175 Shares 3163 views

Jaka jest wartość kaloryczna krewetki? Jak są one przydatne?

Podobnie jak wiele owoców morza, krewetki są dziś nie tylko przyciąga uwagę miłośników przysmaków, ale także tych, którzy chcą schudnąć. Jak wysoko kalorii krewetki? Czy one są dobre dla zdrowia?

Krewetki dieta: plusy i minusy

Zacznijmy od pierwszego pytania. W zależności od sposobu przygotowania, kalorie w krewetki są zawarte w różnych ilościach. Puszki krewetki zawierają 81 kcal na 100 gramów produktu, gotowane – 95 – 97, świeży, oczyszczone i zamrożone – 60. Jak widać, niskokaloryczne krewetki oczywiste: nie są znacznie wysokokaloryczne niskotłuszczowy ser twarogowy lub ziemniak. Nieco alokowane we wspomnianym wierszu krewetki pory – to 134 kcal na 100 g produktu. Z korzyścią dla krewetek jako produkt dietetyczny i powiedział dość niskiej zawartości tłuszczu – tylko 7-8%.

Przed rozpoczęciem diety krewetek, należy pamiętać, że ten rodzaj owoców morza ma swoje przeciwwskazania. Na przykład, ludzie cierpią z powodu chorób wątroby, tarczycy, astma, alergiczny nieżyt nosa, zapalenie spojówek nie jest warte ryzyka. Jednakże, nawet jeśli nie chorują choroby te nadal muszą przed rozpoczęciem diety skonsultować się z lekarzem.

Bez względu na to jak smaczne krewetki mogą być jednym z nich diety, oczywiście, nie może być. Jedz warzywa – kapusta, marchew, pomidory, ogórki, sałata. Można również używać świeżych ziół, cebuli i czosnku. Ale owoce połączyć z krewetek nie jest zalecane – może zrobić wyjątek chyba zielonego jabłka i cytryny. Jagody będą użyteczne maliny, żurawiny, borówki, truskawki, jagody. Zaleca się również, aby pić co najmniej 2,5 litra cieczy dziennie. zapotrzebowanie organizmu na płyn może ugasić wodą, odtłuszczone mleko, soki. W skrócie, idź do niego, i krewetki kalorii w połączeniu z tych samych potraw niskokalorycznych pomoże Ci schudnąć.

Co do sposobów gotowania krewetek, ale teraz istnieje wiele przepisów kulinarnych. Mogą i gotować (zawsze w muszli) i smażyć. Pożądane jest, aby używać w połączeniu z krewetek cytryny lub soku z cytryny. Dobrze się z nimi i ziół – pietruszka, koper, sałata. Kupując mrożone krewetki, należy pamiętać, że muszą być rozmrażane powoli – najpierw na dolnej półce w lodówce, a następnie w temperaturze pokojowej.

Korzyści i szkody krewetek

Jaka jest wartość kaloryczna krewetki, mamy dowiedziałem. Teraz o tym, co jest przydatność krewetek. Ten rodzaj surowców morskich składa się z wielu mikroelementy i witaminy, kwasy tłuszczowe omega-3. Położony w krewetek krzemu pozwala utrzymać skórę młodych. Tauryna utrzymuje elastyczność mięśni i naczyń krwionośnych. Astaksantyna ma korzystny wpływ na rozwój komórek i tkanek. Witamina B6 pomaga pozbyć się ciała cholesterolu. Również w krewetek zawiera wystarczającą ilość jodu w celu zapewnienia prawidłowego działania tarczycy. Krewetek plusów jest fakt, że ich organizm trawi dwukrotnie szybciej niż mięso.

Dla wielu jest problemem na informacjach zawartych w krewetek jest największa ilość cholesterolu wśród innych owoców morza – 166 mg. Jednak wysoka zawartość kwasów tłuszczowych i niską zawartość tłuszczu nasyconego zneutralizować szkodliwy efekt. I w porównaniu z innymi produktami stężenia cholesterolu w krewetek nie jest tak wysoka, – aż znajduje się w mięso kurczaka.

Przy zastosowaniu krewetki, jak każdy inny produkt, umiar jest bardzo ważne. Dzień jest wystarczająco do 350 g z przejedzenia można kupić nie tylko alergii, ale także szkodliwe dla nerek, powoduje problemy z stawów i ośrodkowego układu nerwowego. Więc pamiętaj, że użyteczność krewetek i umiar w ich konsumpcji jest bezpośrednio zależne od siebie. Wszystko jest dobre z umiarem!