526 Shares 5815 views

Foot – to ile centymetrów i metrów?

Często w fikcji, i we wszelkich publikacjach specjalistycznych można znaleźć długość wartości pomiarowej – stopa. Jest to dla nas jak zwykle metrach i centymetrach? Trudno dać na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Chodzi o to, że on (odpowiedź) zależy od rodzaju stopy oznaczało – angielski, Roman, rosyjski, czy Hamburg.

Zobacz, jak wiele z tych wartości. Ogólnie rzecz biorąc, każdy mniej lub bardziej zaawansowany kraj ma swoje własne stopy.

Aby zrozumieć, dlaczego istnieje takie zamieszanie, po prostu staram się zrozumieć, co znaczy to słowo, a potem będziemy dowiedzieć się, ile centymetrów stopy.

Tak więc, od angielskie słowo tłumaczy się jako stopę, wiem to wszystko. A jaki jest Twój długość stopy? Mówisz, że stopy są różne, i słusznie. Ale w dawnych czasach ludzie nie mają nic na rękę dla niektórych pomiarów. Więc musieli korzystać z własnych ciał. Oni zmierzyć długość w calach (kciuk), ft (stóp) jardów.

Z tym ostatnim zwykle przyszedł ciekawą historię. To ukuł angielskiego Korol Edgar, który rządził od Albion w 959-975 lat. Bez zbędnych ceregieli, monarcha postanowił, że jeden jard jest równa odległości od czubka nosa do króla środkowy palec wyciągniętymi ramionami Jego Wysokości. Wola króla – prawa, i że cały kraj przeszedł do nowego standardu. Ale Edgar nie był wieczny, aw następnym monarchy były różne proporcje. Musiałem zmienić miary długości. Co mówimy o stoczni, w przypadku wcześniej była to kwestia ile metrów w stopę? Więc są one bardzo ściśle ze sobą powiązane. W jednym podwórku zawiera dokładnie 3 stopy. Z kolei, gdy zawiera 12 cali.

Dlaczego 12 a nie 10 zaznajomieni z nami? Po kilkudziesięciu rozważyć wiele prostsze. Palce na naszych rękach jest 10, a nie dwanaście.

To, oczywiście, jest inna historia, ale nie jest też pozbawiony oryginalności. Fakt, że 10 jest podzielna przez tylko 2 i 5, z wyjątkiem zespołu i siebie, oczywiście. Ale 12 można podzielić i 2 oraz 3 i 4 i 6. Zobacz różnicę? Dlatego kwestia stóp – to ile cali można śmiało odpowiedzieć: „12”. A wszystko to rzeźbić-up i wiążą potrzebne tylko dla jednego – dla handlu międzynarodowego. Jeśli kupcy przedstawia London chińskiego jedwabiu, sprzedali go do brytyjskich stóp. Kiedy przeprowadza się w rosyjskiej angielskiego sukna, musieli rozliczyć się już w rosyjskich miar długości.

Stopa – to, ile arshins lub jardów? I konieczne jest, aby zmierzyć.

Dziś, w związku z ogólnym globalizacji, prawie wszystkie kraje od dawna włączony do SI. Sprzeciwia mocarstw tylko Wielkiej Brytanii, ale to trochę ujednolicić swój ulubiony stopę. Jest to, jak wiele wysiłku włożono do paraleli między systemem metrycznym i angielskich miar długości? Wielu, ale było warto, czy łatwiej było iść do wszystkich SI, jest odrębną kwestią.

W wyniku wielu dyskusji i wielu pomiarów są obecnie uznawane za jedną nogą międzynarodową równą 0.3048 m. Jeśli trzeba znać długość stoczni, a następnie po prostu pomnożyć tę liczbę przez trzy.

Jeśli wziąć rozmiar buta, długość stopy z jedną nogą odpowiada około 45,5 rosyjskiej wielkości i 47 europejskich.