200 Shares 7567 views

Moscow State University (MGU) nazwany Łomonosowa: historia, opis, specjalność

Łomonosowa Moscow State University (Moskwa, Rosja) – doskonała szkoła dla młodych ludzi, którzy chcą poświęcić swoje życie nauce lub uzyskać jakość edukacji all-round, otwiera drzwi do wielu wiodących firm rosyjskich i zagranicznych.


baza University

Moscow State University powstała w 1755 roku po Łomonosowa i Szuwałow. Datę otwarcia miała być w 1754 roku, ale tak się nie stało z powodu prac remontowych. Dekret w sprawie otwarcia instytucji podpisali cesarzowej Elżbiety zimą tego samego roku. każdego roku, aby uczcić to wydarzenie na Uniwersytecie w Dniu św Tatiany obchodzone. Na wiosnę pierwszych wykładów zacząłem czytać. Kuratorem uczelni był Iwan Szuwałow i dyrektor – Alexey Argamakov. Najciekawsze jest to, że żaden z dokumentów urzędowych oraz w każdym przemówieniu na otwarcie, nie został wymieniony Michaiła Łomonosowa. Historycy przypisują to z faktu, że Iwan Szuwałow przywłaszczył ideę utworzenia Uniwersytetu Moskiewskiego, a chwała nim, a także wprowadzony do swojej działalności szereg przepisów, które są najchętniej sporną Łomonosowa i innych postępowych naukowców. To jest tylko przypuszczenie, czego dowodem nie jest. Niektórzy historycy uważają, że tylko Łomonosowa posyłki Szuwałow.

zarządzanie

Łomonosowa Moscow State University został podporządkowany Senatu rządowych. Profesor Uniwersytetu podporządkowane wyłącznie do sądu uniwersyteckiego, który był kierowany przez dyrektora i kuratora. Kuratorem był odpowiedzialny za kompletne zarządzanie instytucją, mianowania nauczycieli, zatwierdzenia programu szkolenia, i tak dalej. D. Reżyser został wybrany spośród osób nieupoważnionych i prowadzone działania monitorujące. Jego obowiązków należało również dostarczenie stronę materialną problemu i ustalenie korespondencji ze znanych naukowców i innych instytucji edukacyjnych. Do decyzji reżysera otrzymał pełną siłą, że musiał być zatwierdzony przez przełożonego. Jeśli dyrektor jest profesorem konferencyjna, która składała się z 3 profesorów i 3 asesorów.

XVIII

Moskiewski Uniwersytet Łomonosowa (MGU) w XVIII wieku może zaoferować studentom trzy wydziały: filozofii, medycyny i prawa. Michael KHERASKOV w 1779 roku tworzy szkołę z internatem uniwersytecki, który staje się gimnazjum w 1930 roku. Założycielem prasie uniwersyteckiej jest uważany Nikołaj Nowikow (1780 rok). Tam został opublikowany w gazecie „Moscow News”, który był najbardziej popularny w całym imperium rosyjskim. Wkrótce na uczelni zaczynają się tworzyć pierwsze społeczności naukowej.

XIX

Od 1804 roku kierownictwo uniwersytetu został przejęty przez Radę i rektora, który został zatwierdzony osobiście przez cesarza. Rada składała się z najlepszych profesorów. Rektora reelekcja odbywały się co roku w głosowaniu tajnym. Podobnie wybrany dziekanów. Pierwszym rektorem, który został wybrany przez taki system stał H. Chebotarev. Rada pracowała nad programem, testowania wiedzy studentów i mianowanie nauczycieli w szkołach i na uczelniach. Każdego miesiąca w Łomonosowa w Moskwie State University odbyło się spotkanie poświęcone nowych odkryć naukowych i eksperymentów. organy wykonawcze stał Zarząd, składający się z rektora i dziekanów. Komunikacja między administratorów uczelni i władza jest sprawowana za pośrednictwem pełnomocnika. W tym czasie, wydziałów Uniwersytetu Moskiewskiego nazwane M. V. Lomonosova przeszedł kilka zmian: były podzielone na 4 oddziały Nauk (politycznych, werbalnych, fizycznych i matematycznych i medycznych).

XX wieku

W 1911 roku jest skandal – „Casso rzeczą” W rezultacie, jego uniwersytet 6 lat pozostawiając około 30 profesorów i 130 wykładowców. Najciężej dotkniętych tym wydziale fizyko-matematycznym, który po odejściu P. Lebiediewa zatrzymany w rozwoju 15 lat. W 1949 roku rozpoczyna budowę nowego budynku na Sparrow Hills, która w przyszłości stać się głównym budynku uniwersytetu. W 1992 roku rektorem uniwersytetu wybrany słynny matematyk Vladimir Sadovnichy.

proces nauczania

Chcesz wiedzieć, co jest nauczane w Uniwersytecie Moskiewskim imienia Łomonosowa? W 2011 roku wszystkie rosyjskie uniwersytety miały pójść na systemie dualistycznym edukacji, który określa konwencję Bologna. Pomimo tego, Moskiewski Państwowy Uniwersytet kontynuuje kształcenie studentów na zintegrowanym programu 6-letniego. Rektor Wiktor Sadovnichy powiedział, że szkoła przygotowuje przyszłych specjalistów według własnych standardów. Podkreślił fakt, że będą one na poziomie powyżej stanu. Dla studentów istnieją dwie możliwe formy szkolenia – specjalności i mistrz. Edukacja na specjalisty będzie trwał 6 lat i pozostaje kawalerem w niektórych wydziałach. Analitycy w dziedzinie edukacji mają różne punkty widzenia na decyzję uniwersytetu jest: ktoś popiera kogoś nie w pośpiechu, aby wyciągnąć wnioski.

struktura

Do tej pory, Uniwersytet składa się z ponad 600 budynków, których łączna powierzchnia wynosi około 1 miliona metrów kwadratowych. Tylko w stolicy rosyjskiej dzielnicy uniwersyteckiej obejmuje około 200 hektarów. Wiadomym jest, że władze miasta Moskwa przeznaczyła 120 ha dla nowych osiągnięć uczelni w której aktywny prace prowadzone od 2003 roku. Obszar ten został uzyskany w wolnej wynajęcia. Budowa jest w dużej mierze dzięki wsparciu JSC „Inteko”. Firma zbudowała specjalną część terytorium dwóch metrażach i parkingu. Uniwersytet ma udział 30% powierzchni i 15% na parkingu. Również terytorium planuje się budowę czterech budynków otaczających fundamentalną bibliotekę. Wszystko to będzie z małego miasteczka, która znajdzie się w laboratorium i Techniki Budowlanej i stadionu.

W 2005 roku Biblioteka Główna została zbudowana. Na jesieni 2007 roku burmistrz miasta Jurija Łużkowa i Moscow State University Przełożonego zainaugurowała dwa ważne obiekty: pierwszy budynek naukowy Moscow State University, który znajduje się w trzech działów (administracji publicznej, historyczne i filozoficzne) i system 5 budynków dla ośrodka zdrowia (przychodnia, szpital, diagnostycznych i think tanki i budynek edukacyjny). Zima 2009 roku odbyło się uroczyste otwarcie trzeciego ciała humanitarnej, która miała miejsce na Wydziale Ekonomii. W rok później, 4. Korpus został otwarty, który ukończył Wydział Prawa. Pod Łomonosowa Avenue został stworzony przez podziemny chodnik łączący stare i nowe obszary.

W 2011 roku, pierwszy budynek akademicki, znajduje się w nowym terytorium, stał się znany jako „Szuwałow”, a drugi w budowie będzie nosił nazwę „Łomonosowa”. filie uczelni mają nawet poza granicami kraju, w najbardziej odległych zakątkach: w Astanie, Duszanbe, Baku, Erywań, Taszkiencie i Sewastopolu.

życie akademickie

State University nazwany Łomonosowa (MSU) słynie z utalentowanych naukowców, którzy regularnie publikuje ciekawą pracę i badań. Na wiosnę 2017 roku biolodzy Moscow State University opublikowali raport, który pokazał zależność między niewydolnością nerek i „źle” mitochondriach. Wyniki eksperymentu zostały opublikowane w czasopiśmie Scientific Reports. nowy sposób pomóc w ocenie stanu środowiska został utworzony. Uczelnia znana jest nie tylko znanych naukowców, którzy już ustalonych nazwę dla siebie, ale również młode talenty. Wiele z nich w 2017 roku stał się laureaci nagrody Rządu Moskwy.

wydziały

Łomonosowa Moscow State University oferuje studentom możliwość wyboru wielu dziedzin nauki. Istnieje około 30 wydziałach. Na podstawie uczelni działa Moskiewskiej Szkoły Głównej Handlowej, Graduate School of Business, Wydział wojskowy, Graduate School of tłumaczenie i tak dalej. D. Jest też gimnazjum uniwersytet, który zajmuje sierot. Co ciekawe rzeczy możemy dowiedzieć się o Państwowym Uniwersytecie Łomonosowa w Moskwie? Wydział Fizyki jest jednym z najbardziej postępowe, i nie bez powodu. Uważany jest za najlepsze miejsce do studiowania fizyki całej Rosji, bo tu prowadzone są badania, które otrzymują globalny rozgłos. Prowadząc nauczycieli – to naukowcy, którzy są znane z ich odkryć i pomysłów, nawet za granicą. Dział ten został stworzony w 1933 roku, a następnie został powołany Wydział Fizyki Teoretycznej i Eksperymentalnej. Tu uczył uczonych takich jak Wawiłow, Bogolyubov, A. Tichonow. 10 laureatów rosyjski Nobla 7 przeszkolony i pracował w tej jednostce: Prochorow Kapica, J. Frank, Ginzburg, Landau, AA Abrikosov i Tamm.

Podsumowując wyniki tego przeglądu artykułu, chcę powiedzieć, że MSU. Uniwersytet – jeden z najlepszych rosyjskich uczelni, jeśli nie najlepszy. Dokonać wyboru dla każdego uczestnika musi posiadać, ponieważ edukacja otwiera wiele możliwości tutaj. Popularność tej instytucji edukacyjnej jest mało prawdopodobne, po upadku, ponieważ nawet w oddziałach prawie nigdy braki.