460 Shares 3524 views

Narodowy Uniwersytet Technologiczny Czernihów (CHNTU): opis, wydziały

Narodowy Uniwersytet Czernihów technologiczna – jest jednym z głównych uczelni wyższych nie tylko w regionie, ale także w skali Ukrainy. Zasadniczo uniwersytet prowadzi szkolenia w zakresie umiejętności związanych z inżynierią i finansów.

Czernihów miasto – jest centrum administracyjnym regionu, więc w tym studenci z całego regionu. W tym artykule będziemy mówić o historii służb działających CHNTU i innych interesujących faktów na temat uczelni.

Historia Uniwersytetu

Uczelnia rozpoczęła działalność w latach 60-tych ubiegłego wieku. I początkowo był to ogólnie wydział techniczny, który był częścią Kijowskiego Instytutu Politechnicznego, ale był domem mieście Czernihów.

Na pierwszym kursie w odległej 1960 otrzymało 175 uczniów i nauczyciele byli nie więcej niż dwadzieścia. Stanowisko ogólnego wydziału technicznego dziekana należała Evgeniyu Grigorevichu kalite.

zakłady produkcyjne w regionie i działania Kijowskiego Instytutu Politechnicznego przyczyniły się do stworzenia sal i urządzeń laboratoryjnych potrzebnych do przeprowadzenia pełnego szkolenia. Wydział budynek przeznaczono Governor House. Budynek ten jest uznawany za zabytek, jego powierzchnia wynosi 1,5 tysięcy metrów kwadratowych. W tym czasie zaczęliśmy budować nowy budynek szkoły i miejsca zamieszkania studenta.

Pierwszy strumień pełnym wymiarze czasu dla trzech obszarów rekrutowali się od 1962 do 1963 roku łączna liczba studentów osiągnęła 150. W 1965 roku, zgodnie z zarządzeniem ministerialnym zorganizowany KPI oddziału w Czernihowie, które formalnie składał się z trzech działów: Ogólne techniczne, technologiczne i mechaniczne. Stanowisko dyrektora dostał również kalite E. G. Już od 1966 do 1967 oddziałów przeszkolonych ponad tysiąc studentów.

Technological Institute Czernihów powstała dopiero w 1991 roku, zgodnie z dekretem ministerialnym. Stanowisko rektora polecił Aleksander Iwanowicz Denisowa. W jego murach Instytutu w tym samym roku otrzymała około 500 uczniów, aw okresie od 1991 do 1992 roku – około 2000 osób.

1994 był punktem zwrotnym dla instytucji. Zachowane uczelnie stały się coraz trudniejsze z powodu skomplikowanej sytuacji finansowej transformacji po rozpadzie ZSRR i powstania niezależnego państwa ukraińskiego. Następnie zdecydowano się nawiązać Wydziału Inżynierii i Ekonomii. 1994 był punktem zwrotnym dla uczelni, więc gdy dostał licencję i akredytację (o ile dana instytucja posiada 4 poziomu akredytacji).

dni lipca 1999 przyniósł nową instytucję stanu, a mianowicie w Czernihowie Państwowego Uniwersytetu Technologicznego. Później, po upływie dwunastu lat, dołączył innej uczelni. To był Instytut Prawa i Społecznych Technologies Czernihowie miasta (kilka lat później, w 2014 roku został nazwany Instytut Naukowo-Badawczy Prawa i Technologii Społecznych).

Narodowy Uniwersytet rozpoczął się dopiero w 2013. Tak więc, do tej pory, jego nazwa jest następująca: Narodowy Uniwersytet Czernihów technologiczny (CHNTU). W 2014 roku dołączył Instytut Ekonomii i Zarządzania, a struktura instytucji został ponownie zmieniony.

przygotowanie studentów

Czernihów Narodowa Politechnika zapewnia studentom szkolenia we wszystkich obecnie istniejących poziomów edukacyjnych – kawalerski, Specjalista, mistrz. Uczelnia posiada około czterdziestu różnych specjalności i kierunków studiów, w tym absolwenta.

międzynarodowe standardy

Przydzielony do tworzenia certyfikatu systemu zarządzania jakością zgodnie z University konwencjonalnej międzynarodową normą ISO9001. Ten uczelnią jest aktywnym członkiem kilku organizacji akademickich. Należą do nich Stowarzyszenie politechnik WNP, a także Międzynarodowego Stowarzyszenia słowiańskich uniwersytetach.

struktura uniwersytet

Struktura uczelni składa się z dziewięciu wydziałów, które obejmują czterdzieści siedem różnych działów. Jest też ośrodkiem szkolenia podyplomowego, możliwość uczestniczenia studia magisterskie lub doktoranckie. Uniwersytet jest wyposażony w dobrych bibliotek naukowych, redaktorów i wydawców. Ponadto, struktura uniwersytetu obejmuje gospodarczych i transportowych uczelni. Całkowita liczba uczniów w Dniu i korespondencja form szkolenia osiągnie dziesięć tysięcy. Uczelnia może otrzymać specjalizację w oddziale wojskowym.

absolwenci

CHNTU skończyło się dużo naukowców, członkowie Akademii Technologii kraju, wielu lekarzy i profesorów. Po ukończeniu studiów studenci osiągnąć wyżyny w swojej karierze. Na przykład, powinny być nazwane jako dyrektora lub głównego inżyniera w obiektach przemysłowych, zarządzanie instytucjami naukowymi i wsp., Co jest związane z svyaano i administracji publicznej.

CHNTU skład

Czernihów Narodowy Uniwersytet Techniczny składa się z 16 budynków do nauczania, szkolenia, a także zakładu produkcyjnego, centrum kultury, kilka warsztatów i akademików, stołówek i kompleksu sportowego, który został zaprojektowany dla ponad 100 gości. Ostatnio, budowa jest gotowy do przyjęcia studentów, którzy wolą spędzać czas w basenie sala zabaw, sauny lub basenu, i tak dalej. N.

Miasto uniwersyteckie Czernihowie dość skomputeryzowane, ponieważ jest wyposażony w więcej niż 800 komputerów, które mają około pięćdziesięciu sale lekcyjne i pomieszczenia laboratoryjne.

Uczelnia jest również zawarte w liście państwowych wartości rejestrów wydawców. Czernihów Politechnika regularnie wypuszcza godne publikacji naukowych. W miejscowej bibliotece wskazany fundusz około 570.000 egzemplarzy książki. Również prasę i małych wydań. W ogóle, biblioteka może jednocześnie obsługiwać około 600 osób.

Każdego roku odbywają się w CHNTU lokalną konferencję naukową z błędu technicznego, w którym wzięło udział wiele nie tylko profesorów i studentów, ale także studentów. Rada naukowa i Administracji Uniwersytetu silnie promuje takich działań.

wydziały

W CHNTU istnieje wiele różnorodnych wydziały, centrum z możliwością uzyskania kształcenia podyplomowego. Każdy może poprawić swoje umiejętności. Jakie są wydziały na tamtejszym uniwersytecie i jaka jest ich specyfika? W CHNTU nie wielu jednostkach, ale są one organizowane przez wykwalifikowany personel wydziału, który jest w stanie rozwinąć poziom edukacji w danej instytucji.

Wydział Ekonomii i Finansów oferuje nauczenie studentów do finansowania, bankowych i podstawowe zasady bezpieczeństwa; zarządzanie lub zarządzanie kwestiami bezpieczeństwa w dziedzinie finansów i ekonomii. To urządzenie, z uwzględnieniem konkretnych dyscyplin.

Wydział Inżynierii Lądowej zapewnia szkolenie konstruktorów i inżynierów cywilnych (hydrotechniczne, na przykład), a także specjalistów w dziedzinie geodezji i pokrewnych technologii gospodarowania gruntami. Dziś jest dość obiecujący obszar.

Wydział Pracy Społecznej przygotowuje specjalistów w tej dziedzinie – wykształconych pracowników socjalnych, którzy będą w stanie zakochać się w swoim zawodzie, a także stosuje się na rynku pracy w regionie.

Jak wspomniano powyżej, Narodowy Uniwersytet Technologiczny w mieście Czernihów są przeszkoleni w sferze wojskowej, a także rozwój umiejętności w jednym z obszarów, które mogą być akredytowane.

Centrum Szkoleń Pre-University

Niezależnie przygotować studentów do wstępu na uniwersytet jest trudne. CHNTU oferuje swoje usługi, poprzez działania danego środka. Ten ostatni jest również zawarte w strukturze uniwersytetu. W centrum można zapisać się na kursy w godzinach wieczornych lub w soboty, a nawet znaleźć wersję cotygodniowych wizyt.

Proces przygotowania do kształcenia w liceum i wstępnych badań utrzymywanych na wysokim poziomie, ze względu na obecność ekspertów z doskonałymi kwalifikacjami. Na przykład uczniowie mogą ponadto kompleksowe i dokładne podejście do nauki tej dyscypliny.

statystyka

Według najnowszych danych, liczba studentów sięga około 7000. Rada naukowa składa się z ponad 500 nauczycieli (z czego około 270 – doktorat i 37 – profesorowie lub doktoranckich).