342 Shares 3989 views

Drenaż w medycynie: co to jest, w jaki sposób i dlaczego używać

Co to jest drenaż? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w materiałach tego artykułu. Ponadto, powiemy o tym, jak wdrożyć tę metodę Dlatego potrzebna jest praktyka lekarska i.


Przegląd

Odwadnianie w medycynie – metodę leczenia, która polega na wyświetlaniu zawartość zewnętrznych ran, owrzodzeń narządów pustych, jak i patologicznych lub naturalnych jam ciała.

Pełne i właściwe odprowadzanie wysięków może zapewnić wystarczającą odpływ i stworzyć jak najlepsze warunki do szybkiego odrzucania martwej tkanki z przejściem procesu gojenia w fazie regeneracji.

Drenaż w medycynie jest praktycznie nie ma przeciwwskazań. Nawiasem mówiąc, ta metoda jest jedną z zalet niezaprzeczalną w trakcie operacji ropne lub terapii antybiotykowej, która ma możliwość ukierunkowanych ran kontroli infekcji.

Warunki dla skutecznego odwodnienia

Aby wyprodukować skuteczny drenaż (w medycynie), eksperci określają jego charakter, wybierz najlepsze dla każdego przypadku metoda odwodnienia, a także stosowanie leków w celu przepłukania wnęk (lub mikroflory). Ważną rolę w tej praktyce odgrywa prawidłowe utrzymanie systemu odwodnienia i sterylnie.

Przy czym to zrobić?

Drenaż leku odbywa się przy użyciu szkła, gumy lub rur z tworzyw sztucznych o różnych średnicach i rozmiarach. Ponadto, czasami konieczne rękawica absolwenci specjalnie wykonanego pasek z tworzywa sztucznego, gaziki, jak również miękkie cewników i sond, które są wprowadzane do jamy rany lub odparowanie.

Jak to jest?

Fakt, że taki drenaż, to już wiem. Nie każdy jednak wie, jak wykonać tę procedurę. Należy zauważyć, że metody jego realizacji zawsze są różne, w zależności od rodzaju otrzymanych ran i używanych urządzeń. Tak więc, do leczenia ran głębokich i dużych używać drenaż gazy. W tym ropne jamy podawana kwadratowego kawałka gazy, która jest przyszyta w środku nici jedwabnej. Jej starannie prostować, a następnie objąć wszystkie boki i dno rany. Ponadto, wnęka luźno tamponiruyut stosując tampony z gazy namoczone wcześniej w hipertonicznego roztworu chlorku sodu. W ten sposób zaleca się wymieniać co 4-6 godzin, w celu uniknięcia uszkodzenia tkanek. Na końcu siatką należy usunąć z rany, ciągnąc na jedwabnej nici.

Inne metody odwadniania

Należy zauważyć, że w leczeniu ubytków ropnych gazy gąbki i absolwenci gumowe są stosowane dość rzadko. Na przykład, niedawno urządzenie generalnie nie ma właściwości ssące. To zatkane szczątków i ropy, pokryte śluzem, powodując stan zapalny otaczających tkanek.

Zatem w celu przeprowadzenia prawidłowego drenażu ran ropnych, eksperci użyciu specjalnego urządzenia ze stali rurowej. Mogą one być pojedyncze lub wielokrotne, podwójne, skomplikowane, i tak dalej.

Odwadnianie po operacji chirurgicznej ( ran) obejmuje zastosowanie rurek silikonowych. Zgodnie z jego własności sprężyste i twardości, przejrzystości, są pośrednie pomiędzy urządzeniami z polichlorku winylu i lateksu. Co więcej, są one znacznie lepsze w ich biologicznego obojętność. Fakt ten sprawia, że możliwe jest zwiększenie długości pobytu w ranach pooperacyjnych drenażowych. Należy także zauważyć, że może być wielokrotnie poddawany jałowej obróbki gorącym powietrzem i sterylizacji w autoklawie.

Wymagania dla odwodnienia

Proces ten powinien być prowadzone zgodnie ze wszystkimi ustalonymi zasadami, a mianowicie:

  1. Staranne przestrzeganie zasad aseptyki. Należą do nich zmiany lub usunięcia odwodnienia, zwłaszcza jeśli nastąpiły zmiany zapalne wokół rany. Należy zauważyć, że możliwość wnikania zakażenia w jamie redukuje się dokładnie dwa razy w ciągu dnia, jeśli stosowane jest ono zastąpione przez sterylny.
  2. przestrzenie odpływowe i ran ropnych powinien zapewnić wypływ płynu przez cały czas trwania leczenia. Po utracie środków może być przyczyną poważnych komplikacji, które podważyć wynik operacji. Zapobiec takiej sytuacji odbywa się poprzez ostrożne mocowania odwadniania bandaż, zewnętrzną osłonę, szew jedwabny, Leukoplast lub tulei kauczukowej, która jest osadzona na rurze drenażowej.
  3. System odwodnienia w żadnym wypadku nie powinny być zagięty lub ściśnięte. I dreny powinny być ustawione optymalnie. Innymi słowy, odpływ płynu nie powinny być przeprowadzane tylko w dawaniu pacjentowi pewną pozycję w łóżku.
  4. Przeprowadzono drenaż nie powinny powodować żadnych komplikacji (uszkodzenie dużych naczyń i tkanek, ból i tak dalej.).