723 Shares 3437 views

Mogę noworodka do snu na brzuchu po karmieniu? Mogę spać na brzuchu noworodka mamo?

Wraz z pojawieniem się w życiu dziecka młoda rodzina zmieniła się dramatycznie. Rodzice istnieje wiele emocji i nowych pytań. Jednym z nich jest związana z faktem, czy noworodka do spania na brzuchu. Interesujące jest to, że poglądy obu rodziców i ekspertów w tej sprawie różnią. Ale w każdym przypadku, aby mieć informacje i wady i zalety tej pozycji jest to niezbędne do podjęcia świadomej decyzji.


Dlaczego dziecko śpi na brzuchu?

Matki często zauważyć, że ich dziecko bardziej wygodne do spania na brzuchu. A większość odnosi się do starszych dzieci, które już wiedzą, jak się toczyć własną rękę. Czasami jednak niemowlęta lepiej spać w tej pozycji. Co jest przyczyną tego zjawiska?

Najprawdopodobniej jest to po prostu wygodne. Po tym wszystkim, każda osoba ma swój ulubiony postawę snu. A noworodki nie są wyjątkiem. Jednak pozycja ta ma zarówno zalety, jak i oczywistych istotnych wad. Oraz w celu ustalenia, czy możliwe jest, aby położyć noworodka do snu na brzuchu, rodzice muszą o nich wiedzieć.

Dlaczego jest to pomocne, aby spać na brzuchu?

Zwolennicy tego stanowiska przedstawić wiele argumentów na swoją korzyść. Oto one:

  • Przede wszystkim w takiej sytuacji zmniejsza prawdopodobieństwo trafienia mleko w drogach oddechowych. Biorąc pod uwagę, że wiele dzieci są obserwowane niedomykalności, jest to bardzo silny argument za spanie na brzuchu. Dusić dziecko tak, na szczęście, nie mogę. Jednak pytanie, czy dziecko może spać na brzuchu po karmieniu, pediatrzy odpowiedzieć negatywnie. Nawet jeśli dziecko bardzo lubi tej pozycji, trzeba czekać co najmniej pół godziny, aby uniknąć mitralnej. Mówiąc o tym, czy noworodka do snu na brzuchu po jedzeniu, trzeba pamiętać coś innego. Po zakończeniu karmienia, najlepszy czas, aby oczerniać dziecko w ramiona pionowo, tak zwaną kolumnę. Następnie powietrze jest połykać podczas posiłku, a będzie znacznie zmniejszone ryzyko zarzucania.

  • Zaobserwowano, że gdy maluch śpi na brzuchu, skurcze, które występują w prawie wszystkich dzieci i przynieść wiele smutku dla młodych matek, znikając przed i nie tyle męczył dziecko. Jest to związane z faktem, że w tym miejscu nie jest to rodzaj masażu narządów jamy brzusznej, tak szybko odchodzą gazy i poprawia zdrowie i samopoczucie dziecka.

  • Według pediatrów, dzieci, które wykorzystywane głównie do spania na brzuchu, rosną szybciej rówieśników. W szczególności są one wykorzystywane do prowadzenia innych dzieci głową i szybko zaczynają siedzieć i stanąć na własnych. Wynika to z faktu, że spanie na brzuchu pomaga wzmocnić mięśnie szyi, pleców i klatki piersiowej.

  • Ta postawa jest korzystne dla prawidłowego rozwoju stawów biodrowych. Nogi dziecka rozwiedli się w dłoni i są w idealnym stanie nadaje. ryzyko wystąpienia dysplazji jest zatem zmniejszona.

  • Gdy dziecko śpi na brzuszku, nie cofa się na głośne dźwięki, nie koliduje z piórem, jak to często się dzieje z tyłu.

  • Jest to kolejna zaleta tej postawy. W tej pozycji, czaszka dziecka nie ulega deformacji, w przeciwieństwie do sytuacji, w której dziecko jest ciągle leży na plecach lub na boku.

Wydaje się, że wszystkie powyższe pozwala odpowiedzieć twierdząco na pytanie, czy noworodka do snu na brzuchu. Ale, niestety, nie jest to prawdą. Ta postawa jest obarczona bardzo poważne zagrożenie.

Jak niebezpieczne jest spać na brzuchu?

Badając kwestię, czy możliwe jest, aby umieścić noworodka do snu na brzuchu, może prowadzić tylko dwa argumenty przemawiające za tym, że pozycja ta nie jest odpowiednia. Ale obie są tak poważne, że nie mogą być pozostawione bez uwagi:

  • Przede wszystkim przeciwnicy spać na brzuchu pamiętają zespół nagłej śmierci niemowląt. Ta straszna diagnoza stawiana jest w przypadkach, gdy całkowicie zdrowe dziecko nagle przestaje oddychać. A według statystyk dotyczących położenia żołądka jest jednym z czynników ryzyka. Dlatego też w tej pozycji snu zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska. Dziecko może po prostu zakopać nos w materacu, a nie będąc w stanie zmienić położenie uduszenia. I choć nie jest to naukowo udowodnione, duża liczba rodziców i pediatrów dlatego negatywna odpowiedź na pytanie, czy noworodka do snu na brzuchu.

  • Jest jeszcze jeden powód, dla którego jest porzucić tę pozycję. Uważa się, że sen na brzuchu może mieć niekorzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy. Jednak to nie ma zastosowania do wszystkich dzieci. Jest to najlepiej skonsultować się w tej sprawie do pediatry.

dowód z opinii biegłego

Jak wspomniano wcześniej, opinie ekspertów o spaniu na brzuchu jest oddzielony. Doświadczeni lekarze stanowczo doradza rodzicom ściśle monitorować dzieci, jeśli są one w tym położeniu. Głównie ze względu na ryzyko uduszenia i zespołu nagłej śmierci niemowląt opisanym powyżej.

Wiele znanych pediatrów nie ominąć pytanie, czy noworodka do snu na brzuchu. Komarovskiy Jewgienij Olegovich, znany pediatra i autor wielu książek na pediatrii, wspomina o tym również. Według niego, taka postawa jest czynnikiem, który statystycznie zwiększa prawdopodobieństwo powyższych objawów.

Jednak mechanizmy tego zjawiska nie został przebadany. Spanie na brzuchu jest uważana tylko jednym z wielu czynników ryzyka, ale nie jedynym. Obejmuje to również wiek trzech miesięcy, zima, płci męskiej. Ponadto, krótkie bezdech może być spowodowane przez zimno i suchość zwykła pokojowej powietrza.

Dlatego też, według znanego pediatry, musimy najpierw zadbać o korzystne warunki do snu. Jeśli pomieszczenie jest wilgotne i chłodne, rodzice nie pali, dziecko śpi na twardej płaskiej materac bez poduszki i jest pod nadzorem, spać na brzuchu jest możliwe. Ale niespełnienie co najmniej jednego z warunków może prowadzić do okruchów zatrzymania oddechu.

Sen w brzuchu matki

Bardzo interesująca jest kwestia tego, czy dziecko może spać na brzuchu mamy. Ta pozycja jest najbardziej przyjemny dla wielu dzieci, są bardzo szybkie i chętnie zasnąć w ten sposób. Silną emocjonalną więź między matką a dzieckiem. Ale spać w tej pozycji, choć bardzo przyjemne, ale to jest niewygodne dla kobiety. Dlatego też, jeśli i pozwolić dziecku spać na brzuchu mamy, to nie na długo. Po tym wszystkim, przyzwyczajony, że już nie chce spać w inny sposób.

Umieszczenie na brzuchu

Istnieją różne opinie co do tego, czy noworodka do snu na brzuchu. Ale rozprzestrzenianie się dziecka tak na jawie jest to absolutnie konieczne. Wystarczy przypomnieć korzyści z tej pozie: szybki rozwój fizyczny, redukcja kolki i innych. Leżąc na brzuchu, dziecko szybko nauczy się wspinać na uchwytach, trzymać głowę i roll. Oczywiście, nie trzeba ułożyć dziecko zaraz po karmieniu, ale jakiś czas później.

alternatywne postawy

Co mają alternatywne postawy? W rzeczywistości, opcje są nie wiele: z tyłu lub z boku. Jednak w pierwszym przypadku ryzyko, że po wymiotach mleko dostaje się do dróg oddechowych. Poza snu na plecach często staje się przyczyną deformacji czaszki.

Bardzo pozytywne, bezpieczna i uważany ułożenia na boku. Jest to wygodne, a dziecko nie zadławić. Ale na stronie zwiększając nacisk na staw biodrowy. To z kolei może powodować rozwój dysplazji.

Co należy zrobić rodzice?

Jeśli w pierwszych rodziców sami wybierać, w jakiej pozycji dziecko do snu, a następnie po kilku miesiącach dziecko zaczyna chodzić do jak jest to wygodne. Co rodzice mogą zrobić, jeśli Pipsqueak twardych przewraca się na brzuchu? Najważniejszą rzeczą – stworzenie korzystnych warunków dla snu: wyjąć poduszkę położyć solidne i sprawne materac, aby zapewnić czyste, wilgotne i chłodne powietrze w pomieszczeniu. I, oczywiście, przyjrzeć się bliżej po dziecko.

W końcu, dziecko będzie nadal zacząć spać w pozycji, w której wygodnie. A zadaniem rodziców – w celu zapewnienia bezpiecznego i słodki sen.