864 Shares 2960 views

tkanki zwierzęcej – rodzaje i ich charakterystyka

tkankę zwierzęcą – zbiór komórek, które są połączone przez substancji międzykomórkowej i są przeznaczone do konkretnych celów. Jest on podzielony na wiele gatunków, z których każdy ma swoje własne cechy. tkanka zwierząt pod mikroskopem może wyglądać zupełnie inaczej, w zależności od rodzaju i celu. Spójrzmy więcej różnych typów.

Tkanina zwierzęcia: rodzaje i funkcje

Istnieją cztery główne rodzaje: łącznej, nabłonkowe, nerwowy i mięśniowy. Każdy z nich jest podzielony na kilka typów, w zależności od lokalizacji i niektórych cech wyróżniających.

Animal tkanki łącznej

Charakteryzuje się ona dużą liczbą substancji międzykomórkowej – może to być ciekły lub stały. Pierwszy odmiany tego typu tkanki – kostnego. Międzykomórkowej veschetvo w tym przypadku stałej. składa się z minerałów, głównie sole wapnia i fosforu. odnosi się również do rodzaju połączenie tkanki chrząstki zwierzęcia. Różni się ona tym, że jej substancji międzykomórkowej jest elastyczna. Ona z kolei dzieli się na gatunki, takie jak: bezbarwne, elastyczne i chrząstki włóknistej. Najbardziej rozpowszechniony w organizmie jest pierwszy typ, to część tchawicy, oskrzeli, krtani, oskrzeli duża. Elastyczny chrząstki uszy postaci średniej wielkości oskrzeli. Włóknista część struktury krążków – znajdują się one w styku ze ścięgien i więzadeł z chrząstki szklistej.

Po podłączeniu dotyczy tkanki tłuszczowej, które są pończochy składników odżywczych. Ponadto, może to być w krew i limfę. Na pierwszym z nich charakteryzuje się specyficznych komórek zwanych krwinki. Są trzy rodzaje: red blood cells, płytek krwi i limfocytów. Pierwszym z nich jest odpowiedzialny za transport tlenu w całym organizmie, drugi – do krzepnięcia krwi w przypadku uszkodzenia skóry, podczas gdy inni wykonują funkcji układu immunologicznego. Oba te tkanki łącznej są wyjątkowe w tym ich cieczą substancji międzykomórkowej. Chłonnych jest zaangażowany w metabolizm, jest odpowiedzialny za zwrotem z tkanek z powrotem do krwi różnych związków chemicznych, takich jak różnego rodzaju toksyny, sole niektórych białek. Złącza są również luźny włóknisty, gęste i włókniste siateczki. Ten ostatni charakteryzuje się tym, że składa się z włókien kolagenowych. Działa jako podstawa dla takich organów wewnętrznych, takich jak śledziona, szpik kostny, węzły chłonne, i tak dalej. D.

nabłonek

Ten rodzaj tkaniny, charakteryzuje się tym, że komórki znajdują się bardzo blisko siebie. Nabłonek jest głównie funkcja ochronna: składa się skóry, może torują ciała zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Występuje w wielu formach: cylindryczny, sześcienny, jednowarstwowych wielowarstwowych rzęskowych, gruczołowe, wrażliwe płaska. Pierwsze dwa są tak zwane ze względu na kształt komórek. Rzęskowych zawiera małe włókna, to wyściela jamę jelitowego. Z następujących gatunków obejmują wszystkie nabłonka gruczołów, które produkują enzymy, hormony i tym podobne. D. czujnika działa jako receptor, to linie w jamie nosowej. Nabłonek płaski znajduje się wewnątrz pęcherzyków płucnych, naczyń krwionośnych. Sko znajduje się w narządach takich jak nerki, oczy, tarczycy.

tkanka nerwowa zwierzęcia

Składa się on z veretenopodobnyh komórek – neuronów. Mają skomplikowaną strukturę, wykonaną z aksonu cielęcej (długi neurytów) i dendrytów (kilka krótkich). Takie formacje komórki nerwowej tkanki połączone ze sobą za nimi, za pomocą przewodów, sygnały są przesyłane. Pomiędzy nimi znajduje się wiele macierzy zewnątrzkomórkowej, która obsługuje neuronów we właściwej pozycji i je żywi.

tkanka mięśniowa

Są one podzielone na trzy typy, z których każdy ma swoje własne cechy. Pierwszy z nich – to tkanki mięśniowej gładkiej zwierzę. Składa się z długich komórek – włókien. Ten rodzaj tkanki mięśniowej podszewka narządów wewnętrznych, takich jak żołądek, jelita, macicy, i tak dalej. D. Mogą być obniżona, jednak osoba (lub zwierzę) nie jest w stanie monitorować i kontrolować te mięśnie siebie. Następny widok – prążkowana tkanka. To zmniejszone o wiele szybciej niż pierwszy, ponieważ zawiera więcej białka aktyny i miozyny, dzięki którym to się dzieje. Mięśni prążkowanych mięśni szkieletowych, organizm może zarządzać go na własną rękę. Ten ostatni typ – tkanki serca – różni się tym, że kurczy się szybciej niż gładkie, ma większą aktyny i miozyny, ale nie może być stale kontrolowana przez człowieka (lub zwierzęcia), to znaczy, że łączy pewne cechy obu typów opisanych powyżej. Wszystkie trzy rodzaje tkanki mięśniowej składają się z długich komórek, które nazywane są również włókna, zwykle zawierają duże liczby mitochondriów (organelli, które wytwarzają energię).