykle działania te są obserwowane na początku leczenia, a następnie przekazać.

Wśród przeciwwskazań należy wymienić nadwrażliwość.

Preparat pozostawia się do wykorzystania w trakcie ciąży i laktacji. W tym przypadku, możliwości jego wykorzystania ustalona przez lekarza.

Leczenie powinno odbywać się po obu partnerów, aby zapobiec powtórnemu zakażeniu.

Przedawkowanie leku jest mało prawdopodobne, ze względu na niską absorpcję leku.

Klinicznie istotnych interakcji z innymi lekami zostały zidentyfikowane.

Lek przechowywać przez trzy lata w temperaturze pokojowej.

O ile jest „Terzhinan” można znaleźć w aptekach mają farmaceutów.