196 Shares 1864 views

Zagadki o kapuście – to fascynujący temat dla dzieci

Małe dzieci, i nie tylko one, są bardzo lubiący różnych zagadek na różne tematy. Zagadki pozwala uczyć się do refleksji, oceny i badania właściwości rzeczy, ich kształt, kolor i tak dalej. Zwłaszcza dzieci lubią zagadki o ożywionych przedmiotów, czyli o zwierzętach, ptaków, drzew i innych.

Zagadki o kapuście

Wiele zagadek wynalazł dla różnych owoców, warzyw i owoców. Z ich pomocą, dzieci zaczynają rozróżniać wielkość, kolor, smak. Na przykład: arbuz – duże marchewki – wydłużonym kształcie, kapusta – zielony.

Rozważmy przykład co zagadka o kapusta jest w folklorze.

Jak wiadomo, kapusty – wielowarstwowy użyteczne roślinnego jest zielony, który jest bardzo podobny do jedzenia kozy, króliki. Zagadki o kapuście skupić uwagę na ten temat.

1. I to jest solony i fermentowane, kapusta łodygi wewnątrz, zawinięte w stu odezhek.

2. Smaczne, smaczne, z głośnym kryzysu, królik próbuje … (kapusta).

3. Wznosi się w ogrodzie tylko na jednej nodze sto odezhek na nim, a wszystko to bez łączników.

4. Wydaje się, że nie książka, ale pozostawia wiele.

5. Uprawa w ogrodzie dużą głowę, to jest kładzione na stu czapki zgrabnie.

6. Tyle płaszcze, tak wiele crunch, każdy nazywa ją … (kapusta).

Dzięki tym zagadki dziecko dowiaduje się, że kapusta stoi na jednej nodze, ona pozostawia ułożone w kilku warstwach, jakby sobie sto odezhek.

Koza i kapusta

Jest to bardzo interesująca tajemnica o kozy, kapusty i wilka. Ona jest stary, jednak nie traci swoje znaczenie. Zagadka jest prosta, ale wymaga refleksji. Dlatego wielu ludzi myśli o swojej długiej otgadka. Znaczenie tej układanki jest to, że z jednej strony istnieją szary wilk, koza i kapusta jest pyszne. Musi zostać przetłumaczony na łódce z jednego banku do drugiego wszystko. Ale tu jest jedno: można przenieść je jeden po drugim. Jeśli pływak wilk, to pozostanie na tej stronie koza i kapusta. I, oczywiście, koza będą go jeść. Jeśli wziąć kapustę łodzią, a następnie w lewo na brzegach wilk zje kozę. Pozostaje jeszcze trzecia opcja: wziąć kozę i przełożyć go na drugą stronę. Dalej transportowane kapusta i kóz przetłumaczenia. Następnie, w łódce siedzi Wilk i wysłany do kapusty. Przynajmniej jeden transportowane pozostałą kozę. Układanki jest rozwiązany. Nikt nie jest spożywane.

Kapusta w folklorze

W folklorze to nie tylko o tajemnicach kapusty, ale także przysłowia, znaki i tak dalej. Wynik może stanowić taki przykład:

1. Nikt nie jest smutny, jeśli jest kapusta.

2. Jeżeli istnieje kapusty, zdrowia nie działa.

3. Jeżeli zakład kapusta w czwartek, że nie będzie jeść robaki.

4. Jeśli 14 marca będzie słoneczna pogoda, to jest w dużym zbiorze kapusty.