804 Shares 9367 views

Szyszki na nadgarstku. Jest to normalne, czy nie?

Niektórzy ludzie są traktowani przez całe życie z przewlekłą chorobą, inni zrobić je samodzielnie i uzupełnić swój umysł, aby zmniejszyć zdanie lekarzy, którzy nie mogą znaleźć przyczynę «choroby» swoich pacjentów. A są tacy, którzy są absolutnie zdrowe! Jednak te mamy bardzo niewiele. A powodem tego jest nie tylko ochrona środowiska, żywności i żywienia, itd. Życie jest bardzo nieprzewidywalne i uraz można uzyskać nawet w domu, siedząc na krześle. Na przykład, Rassokha krzesło, mężczyzna upadł, wystawiając rękę i zdobył przemieszczone. To wystarczy, aby dostać się guzki na nadgarstku.

Jeśli codziennej pracy osoby związanej z transportem ciężkich ładunków, lub jakiejkolwiek innej ciężkiej pracy fizycznej, to jest również zagrożone. Profesjonalnych i początkujących sportowców nie są wyjątkiem. Najczęściej są guzki na nadgarstku dla początkujących, którzy zaniedbują opatrunków ochronnych i bandaże. Ale rzadko zdarza się i tak, że dana osoba nie pamięta uraz, który otrzymał, na przykład, jako dziecko, aw niektórych latach nie są wszystkie takie same guzki na nadgarstku.

Wiele osób nawet nie zauważyć od razu, że istnieje wspólny gula. Znalazłem go przez przypadek, i zakłopotany, zaczynają rozważać ręce swoich krewnych wiedzieć, że to wszystko prawda, czy tylko ja? W rzeczywistości, guzki na nadgarstku – to częsty problem, który jest znany od bardzo dawna. To zwykle nie szkodzi lub niedogodności, to prawda, i estetyczny wygląd strony nie dodaje. Kilka lat temu, wszyscy lekarze zgodzili się w opinii, że gromadzenie się do nadgarstka, a po prostu zgnieść w czasie przewijania ramię. Niektóre tradycyjnych uzdrowicieli powinni być związany z problematycznym miejscu monetą miedzianą lub montażu skomplikowanych maści medyczne, herbatki ziołowe, podejmowania trudnych rytuałów … Ale to wszystko jest często pomaga tylko na chwilę.

Aby dowiedzieć się, jak traktować guz na nadgarstku, konieczne jest, aby dowiedzieć się, co to jest i skąd powstało. Ten problem nie jest tak inny, jak powstawanie nowotworu zwanego „hygroma”. Jest to edukacja, a nie nowotwór. Z nazwy można zrozumieć, że w tej „kości” na nadgarstku jest płynny. Ale jak on się tam znalazł? Gdy uraz utrudniała integralności powłoki, zatrzymywania interarticular cieczy popłynęła na zewnątrz torebki stawowej i pokryte. Im więcej będziesz korzystać z tej strony, zwłaszcza jeśli nadal kłaść większy nacisk na jej guz na nadgarstku twardnieje i rośnie. Wynika to z ciągłego napływu nowego płynu. Dlatego, kiedy niektórzy ludzie zauważają wzrost nowych, uważają, że jest to kość w nadgarstku. Można tworzyć wiele guzków w tym samym miejscu.

Za radą, a nawet wielu lekarzy, może zmiażdżyć problematyczny obrzęk. Ale pamiętaj prawa fizyki: „Nic nie pojawia się znikąd i nie zniknąć całkowicie, ale zmienia się tylko z jednego stanu do drugiego”? Tak więc, w naszym przypadku – jest przenoszone z jednego miejsca do drugiego. Ale gdzie? Powrót w stawie? To zbyt wiele dla jednego stawu. ten płyn pozostaje w przybliżeniu taka sama, złącze nie jest zwracane, pasty wyłącznie w skórze. Pamiętaj, że wzrost na nadgarstku jest utworzona na ścięgna i że i kapsułka jest utrzymywana. Kiedy jej zgniatać, sama powłoka pozostaje i ostatecznie może ponownie napełnić się płynu stawowego (samego lub nowego). Ale fakt, że skóra nie wraca, może stać się stan zapalny. I wtedy na pewno poważna operacja nie można uniknąć.

Hygroma i jak leczyć? Jeśli nie będą kolidować z ręką w pełni przenieść i estetyczny wygląd nadgarstka dla ciebie nie jest krytyczny, nie można nic z zabudowanym krawędzi zrobić i po prostu zapomnieć o tym, ale ciężka praca z ręki przejść do drugiego. Jeśli hygroma boli, ciągnie, uniemożliwiając ruch nadgarstka, bardzo duże, szybko rośnie, konieczne jest, aby pozbyć się go chirurgicznie. Najważniejszą rzeczą w tym przypadku – jest całkowicie usunąć kapsułkę. Tak więc można dostać więcej niż 50% szans, że problem nie powróci. Jednak blizna pozostanie w każdym przypadku. będzie minimalny w chirurgii laserowej.

Życzymy zdrowia i urody!