588 Shares 2803 views

tlenku magnezu Właściwości Wytwarzanie wniosek

Tlenek magnezu jest często określany prościej spalonego tlenku magnezu lub tlenku magnezu. Ten materiał jest lekki i delikatny krystaliczny biały proszek. W przyrodzie występuje tlenek magnezu jako peryklazu mineralnej. Przemysł spożywczy to substancja znana jako dodatek do żywności pod kodem E530.

Własności tlenku magnezowego

Wzór chemiczny substancji: MgO. Związek ten ma prawie bez zapachu w amoniaku, a kwas jest łatwo rozpuszczalny w wodzie, jego rozpuszczalność w temperaturze 30 ° C wynosi zaledwie 0,0086 g / 100 ml, a alkohol, a nie rozpuszcza się. Masa cząsteczkowa MgO – 40,3044 g / mol. W temperaturze 20 ° C, a jego gęstość wynosi 3,58 g / cm, temperatura wrzenia – 3600 ° C, temperatura topnienia – 2852 ° C, Melkokristallichesky tlenek magnezu jest bardzo aktywne chemicznie. Jest on zdolny do absorbowania dwutlenku węgla z wytworzeniem odpowiedniego węglanu:

  • MgO + CO 2 = MgCO 3;

chociaż powoli, ale nadal reaguje z wodą tworząc nierozpuszczalne słabą zasadę :

  • H 2O + MgO = Mg (OH) 2;

poddaje się reakcji z kwasem:

  • 2HCI + MgO = MgCl 2 + H2O

Kalcynowany tlenek magnezu traci swoją reaktywność. Należy również dodać, że ten proszek gigroskopechen.

Wytwarzanie tlenku magnezowego

W przemyśle, związek ten wytwarza się zasadniczo przez wypalanie. Surowce stosowane minerały, takie jak dolomit (MgCO3.CaCO3) lub magnezu (MgCO3). Ponadto, tlenek magnezu przeprowadza się z zastosowaniem biszofitowy kalcynowania (MgCl2 x 6H 2O) w parze wodnej, prażenie Mg (OH) 2 i inne nietrwałe do temperatury związki Mg. W warunkach laboratoryjnych, MgO, można wytworzyć przez reakcję z jego elementów składowych:

  • 2mg + O 2 = 2MgO;

lub rozkładu termicznego pewnych soli lub wodorotlenek:

  • MgCO 3 = MgO + CO 2.

W zależności od sposobu wytwarzania tlenku magnezu zwyczajowo wyróżnić dwa główne rodzaje związków: lekkie i ciężkie tlenku magnezu. Pierwszym z nich jest w postaci bezbarwnego proszku, który jest łatwo wystarczy wprowadzić do różnych reakcji z rozcieńczonymi kwasami, dzięki czemu tworzone są sole Mg. Drugi składa się z dużych kryształów naturalnego lub syntetycznego peryklazu i dobrej odporności na wodę i bardziej obojętnego.

tlenek magnezu

W przemyśle, związek ten jest stosowany do produkcji cementu, materiałów ogniotrwałych, a wypełniacz w kauczuk i mineralnym traktowanie oleju. Ultralekka tlenek magnezu jest stosowany jako bardzo drobny materiał ścierny, który oczyszcza się powierzchnię. W szczególności, jest on stosowany w przemyśle elektronicznym. Ponadto, tlenek magnezu jest powszechnie stosowany w medycynie. W przypadku, gdy jest stosowany MgO naruszenie żołądka kwasowość powstające z nadmiarem kwasu solnego. Tlenek magnezu ma również neutralizacji substancji czynnych przypadkowo złowione w żołądku. W przemyśle spożywczym MgO jest stosowana jako dodatek do żywności (E530) kod, który zapobiega zbrylaniu i zbrylaniu. Magnesia jest również stosowany w gimnastyce. Tutaj, proszek nakłada się ręce sportowców kontaktować się ze sprzętem do ćwiczeń było bardziej wiarygodne. Dodać, że tlenek magnezu ma absolutną reflektora. Współczynnik odbicia tej substancji rozszerzonego zakresu widmowego jest równy jedności, a zatem mogą być również stosowane w postaci białego odniesienia.