237 Shares 9312 views

Film kamień Chip do ochrony pojazdu: zalety osobennno opinie osadzania

zużycie mechaniczne jest nieuniknione dla każdego pojazdu. Szczególnie podatne na niekorzystne zmiany lakieru. Może pojawić się rysy i żetony. Skutecznie zapobiega tego filmu uderzenia kamieniem.


charakterystyka

Wysoka jakość produktów jest prawie niemożliwe, aby zobaczyć na powierzchni. W ten sposób zapewniają one maksymalną wytrzymałość. Dzięki filmowi udaje się utrzymać naturalny kolor lakieru. Trwalsze elementy graficzne, które mogą być nałożone na ciele.

Folie kamień Chip mieć elastyczność, która spełnia potrzeby dzisiejszych producentów. Doskonale okrywających replikacji nawet bardziej skomplikowany konturów. Dziś na modyfikację rynku może okaże się, że może trwać dłużej niż jeden rok.

Od czego te produkty chronią pojazd? Są to:

 • uszkodzenia mechaniczne;
 • Pęknięcia i wióry;
 • chemikalia.

Wszystkie te czynniki przyczyniają się do powstawania korozji. Dzięki niej, czasem jest to trudniejsze w obsłudze niż ze zjawisk opisanych powyżej.

Rosyjskie drogi są mało prawdopodobne, aby pochwalić się odpowiednią jakością. Są one obficie występujące pagórki i doły. pęknięcie asfalt. W wyniku tego, że dzieli się na drobne cząstki. Podczas jazdy lecą spod kół pojazdów na przodzie. Pojazd powłoka jest uszkodzona.

Problem został rozwiązany na kilka sposobów. Załóżmy, że kierowca może podróżować regularnie malować, ale to nie jest tanie. Inną opcją jest do naprawy dróg. Jest to również trudne do wykonania ze względu na duży zakres prac.

Pozostaje tylko najbardziej praktycznym i ekonomicznym rozwiązaniem – film Kamień Chip. Są one dostępne dla większości właścicieli samochodów.

W stosunku do innych metod ochrony urządzenia opisane urządzenie ma akceptowalną cenę. Oprócz drobnych urazów, chroni pojazd przed:

 • owady;
 • szkodliwych odczynników;
 • małe kolizje i ich konsekwencje.

struktura

Folie kamień Chip wykonane są ze specjalnego materiału. Na jej podstawie – chlorek winylu i poliuretanu. Eksperci zalecają stosowanie wyrobu do przodu samochodu. Nadaje się również do podkładek, systemy przeciwmgielne i progów. Dzięki swojej strukturze krystalicznej, może być dopasowana do obudowy dowolnym kolorze.

Wybór produktów wysokiej jakości

Głównym kryterium jest jakość grubości. Im większa, tym silniejszy filmu. Rozmnażanie otrzymane modyfikację, w której prędkość wynosi od 100 do 200 mikronów. Jego cechy zapewniają niezawodną ochronę. Jest łatwo zastosować i jest długa, do 7 lat.

Jeśli przezroczysta folia jest stosowana do lampy, pożądane jest, aby zmienić go co najmniej raz na kilka lat. Zapewnia im nowy wygląd. Lekka wydajność nie jest również ograniczona.

Trend sezonu mówi folię poliuretanową uderzenia kamieniem. grubość zmienia się w zakresie 150-200 mikrometrów. Powłoka ta jest zalecana do stosowania, jeśli kierowca ma do jazdy w trudnych warunkach. Dobry film, a jeśli jest to konieczne, aby wkleić w ciągu tylko światła lub progi.

Zauważ, że ta modyfikacja jest droższy. Folia winylu, na przykład, mniej kosztowne. Ale nie skąpić na cenę. Nie szczędzą pieniędzy teraz iw przyszłości będzie można uniknąć kosztów lakierowanie, malowanie i polerowanie.

Tani modyfikacja Film Kamień Chip kosztować 900-1000 rubli. za metr. W przypadku zamówienia hurtowego, niektóre firmy świadczą imponujące rabaty. W rezultacie, można kupić materiały w cenie 400-500 rubli. / M.

„Kompromis” można nazwać produkt kosztował 2-3 tysięcy za metr kwadratowy. Droższe rodzaje filmów będzie kosztować od 4 tys. RUB. i powyżej.

zalety

Że jest w stanie dać Kamień Chip opiekuna?

 1. Nie musisz myśleć o regularne naprawianie lakieru.
 2. Produkty są używane przez dłuższy czas, nie zmieniając jego kolor. Korpus ten sposób niezawodnie chronione.
 3. Dotyczy to przezroczysty film bardzo łatwo. Kierowca może nawet zrobić z rękami. Materiał ten jest w stanie rozciągnięcia. Ze względu na to, że łatwo przyjmuje kształt dowolnego obiektu.
 4. Zauważyć jego obecność jest trudne, ponieważ praktycznie nie różni się od koloru ciała. Ona nie zniekształcać.
 5. Proste usuwanie jest kolejnym atutem. Usunięto film jest o wiele łatwiejsze niż do zastosowania.

Ustawienie filmu Kamień Chip i jego niuanse

Jeśli kiedykolwiek zastosowane do filmu, na przykład, dubbing, to w tym przypadku nie będzie mieć problemy.

Algorytm jest prosty:

 1. Oczyścić powierzchnię z brudu i tłuszczu.
 2. Zapoznaj się z filmu wyciąć z niej kawałek odpowiedniej wielkości. Czasami producenci wytwarzają kęsów dla tych lub innych części, co jest bardzo wygodne.
 3. Leczenia organizmu z mydłem i wodą. Umieść film na górze. Następnie należy usunąć pęcherzyki powietrza.
 4. Weź wycieraczkę i zacząć się do gładkich powierzchni. Należy zauważyć, że konieczne jest utrzymanie się pod kątem 45 do 60 stopni. Konieczne jest, aby dobrze zamocować. Jeśli w tym etapie nie jest warstewką z mydłem, na powłoce lakieru rysuje.

Eksperci nie polecam samoprzylepne drogiego filmu, jeśli kierowca nie jest pewny swoich umiejętności. Zawsze istnieje ryzyko zepsucia produktu, dla którego zostało wydane dużo pieniędzy. W takich przypadkach lepiej jest zwrócić się do specjalistów.

Można wysłać samochód do myjni zamiast mycia siebie. Podczas zabiegu specjalnym szamponem. Jeżeli pojazd został w pracy, konieczne jest, aby usunąć zanieczyszczenia: ptasie odchody, plamy smoły, pąki na drzewach i tak dalej.

Jeśli okaże się, zadrapania, zapolirovat ich potrzebują. Należy stosować należy pozostawić.

Popatrz uważnie na wszystkich rodzajach gniazd znajdujących się pomiędzy elementami ciała. Trudno dostępnych miejscach, gdzie wiele brudu jest skumulowane.

Jakie środki są lepiej dostosowane do wstępnego przetwarzania samochodzie?

Sądząc po opiniach, najpopularniejsze następujące kompozycje:

 • czystszych kleje 08,984;
 • gliny ścierny 38070;
 • czystsze szkło PN08888.

Wymagania dla pomieszczeń

Zauważ, że szczególne wymagania dla pomieszczenia, w którym film jest ustawiony uderzenia kamieniem. Liczba kierowców z doświadczeniem wskazują, że materiał nie toleruje przeciągów. To nie jest dozwolone, a dostęp do bezpośredniego światła słonecznego. Wszystko to przyczynia się do gromadzenia się kurzu, następnie spada przez produkt.

W warunkach opisanych, jest również szybkie parowanie cieczy w instalacji.

Temperatura uważane optymalne zakresy wewnątrz 13-32 °. W ciepła obwodu wzrost szybkości przepływu. Opierając się na suchej powierzchni jest całkowicie wykluczone.

Pomieszczenie powinno być jasne. Lepiej jest zainstalowanie dodatkowych źródeł, jeśli w środku jest zbyt ciemny.

odzież

Wydawałoby się, że to nie jest tak ważne. Niemniej jednak eksperci zalecają unikanie tkanki są łatwo oddzielić nici. O wyrobach wełnianych jest również lepiej zapomnieć. Trzymają się warstwy klejącej folii. Nie należy nosić elementy szafy z zamkami metalowymi lub przycisków.

Przed rozpoczęciem prac na pewno usunąć biżuterię: pierścionki, zegarki i tak dalej. Co jest potrzebne? Mogą zranić powierzchnię ciała i drapać go. Również cierpi i folię Kamień żeton na samochodzie. Cena za niego jest czasem wysoka, więc nie można przeoczyć tej rady.

Inne ważne informacje

mycie rąk nie jest ostatnie miejsce. Pamiętaj, aby umyć je, jak przed zabiegiem i po nim. Jeśli nie zostanie to zrobione, powierzchnia folii może brudzą. Usunąć brud w przyszłości będzie problematyczne.

W niektórych przypadkach, montaż filmu odbywa się z zakrętu. Oznacza to, że najpierw należy oczyścić powierzchnie wewnętrzne części. Używaj miękkiej szmatki do nich.

Zdecyduj, od samego początku, z którym sprzeciwia rozpocząć instalację. Ludzie z doświadczeniem powinni pierwszej naklejek na kapturze. Następnie można przejść do skrzydeł i luster.

Przed przystąpieniem do rozdzielenia folii z warstwą klejącą, namoczyć w roztworze mydła rękami. Nie powinny one być suche, w przeciwnym razie będzie zanieczyszczenie powierzchni. Można zauważyć je w przyszłości, gdy okap będzie widoczny niechciane ślady.

Takie podejście pomaga wyeliminować nawet przez elektryczność statyczną. To, z kolei, zapewnia ochronę przeciwko adhezji pyłu.

Można tylko odwijania z rolki folii, powodując jej tego lub tego obiektu. Jest też inny sposób. Umieścić rolkę na masce samochodu i oddzielenie materiału z wkładką w całości.