517 Shares 2678 views

Otwarta ePub?

Wirtualny literatura Nabycie w naszych czasach to już nie występują jakiekolwiek trudności. Nie trzeba wychodzić i iść do księgarni: Odwiedź stronę dość istotne tematy, aby zamówić tam książkę. Niektórzy uważają, że w miarę upływu czasu, ludzie całkowicie zrezygnować z tradycyjnych książek na rzecz tych wirtualnych. Po tym wszystkim, jedyną wadą jest cyfrowym odpowiednikiem dzieła literackiego polega na tym, że nie można trzymać w dłoni, dotykanie szeleszcząc zapachu drukarnię strona.


Jednak wygoda i praktyczność dla współczesnych ludzi znaczy wiele więcej niż chęć czuć w rękach coś namacalnego. Co więcej, często ludzie nie mogli nosić ciężkie książki: w małej torebce, który ledwo pasuje do niezbędnego minimum, co w jego plecak, i już pełne podręczników. Jest to o wiele bardziej wygodne w tym względzie pewne uniwersalne urządzenie, które pozwala czytać swoje ulubione utwory w transporcie iw pracy, i nie zajmują zbyt dużo miejsca.

Nie dziwi fakt, że coraz większa liczba czytelników rozpoznać wygodę wirtualnej reprezentacji informacji. Prowadzi to do tego, że papierowe książki kupują przeważnie tylko dla gromadzenia danych, tylko raz na zawsze położyć pięknie zaprojektowane głośność na półce do innych dzieł autora. Dobrze zapoznał się z treścią książki ludzie wybierają za pośrednictwem wirtualnego odpowiednika.

Przejście do „figura” ma kolejny plus – zmniejszenie obciążenia środowiska cierpliwość. Wpływ jest pośrednią, ale bardzo znacząca. Wystarczy wyobrazić sobie, jak wiele lasów wycina się w celu uwolnienia dużej kopii papierowych. E-książki, oczywiście od charakteru ofiar nie wymagają.

Otwarta ePub

Istnieje kilka formatów, w którym rozciąga się na ogół literatury wirtualnej. Nie tak dawno temu, jeden z najbardziej popularne były FB2 i PDF. Jeszcze przed teksty elektroniczne prezentowane były głównie w najprostszym formacie TXT. Ale czas nie stoi w miejscu, a teraz nowi czytelnicy zadać pytanie: otwarciu ePub, który spokojnie stał się drugim najbardziej popularnym formacie nieprzekraczającym chyba FB2.

Nawiasem mówiąc, książka z ostatnim rozszerzeniem doskonale przekształcić w nowym formacie, zachowując i układ i czcionek, a początkowy luz. Konwertery mogą być stosowane są różne: online i stacjonarnego. Pierwsza grupa powinna zawierać, na przykład, «fb2epub» autorstwa Petera Sorotokina. Program jest, według autora, eksperymentalnej, ale jest łatwy do odczytu i konwersji formatu ePub.

Jeden z najlepszych konwerterów stacjonarnych, opinia użytkownika, jest wielofunkcyjny «Kaliber».

Mozilla Firefox

Ale wciąż pozostaje pytanie, niż otworzyć ePub, uzyskany po konwersji. Można to zrobić również na kilka sposobów. Jednym z najbardziej proste i wygodne – skorzystać z możliwości przeglądarki. Ci, którzy po raz pierwszy spotkali ten format i nie wie, jak czytać ePub, najlepiej dopasować tę opcję. Tu nie potrzeba żadnego dodatkowego oprogramowania. użytkowników Mozilla wystarczy zainstalować rozszerzenia EPUBReader. Po tym, dodatkowy przycisk pojawi się w przeglądarce, klikając na które można wybrać z darmowych książek w katalogu lub dodać własne.

Po uaktywnieniu każde odniesienie do książki w wymaganym formacie, to zostanie również dodany do listy. Pobrać książki z dysku twardego przez główne menu przeglądarki: „Plik” – „Open”. Wszystkie e-książki napisane przez użytkownika pozostają dostępne jak jest ona włączona i wyłączona połączenia internetowego.

Google Chrome

W tym problemem przeglądarki otwarciu ePub, został rozwiązany w ten sam sposób. Tylko tutaj wymagane wtyczki nazywa MagicScroll. Przez analogię z poprzednim, to rozszerzenie dodaje nowe ikony aplikacji na karcie Narzędzia główne. Aby umieścić swoją ulubioną książkę w bibliotece, po prostu kliknij na okładce – i otworzy w „czytnika”. Wiele funkcji pozwala dostosować wygląd stron do swoich potrzeb. Można zmienić kolory, czcionki, układ i włączyć tryb pełnoekranowy, tak że nic nie odrywa się od czytania.